Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Kad se već spominju custom native ads, da i ja pitam: Da li ih neko koristi ili preporučuje? Ako sam dobro razumeo, one za sada gađaju samo .com Amazon.

Mislio sam na konverziju.

Ajd još jedno pametno pitanje od mene (a biće ih još pregršt u danima pred nama :slight_smile: ):

Dakle, domen je registrovan 21.10., sajt pušten u pogon 30.11. (tada sam u wp-admin odčekirao opciju da odbija search engines).

Članaka je do sada 14 komada: 1 od 2000 reči; 3-4 od 1000-1300 i ostatak 500-1000.

Uglavnom informativne prirode, osim 2-3 duža, koji bi mogli da se nazovu affiliate člancima.

Engleski jezik.

Beklinkova nema, samo interno linkovanje.

Konkretno pitanje bi bilo: Da li da se zabrinem što su posete i dalje oko 0 (nula)?

PS: Planiram ovih dana 2-4 review članka sa 2000+ reči. Od januara ću da počnem polako da radim na beklinkovima.

Naravno da je nula. Nemas nijedan backlink,authority stranice je 0.

Generalno moze i u maju da ti bude poseta 0. Sve zavisi kolika je konkurencija, kakvi su ti tekstovi, kako su optimizovani itd itd.

Sami članci bi trebalo da su ok opitmizovani, sudeći po Yoastu.

E sad, nisam unapred planirao kw i long kw, nego sam nabacivao tekstove da bih što pre pokrenuo sajt, uz nadu da će neki da se upeca kad-tad.

Naredni tekstovi će biti review tipa sa isplaniranim kw, pa ćemo da vidimo.

Svakako od januara kreće i posao oko beklinkova. Prvo da tekstovi malo “odstoje” online.

Google sandbox - od Gugla nikad nije potvrdjeno da ovako nesto postoji, ali moje iskustvo govori da ga ima. Ima li ovdje nekog ko je u
posljednje dvije godine uradio novi aff sajt, na novom domeni, i imao organskih posjeta prvih 3 mjeseca?

Znam za sandbox, koji postoji, osim ako nije fikcija :slight_smile:

Eto prilike da isprobamo kako radi. Izveštavaću kako napreduje sajt i šta se dešava sa pretragama.

Ma prvih 6 mjeseci ako je nova domena sandbox je zagarantiran,posjete nema.

Tacno tako. Ja imam iskustvo da cak neke keywords budu na vrhu druge strane, ako izbacis lijeno samo par clanaka i to tako stoji. Ali cim das gas, krenes sa masivnim sadrzajem, Gugl te i za te keywords jedno vrijeme potpino izbaci iz indeksa. Kod mene je bilo tako 9 mjeseci, i onda tek polako pocinje malo po malo da popusta…

Sto se nisi prijavio na challenge? Vidim sajt si pokrenuo otprilike kad je i challenge poceo.

Ovaj moj projekat sto ste me nagovorili da krenem u martu je krenuo skoro odmah sa posjetama sa Gugla.

Nova nikad registrovana domena.

Ali da moja vecina sajtova se kiseli sa 50tak posjeta prvih 6 mjeseci do godinu i onda krene gore lagano.

1 Like

Nov sam na forumu, a i glava mi je već prenatrpana sa SEO, aff, linkovima… plus ostale životne teme (čitaj: problemi).

Samo mi na sve to fali još i neki challenge :slight_smile:

Da li je sajt na engleskom?

Nije baš 6 mj, ali je vrlo blizu.

1 Like

Svaka cast! Nesto si ti tu uradio mnogo dobro. Moguce da nisu kompetitivne keywords, i da te Gugl nikad nije drzao u sandoxu jer nisi imao nikakve karakteristike spama. Mislim da svako napadanje neke jake buying kljucne rijeci od samog starta je razlog za sandbox (sto je dobro, na sta bi tek licilo sa buying guides da nije tako)

Potpuno razumijem. Ja isto nemam pojma kako cu da postignem jos i taj challenge :smile:. Ali mislim da je tako s vecinom nas ovdje. Nego ako vec imas novu stranu i radis na njoj, i jos planiras da izvjestavas, pa ti si vec i challengu :wink:
Samo bi imao pristup podforumu, gledao i sta drugi rade i razmijenio iskustva.

Da. I to u onoj najgoroj kategoriji: Challenge sa samim sobom (poznatiji kao challenge ispred ogledala) :wink:

1 Like

Jeste.

Ako nista natjerace te da se potrudis.

Predlažem ti da odvojiš jedan dan i iščitaš cijelu temu ovu i onu prethodnu gdje Anteloff napravi sajt od milion dolara.

Ja sam se isto tako naložio, gledao neke Anjine postove, krenuo čitat ovu temu prije pola godine i hajde da probam, a Amazon se može reći da skoro nikad nisam radio prije

Da već sam pisao. Konkurencija je skoro pa nikakva. Preklapam se u nekim područjima sa 3-4 sajta i to je to. Jedini razlog što sajt nema više zarade je moja lijenost i stalno pokretanje novih stvari.

Čuš, jedan dan. Čitam ih više od mesec dana, skoro dva. Dođu mi kao opuštanje između dva taba tipa “SEO on page” i “building backlinks” :slight_smile:

Što se tiče te prethodne teme, na momente mi zazvuči malo bajkovito, ako me razumeš. Ali, svakako interesantno i motivišuće.

Sto se tice Anteloffa, procitao sam 2-3 puta cijeli topic. Ako je to istina sve sto je napisao svaka mu cast, ispocetka je motivirajuce bilo kad citas sve to. A onda vidim neke teme druge koje je stavljao i intuicija me navela da sumnjam u to sve. Jer neki pokazatelji mi govore suprotno. Opcenito ne vjerujem svemu sto procitam na internetu. Dal je istina sve tamo ne znam, ako je istina svaka cast decku, mada slicnih primjera gdje se ispostavilo da je prevara nagledao sam se mnogo puta.

1 Like

Ante nije lagao, njegov sajt je razbijao, ali baš razbijao i to ne u ovim našim okvirima kad se ložimo kad poraste zarada sa dnevnih 10 na 20 no u ozbiljnim svjetskim okvirima. Mogu samo zamislit kakve su se tu cifre vrtile. moje pretpostavke su da mu je samo taj jedan sajt donosio bar 1000 dolara dnevno, a imao je više sajtova. I stvarno svaka čast dečku.

3 Likeova