Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Sta si prodala, garsonjeru? :smiley:

3 Likeova

:joy: Da vala bas. Evo sad gledam, opremila zena garsonjeru stvarno. To je 1 sales ali je 6 items. Tako racuna CJ

3 Likeova

Gde ces veci motiv za rad kada vidis ovako nesto🔥

Hvala ljudi na ovim screen shotovima, fali nam svima malo motivacije.

Nisam na svoti kao u 12 mjesecu,ali dovoljno blizu, biti ce na kraju ovog mjeseca 70% od zarade u 12. Prezadovoljan sam :slight_smile:

3 Likeova

Eksplozija impresija:


Najzad neko pomeranje.

I? Šta sada?

Pozicije su mi očajne za stranice sa najviše prikaza, a ništa nije bolje ni sa pozicijama za upite. Ako tako ostane, teško da će neko i slučajno da klikne. Za tu slučajnost će morati da vozi do tamo neke 8-9 strane.

Da li mogu da očekujem da će vremenom pozicije poći naviše?

I da li ovo znači lagano napuštanje sendboksa? Domen registrovan 21.10., pristup mašinama za pretraživanje omogućen 30.11.

vjerovatno. smanjice se broj impresija za svakojake termine za koje si se pojavio, oni glavni termini koji su ciljani bi trebali napredovat, koliko će napredovat u zavisnosti od članka, autoriteta sajta, beklinkova i konkurencije za te keyworde.

pa sad, opet te impresije ne znače mnogo, no se vraćam na onaj odgovor odozgo. npr neki članci na najnovijem sajtu odmah nakon što iz gugl uhvati mogu rangirat međ prvih 5-10 za ciljanu frazu ako ta fraza nije pokrivena i nema konkurenciju. za iole jače fraze ja kontam da gugl stalno preračunava razne faktore, pa i sam članak i onda dolazi do pomjeranja kod novih sajtova nakon određenog vremena jer ne može gugl sve obradit momentalno, već je to neki proces koji traje kontinuirano. ja ipak ne bih očekivao neke nagle skokove u posjeti ukoliko nisu lake teme i ukoliko nemaš nekih (pogotovo jačih) beklinkova koji guraju sajt. tako da taj sandbox u suštini i ne postoji, samo guglu treba malo vremena, tj malo više (pogotovo kad tek počinješ to izgleda predugo) da sve to posloži, tj. da bolje razumije članak i sve ostale faktore oko članka i sajta. ja sam neki dan fečovao sve članke sa novijeg sajta jer iako sam pustio gugl da ih sam nađe, ne bi mi indeksovao sajt cijeli do ljeta ovim tempom jer nema linkova nič. i za neke keyworde sam u 10 ali to je sve nesređeno i ima svega međ tim impresijama, masu netargetovanih keyworda, sad će gugl to da pretumbava i slaže i očekujem tek za po godine da budu neđe đe ih gugl planira smjestit na tražilici. ti si koliko se sjećam neke linkove radio pa je vjerovatno gugl povatao neke linkove pa ti sad skenira sajt, i to je dovelo do skoka impresija, moguće da će to sad ići malo brže kod tebe zbog linkova da će se malo ubrzat to skeniranje. tačno me glava zabolila od svega napisanog. ništa reko nisam, samo trkeljam. samo udri i članke i beklinkove (dobre), ne obaziri se ako ikako možeš previše na broj impresija i posjetu sa gugla. no pravi što bolji sadržaj i beklinkove.

1 Like

Evo i jednog primjera kako sajt izlazi iz takozvanog sandboxa kad se naprave jaki linkovi

i primjer sajta koji ne radi linkove (ovo što piše ovaj velik broj linkova su 95% oni smeće sajtovi što skrapuju kontent)

2 Likeova

Kralju :smiley: (20x , zbog 20 karaktera)

Evo ti malo motivacije, sajt postavljen nedelju dana posle tvog. Radi na lakim KWima, kopaj, trazi ako hoces neki brzi rezultat. Ako planiras na duze i strpljiv si (a rekao bih da nisi) onda ides na jace KWe i oslanjas se na to da ces linkovima d apodignes pozicije kroz neko vreme.
P.S. Nije ni ovo neki rezultat, ali ista prica kao kod tebe, bez linkova itd.

2 Likeova

Da dodam još par reči:

Ovo sam i ja uradio, upravo sa tim novim člancima, koji su objavljeni 23.1. Članke iz decembra nisam slao na fečovanje i slabo ih Google vidi.
Pod dva: Ove novije članke sam sređivao sa nekom idejom oko kw-ova. Voleo bih da je to pravi razlog skoka impresija, jer bi to značilo da sam postao SEO znalac :slight_smile:
Mada, znam da nije.

Jesam. I pitao sam negde gore kada će ti linkovi da se “pojave”. Evo, 2 nedelje nakon beklinkovanja Google vidi 2 linka, a trebalo bi malo više. Moraću da se raspitam kod majstorice kada će da se pojave i ostali ili da mi vrati pare.

Mislim da si mi pokazivao ovaj sajt. I Kosana neki njen.
Planiram na duže i strpljiv sam, ali se ne bih bunio ni da sve ide brže, pa zato izgleda kao da sam nestrpljiv :wink: Vreme ne čeka. A i načitao sam se kojekakvih kejs stadija gde su ljudi posle 2-3 meseca počeli da prave pare. Istina, sve su to priče od pre par godina. Biće da je danas drugačije.
Od linkova ne odustajem, samo da dodam još nekoliko zamišljenih tekstova, pa kreće kampanja. Već merkam šta bih od imovine mogao da prodam i da uložim u te linkove. Ne zajebavam se :slight_smile:

@Kosana kako fercera skimlinks?

Postavicu danas par skrin sotova. Svidza mi se kako fercera. Samo jos da nekako organizujem navalu posjeta sa Gugla

1 Like

Kad se prijavis, i odobre te, dobijes java script kod. Mozes ga dodati u footer, ili da koristis plugin. Za one koji ne zele plugin, evo kako se dodaje:

Ako nemas footer.php u child theme, prekpiras preko CPanela. Kome treba pomoc, evo ovdje kako:

Navodno njihov kod ne utice na druge affiliate linkove. Znaci amazon linkovi, ili nekog drugog affiliate partnera nece biti prepisani, tako da nema potrebe dodavati ista u kod.

„By default, SkimLinks does not overwrite or re-write any of your existing affiliate links.

However, you can, if you want, run all your existing Amazon links through Skimlinks using our Amazon overwrite function. This will allow SkimLinks to recognize all previously affiliate Amazon links, and turn them into SkimLinks links that will be tracked back to your Skimlinks account.“

Linkove dodajes bez ikakvih kodova, taj kod u footer-u konvertuje pri kliku linkove u affiliate linkove.

Platforma im izgleda skroz fancy. Mozes pratiti tacno koji link je imo koliko impresija, CTR, filtere i po page i po merchant, link, device, site…nemam primjedbi, sve tip top.

Zarada nula, klikova 66, ali ok, postavila sam par linkova

3 Likeova

ovaj kod je na onom dodoburd sajt, vidim da su oni naveli amazon kao izuzetak.
<script type="text/javascript">var skimlinks_exclude = ['amazon.com','www.amazon.com']</script><script type="text/javascript" src="[//s.skimresources.com/js/29051X1086246.skimlinks.js](https://s.skimresources.com/js/29051X1086246.skimlinks.js)" defer></script>

možda ne utiče na skraćene linkove, a možda ne utiče nikako, no eto vidim da kod ovih stoji da je amazon izuzetak.

mene interesuje jel ima neđe neki spisak webšopova sa kojim sarađuju i kakva im je pretraga proizvoda.

Da da, znam da je taj kod, ali nasla sam na njihovom forumu nekom (nesto sakriveno, stvarno nema puno informacija) da nece prepisati. I fakat sam testirala i ne prepisuje, nit stare kodove nit nove koje stavljas.

Pretraga proizvoda nikakva na samoj platformi, imas addon tzv SkimLinks Editor Tool:

I gdje god surfujes, izidje ti gore da li u affiliate programu sa SkimLinks i koliko procenata.
Evo klinkuh na ove, mislila po imenu stranice da ce ti pasati za novu nishu, so cute, kad ono pasace ti za te druge sajtove. 26% provizija.

Skinula sam spisak svih koji saradjuju s njima , sa commission rate, evo link:

3 Likeova

hvala puno na informacijama

Nema na cemu. Rado.

Al pazi, ot tih procenata, oni uzimaju 25%, to nije uracunato, to treba da odbijes. S Amazonom se tesko sta moze porediti (btw. izbaciju su upravo rezultate za Q4, skocile akcije Amazona za 11%), ali mislim da treba uzeti i SkimLinks, ali i ostale platforme, ne zato sto su provizije razlicite, nego zato sto ima produkata kojih nema na Amazonu. Ovisno od nishe, ali eto i taj Etsy ima svasta sto nema na Amazonu, samo im je provizija bas usljiva. Ne isplati se.

da znam da uzimaju procenat. to mi je ok. ali za poklone ovo bi trebalo da radi dobro jer se dobija na različitosti i ne moram ganjati hiljadu aff programa. meni etsy solidno radi, procentualno možda i u istom rangu sa amazonom jer mi je odnos po broju linkova neđe 80 -20 % npr ovaj mjesec raspali 200 dolara je zarada 130-70 odnos amazon etsi, u decembru oko 2000-500 odnos bio, ne sjećam se tačno. na etsiju ima unikatnijih stvari. na amazonu više no ikad ovaj mjesec vrnutih proizvoda (24), ali je i naručenih više no ikad u decembru.

meni ona opcija sa konverzijom linkova djeluje kao nešta što je odlično, i da bi to moglo bar malo popravit poziciju na guglu. nekako mi prirodnije djeluje

Sad vidjeh ovo, mashala.

pa ko bude htio SkimLinks neke se slobodno javi na PP da mu posaljem link :wink: Dijelimo 50:50

A mogao bi i @steelmaiden prebaciti ovaj dio diskusije o SkimLinks odavde na poseban thread, otvoriti konto kod SkimLinks i staviti banner na taj thread, pa od tih 35% refferal da se zaradi nesto za buduce Niche Challenge.

2 Likeova

da moglo bi se na novu temu prebacit ovih nekoliko postova i iznad par što ima na ovu temu. kako gođ ja ti se javljam kad budem krenuo sa ovim da mi pošalje referal link. a krenuću nekad sigurno, samo ne znam kad.

mogao je i @steelmaiden napraviti nekako da se i postovi sa čelendža vidi na glavnoj stranici foruma i kad krene otvorit neko ko nema pristup da dobije poruku da može pristupit tom dijelu foruma ako da donaciju ili je vip član. čisto da bude vidljivije svima. da bude veća šansa da se ljudi zainteresuju i da vide ljudi kosanine knjige ili kako se za dva dana dođe do posjete :slight_smile:

1 Like