Pitanja oko Amazon affiliate sajta

E ovo je pogodjen sajt posle ovog apdejta… Pu pu daleko bilo… Sajt je napravljen na exp domenu, medjutim razlog penala je nerelevantnost…

Uh, strmoglavo, strecnu me. A bio je restoran, a sad stranica koja se vrti oko pribora i ostalih pomaganla za jelo, pa i nije bas toliko irelevantno, a ? Mislis da je Google update, ili manuelni penal?

Ovo je jedan od razloga zasto je bolje raditi redirekt na novi domen, njega mozes da skines pa da opet krene da se cupa. Ovo ovako je zavrsena prica sad…

Trebalo bi da je ovi manuelni penal.
Jedno je stranuca restorana a drugo revjui za pribor za jelo, vrlo je jasna manipulacija. Tako da je mnogo bitno voditi racuna kod kupovine exp domena i radjenja sajtova na istim.
Pitanje je da li bi se sajt posle penala zbog 301 vratio na staro, tako da je i to rizicno poprilicno…

It sunk like a rock. Ako je ovo Manuel, moze da se spasi bez problema. Redirekcija je uvek rizicna, kako god da se izvede.

Svaka cast za ovaj yandex metrica, najkompletnija analitika koju sam ikad vidio, bye bye google analytics…

1 Like

Tocno tako, koristim je vec par godina i ima bas sve sta pozelis, a sto se tice googla ja mu vise nedam nista na pladnju.

Jesi pogleda modul za brzinu sajta?

Jeli prikazuje korištene keyworde sa Google SE-a? :o:

Koliko sam vidio u analitici prikazuje sve,imam to par dana a izlistalo mi je keyworde,jedino ne znam jesu li bas sa Googlea.

Mozda si vec vidio, imas modul “external links”, vrlo koristana za pracenje amazon klikova.

A ovo mi je jedan od favorita “Session replay”

3 Likeova

Nov sajt na novoj domeni, nekih 10 dana je star sajt! Sajt je bez linkova, a za ovaj sajt planiram da malo zapnem sa linkovima. Tako da ako se sve dobro pripremi, moze i na novoj domeni da se pravi neki rezultat.
Screenshot_2

6 Likeova

E ovo je motivacija! Jos kad bi napisao nesto malo vise o metodi kako nalazis kljucne reci, bilo bi to pun pogodak :wink:

revolucionarno i korisno, ovo još vidio nisam hahah

Ne može Yandex metrika da prikazuje keyworde sa gugla zato što je prije lupam 3 godine gugl počeo kako se to kaže čini mi se enkriptovati te podatke pa nema teoretske šanse da yandex metrika može to vidjeti. Statcounter je ranije prikazivao keyworde ali zadnjih par godina zbog te enkripcije se ne mogu vidjeti keywordi.

Problem kod koristenja drugih metrika može možda biti kod prodaje sajta jer vole kupci vidjet gugl analitiku i ona im je vjerovatno najpouzdanija. Možda jedino uporedo koristiti dvije analitike ako ta yandeks metrika ima neke prednosti. Ja ne proučavam previše konverziju i ponašanje korisnika na sajtu. Vjerovatno bih trebao, ali trebao bih još masu stvari radit, al mi mrsko.

Evo nesto za svih koji se bore sa duzinom postova od par tisuca rijeci: https://www.matthewwoodward.co.uk/seo/reviews/surfer-seo/
Znaci ukratko,ako vas clanak puno odstupa tj.puno je duzi od ostalih clanaka u top 10 to je googleu signal za uzbunu i ne mozete biti no.1 za taj keyword. Primjerice ako svi ostali imaju oko 1000 rijeci a vi 5000 necete biti broj 1.

Kakva je situacija sa posetama amazonci? Da li imate skok (mislim na ove praznicne skokove) ili ste jos uvek u “standardnim” okvirima?

Tako i treba da bude. Jer ovo neprirodno guranje broja reci je manija…

Kod mene ostalo na cca 300 UV dnevno nakon google september updatea, godinama sam inao 150 UV na dan. Znaci posjeta skocila 100 %, medjutim zarada nije. Prosli mjesec na .com i co.uk Amazonu sveukupno oko 160 $, inace sa starom posjetom bilo uvijek oko 100 $.
P. S. Ovo se meni dogadjalo i sa Adsense svojevremeno,znaci uspijem poduplat posjetu medjutim zarada ne prati to, nego se poveca za max 50 %. Dal tu neko mozda krade :wink: ?

Pa to najviše zavisi na koji sadržaj imaš posjetu. Jer može 20 posjetilaca koji dođu na buying guide biti vrijednije od 200 koji dođu na informativne/blog postove.

Probaj ubaciti Native Shopping Ads na blog postove, pa i na sav ostali sadržaj, ako već nisi, dobra je stvar da se ugrabi koja prodaja. Kod mene su ovi oglasi pretežno na kraju teksta i zadovoljan sam. RPM koliko sam primjetio nije bio ispod 10$.

Krade te Google, jer ti salje posjetitelje koji nisu u buying modu.

Evo sta se upravo prodalo sa sajta. Ako ovo nije najava praznicnog raspolozenja, onda ne znam…

Juce bio skok, al mozda je samo nedelja.

4 Likeova