Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Kod mene je definitivno update, ovo su samo glavni KWi koje ja pratim, a tu ima jos ihahaj sporednih.
U pravom trenutku skok :slight_smile:

5 Likeova

Definitivno update, posljednje dvi godine mogu ga predvidit vrlo cesto.
Ovo je statistika jednog sajta, koji je vjerojatno pod nekim filterima koji se deaktiviraju za vrijeme updatea pa imam ove lijepe brojke.

2 Likeova

Da li za zaradjeni/primljeni novac preko Amazon affiliatea placate porez?
Ja ne koristim Amazon affiliate, ali koristim Booking. com affiliate, pa vidim da su mi umetnuli da popunim neki obrazac sa linkom “Partner Screening”.
Potrebno je da izaberem
I’m an individual running a business ili I use a legal name to run my business, a posle toga ide neka forma s mojim podacima (podatak za VAT/Tax je opcioni).
Isplate inace idu na PayPal sa kojeg ne povlacim novac vec duze (duze od 2, 3 godine), vec ga koristim za placanja na netu.
Treba li ovo da me plasi, da me mozda PayPal blokira, ili da mi se nakaci poreska?

Bas sam ja mislio pitat isu stvar, da li je netko prebacivao na bankovni racun iznos od 1000$?

Kucam danas kljucnu rec za koju hocu da rangiram, kad ono Amazon oglasi na prvom mestu :slight_smile:

Pa to je klasika. To su Google Ads, a preko njih se oglasava sam Amazon za termine za koje nije u prva tri regularna mjesta. Na to si mislio, jesam te dobro razumjela?

Za isti ovaj produkt, tj one koji se dobro prodaju, Amazon jos ima i svoje proizvode, tzv. “Amazon Basics” seriju. Kad vidis ovakve primjere, mislim da je najbolje bjezati glavom bez obzira od takvih key words. Doduse naravno treba istraziti slucaj, jer ako ubodes neku koju mozes da rangiras, a Amazon se reklamira za nju, to bi bio pun pogodak.

1 Like

Da, na to sam mislio, pa nije se bas Amazon puno oglasavao preko Google ads-a koliko sam ja primetio.

Moguce da se oglasavaju ljudi koji imaju storove na Amazonu. Ne mora da znaci da se sam Amazon oglasava. Mislim da oni nemaju potrebe za tim. Jednostavno izlstaju svoj proizvod na strani 1 na samom Amazonu i tjt. Generalno oni tako i rade za svoje proizvode.

1 Like

E, to zavisi odakle surfas. Naravno da ne vidis reklame, ako surfas npr. na engleskom iz Srbije, jer je targetirana americka publika. Ali 4 reklame gore na vrhu i tri dole na kraju strane, to je vec odavno standard, i u USA i u Dojclandu.
Isla sam na par Google seminara, bas su agresivni s tim. U medjuvremenu svaka oveca firma zaposljava ljude za SEA (SEO je u medjuvremenu rjedji nego SEA ) sto znaci Search Engine Advertising. U prevodu, firme se vise ni ne bore da dodju na prvo mjesto organskih rezultata, nego se bore da se pojave na prvom mjestu placenih rezultata, sto je uzasno skupo. Naopako.

Ako hoces da vidis koliko reklama se vidi ako neko vrsi pretragu iz Amerike, mozes probati s ovim da vidis kako izgledaju ads, a i rezultati uopsteno s neke druge lokacije

https://usearchfrom.com/

2 Likeova

Za ovaj konkretan slucaj za “wasserfilter”, sad sam pogledala, reklama vodi na uopstenu pretragu za konkretno taj keyword. Ali interesantno pitanje, dal je to moguce. Jos interesantnije, a li bi mogao affiliate link, hehe.

A sto se tice tog stavljanja svog proizvoda na prvo mjesto, ili onih kod kojim imaju vecu maržu, to je Amazonu strogo zabranjeno. Bila je skoro i afera u septembru sa Amazonom, vukla se po vijestima, i Amazon tvrdi da to nije slucaj :face_with_hand_over_mouth:

Ma nalaze oni nacine da forsiraju svoje. Isto ka sto i Google radi i svi ostali. Oni ih kazne lupam sad milion da plate a oni zaradili 10…Tako da boli njih dupe.

Siguran sam da su to reklame od Amazona, a ne od samih vlasnika prodavnica. U ToS-u Amazona piše da je zabranjeno kupovati reklame koje vode direktno na amazon.com tj. na reff. link, već reklama mora voditi na našu affiliate stranicu.

Da, nisam kliknuo na oglas, ali devedeset devet posto je vodio na kategoriju na Amazonu.

Ljudi, ja imam problema sa piscima, nikako da nadjem nekog kvalitetnog, vise vremena provedem u ispravljanju clanaka nego pisac u pisanju. Da li neko moze da mi preporuci kvalitetnog a povoljnog pisca?

Samo da javim da su i prodaje narasle sukladno posjeti,evo svaki dan prodam nekoliko artikala a bude i preko 60 klikova dnevno.

9 Likeova

Posete i prodaje su narasle skladno mesecu novembru, od 10 Novembra pa do kraja Decembra bice u proseku 3x vise prodaja kod svakog, kod mene je na nekim sajtovima ide cak do 10x vise prodaja nego npr u Januaru.

Takodje i traffic mi se duplira

… sta velite da organizujemo jedan niche site challenge poslije nove godine?

2 Likeova

Sta je niche site challenge?

@drmrgood Procitao sam pre par dana neki tvoj stari post na IZ forumu da linkujes medjusobno svoje sajtove. Da li se to odnosi samo na tvoje sajtove sa igricama ili to radis i sa Amazon sajtom. Da li mislis da ovo moze biti problem u ocima Googla?

Da li neko ima mozda slicna iskustva i da li je ovo ok?

Pa pravimo sajt i takmicimo se ko ce vise zaraditi.

Dogovorimo pravila, izvjestavamo o toku, i nakon npr. 6 mjeseci (ili bolje 8) objavimo rezultate. Ko je najvise zaradio pobjedjuje. Ja nisam ucestvovala dosad na nekom (ako se ne varam @Makica jest), ali sam pratila ovaj donekle : https://www.selbstaendig-im-netz.de/nischenseiten-challenge-hauptquartier/

Ako ste zainteresovani, mogu prevesti kako je covjek to organizovao, posto radi to vec od 2012., i sigurno ima dobru strukturu. Pa mozemo od te strukture poceti i dogovoriti nasa pravila (na drugom topiku da ne spamujem ovaj).

1 Like

Moze,to je jedan od razloga zasto su svi osim jednog sajta sa igrama nestali iz Googlea. Poucen tim iskustvom naravno da to vise ne radim.

1 Like