Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Po meni sve vrijedi koliko neko oce da plati. Posto znam sajt i oko sajta onda vrijedi toliko jer moze i vise para dobit za njega (po mojoj procjeni). Naravno nece to ovdje na forumu dobiti i to je ok, treba znati trziste. Meni je npr skupo da ja placam beklinkove stotinama dolara, domene hiljadama, ali to ne znaci da ne vrijede ako ima kupaca, a ima. Kao i za sajtove po ovim cijenama koji su tebi overpriced

2 Likeova

Moj novi sajt sa 7 clanaka samo i zaradom od 1.44 usd (jupiiiii, juce prva prodaja, kakva sreca!) ne bih prodala za 800$. Samo naci nishu, domen, prve keywords , sandbox od 6 mjeseci su me kostala truda i rada koja ne prodajem za 800$. Ali ko nije probao, ne zna

2 Likeova

Videcete na kraju svi sajt kad ga prodam na Flippi. Sajt je u septembru zaradio 30$, sendbox je bio do juna meseca, sa redirekcijom sam ga razmrdao. Exp domen je placen samo 300$ a on je ukljucen u cenu, 70% kwa jos i ne rangira prakticno, tek nadolaze itd. Da ne tupim, svako ima pravo na svoje misljenje i to treba da se postuje. Ovde je samo sporan nacin iznosenja jer je neki vid jeftine prozivke. Dva posta iznad pomazes nekom da bi te par postova ispod prozvao…Ali takvi smo mi balkanci…

3 Likeova

Ja imam sajtova gdje sam upucao masu para, a zarada nikakva. Cisto sumnjam da bi ih dao za onoliko koliko se racunaju po zaradi :smiley:.

Nada umire posljednja :smile:

Opet dolazimo do onoga da vlasnik sajta zna koliko mu to vrijedi,ali onda treba biti svjestan da te novce nece dobit. Jer samo on zna koliko je tu ulozeno truda,a to ne moze adekvatno naplatit.

1 Like

Pa iskreno najbolje je poceti na dobroj domeni koja je vec live bar godinu dve ukoliko ima dobro brand ime ne mora da ima traffic nit zaradu samo da stoje npr 2-3 artikla na njemu bar godinu, dve.

Ili na expired domeni sa aukcije koja je jaka npr DR30+ RDs 150-200+ ali da je i dalje indexovana i naravno da bude dobrog imena sa sadrzi neku od kljucnih reci iz tematike u imenu.

Sto se tice backlinkova ja u proseku imam po sajtu 60-80 guest postova, znaci za mene nije link sto i za vecinu ovde za mene se link racuna samo ako je iz guest postova sa sajtova koji su naravno DR30-DR50+ RD’s 100+ i imaju traffic. 2-3-5-10k+ i naravno da to nisu guest post farme da imaju preko 3000 do follow izlaznih linkova.

Gledam da mi backlink ide iz prvih 100 reci artikla to je jako bitno.

Svaki mesec gradim 2-4 nova linka (guest postova) ka svakom sajtu.

Ja na svakom sajtu imam bar 10 PBN’s, za mene je to must have :slight_smile: Jer jedan PBN link dobar kvalitetan vredi kao link iz 6 guest postova relevantnih.

@drmrgood Poseta na ovu zaradu je nekih 1200 unikata dnevno.

3 Likeova

Evo samo da znate da je site završio u dobrim rukama :smiley:
Mislim da je cijena sasvim okej.

Javim vam sve za godinu-dvije kad site ode u nove ruke :smiley:

4 Likeova

Pozdrav, koju biste vi temu pre odabrali?

https://demo.mythemeshop.com/s/?theme=Best

Ovo mi je prvi sajt koji pravim za Amazon i nikako ne mogu da se odlucim. Hvala.

Meni se prva vise dopada, ali to je cisto vizuelno donesen sud i stvar ukusa, ali tema nije toliko ni bitna (kazem ja koja sam 10 dana trazila temu hehe)

Ovdje imas link na tu temu ako te interesuje…

1 Like

Hvala puno na ovom linku, i meni se ta vise dopada.


Prvih mjesec dana sa Amz affiliate linkovima. Nije losa stvar za popuniti budzet.

2 Likeova

I više nego dobro za prvi mjesec, ja sam ove cifre imao nakon više od 6 mjeseci.

Mislim da je sajt star malo vise a da je tek sada stavio linkove.

Kazi mi kakav tip sadrzaja imas? Posto vidim da imas bas bas dosta klikova a mali broj prodaja.

Kako Jeronimo reče dosta klikova, a mali br. prodaja za 1 mesec, pa pitanje je:

  • jel ti plaćena reklama negde ili je to organic poseta?

Sve čestitke za zardu i sve najbolje ubuduće.

Kod mene neobicna situacija. Sajt poslije pada se ustabilio na 100 do 160 posjeta. Imao sam nekih real life obaveza i posla oko drugih sajtova tako da sam dodao samo 2 clanka i dobio od kolege 1 backlink ovaj prosli mjesec. Bude 30tak klikova dnevno i par sitnih prodaja, nista vrijedno spomena.

Medjutim, juce luda kuca 107 posjeta 98 klikova na affiliate linkove :).

2 prodaje samo ipak :frowning: .

1 Like

Nemam sajt, kacim po drustvenim mrezama.
Profili su stari oko 2 godine, sva posjeta organska.
Tkd je broj klikova nebitan, gledam samo prodaju.

Ne razumem bas najbolje. Kazes kacis po drustvenim mrezama a poseta organska.

Mislim da ne bi trebao da zanemaris ovaj deo, gledaj da optimizujes i da nudis proizvode koji bolje konvertuju.

Imam par drustvenih stranica na kojima redovno objavljujem sadrzaj, a sada ubacujem po nekoliko linkova dnevno. Nije neka stroga nisa, ali naravno da ciljam da se proizvodi tematski uklope.