Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Kolika je dnevna posjeta potrebna za ovoliku zaradu?

Da, trenutno ima opciju nofollow samo za button i sliku ali pomenu tamo na njegovoj Facebook grupi da ce dodati to na sledeci update.

Ja kokretno imam problem sto mi je nekako prevelika tabela kada napravim sa ovim pluginom, pa se nadam da ce dodati neku opciju za resize.

Još jedan zez sam primetio: tebala bude responsive, ali kada se browser suzi na širinu približnu ekranu telefona, pojavi se i horozontalni skrol bar i nestane dugme “back to top”. Isto se dešava i kada se gleda na telefonu.

Javi im tamo na FB da poprave i to :wink:

1 Like

Ja koristim postavku za URL:
homepage/category/post

Međutim primećujem u zadnje vreme sve više sajtova da koriste URLove:

homepage/post,
homepage/keyword (ovo dosta manje)

Kako se vama najbolje pokazalo?

Meni se isto sve pokazalo, sve varijacije sam pokusavao. mislim da gugl ne mari uopste za to

:face_with_hand_over_mouth: znam da sam prije čitao da za SILOSe ima veze, ali se ne sećam da li ima veze sad za nešto? :grin:

Ja imam dosta sajtova. Na većini koristim različito i ne primjetim razliku. Radi i jedno i drugo dobro. Negdje imam i post.html i isto je.

You may continue to use both PA API 4.0 and PA API 5.0 without disruption through March 9, 2020. After that date, we will shut down PA API 4.0, and any application calling it will no longer be able to retrieve Amazon product information.

Your existing AWS Credentials (AWS Access Key and AWS Secret Key) won’t work with PA-API 5.0

You can use your new credentials to make requests to both Product Advertising API 4.0 and 5.0. Your old credentials will continue to work with Product Advertising API 4.0, but only with new credentials you’ll be able to call Product Advertising API 5.0 successfully.

Praktično ko koristi plugine koji vuku informacije o proizvodima preko apija moraće apgrejdovanje ovo odradit

eo šta još kažu u mejlu. meni je došao u promocije

Click here for more information on PA API 5.0. To upgrade to PA API 5.0, please follow BOTH of the two steps below:

  1. Migrate your AWS account to a Product Advertising API account, if you have not done so already.

  2. After completing step 1, upgrade each of your applications to PA API 5.0, as per the details here.

da ne tražite đe se ovo oko apija nalazi ko što sam ja eo to je ođe

ja koristim awwp, koji vuče neke podatke o proizvodu preko apija i zasnovan mi paktično sajt na njemu. nisam siguran da ću danas ovo odradit šta treba.

aawp vec u sebi ima implementiran novi API tako da nemas brige

1 Like

ali valjda je potrebno nove credentials napraviti ili šta već jer kaže

tj valjda treba prebaciti sa AWS account na Product Advertising API

ođe kaže

If you’d like to decouple your credentials from Amazon Web Services in order to manage them through Associates Central, click on the ‘Migrate’ button. Please note that you will receive a new set of credentials if you elect to migrate and your old credentials will cease to function.

Kao što je rečeno u mejlu danas dobijenom potrebno je izvršiti migraciju, a stari credentials ko što kaže gore neće više raditi. dakle potrebno je na aawp plugin setingsu izvršiti zamjenu credentialsa. Bar sam ja to tako svatio da tako treba učinjet.

Kod mene nema ove opcije “Migrate”, imam samo “Manage Credentials”.

Ja koristim poprilično odavno AWS Credentials, a ti si možda odnedavno krenu kad je već postalo ovo Product Advertising API aktuelno. Ne znam, nagađam

No da se pohvalim da sam od 1 januara do danas objavio 33 članka. Računam da bi ako mi volja ne padne do septembra bih mogao 300 članaka objavit. Više od tri dnevno zbog editovanja, bar minimalnog, ne mogu postić. Članci su od 1000-2000 riječi, ganjam lake fraze. Znam da nije sve u člancima i količini sadržaja, ali beklinkove mi je teže mnogo raditi čak i plaćati, pa ću pokušati nadoknaditi sa ove strane

2 Likeova

Svaka ti cast, ja tom brzinom ne bi stigla naci ni keywords i dati instrukcije piscima. I osjecam se lose sto nista ne postizem, sva dezorijentisana…Eto, editovala sam onaj clank sto mi nije indeksirao, i to je to…

Da javim za skimlinks da su odobrili. Sad upravo citam kako funkcionise. I malo sam u nevjerici, jer jedan merchant preko CJ links daje 3%, kod merchanta direktno 5% (vec me jdenom odbili i posala im skoro zahtjev drugi put, cekala odgovor)…I preko skimlinks 12% commision (!!!). Minus ta 25% koje skimlinks uzima, ostace debelih 9%. Fino fino.

Sad samo jos da povecam broj posjeta i objavim bar trecinu clanaka od tog sto si ti objavio.

Btw., ko ti pise clanke? Stari pisci koje si vec isprobao? Koliko ih radi, kad stancaju tom brzinom?

imam nekih 5-6 pisaca, svi novi. jedan momčić štanca jedan do dva teksta dnevno, još sve sugestije uvažava i mjenja u pisanju šta god mu sugerišem. kvalitet poprilično dodar pogotovo za cijenu koju plaćam, a ne plaćam sjajno. pored njega imam nekoliko pisaca koji su sporiji. onda stalno angažujem nove pisce jer ili ovi pođu od mene jer oće bolju paru što je razumljivo ili ili pođu jer vide da im se pisanje ne isplati ili ja ne budem presrećan sa dobijenim člancima pa rotacije pravim i angažujem nove pisce.

pa ti vjerovatno imaš neki posao pored ovoga, pa logično da ne stižeš. ja da imam još neki posao pored sajtova ne znam bi li išta stizao. a keyworda ima milion kod mene i taj dio i volem najviše, oko traženja i kopanja keyworda. a instrukcije i članci su poprilično prosti tako da nije problem većini pisaca da shvate brzo šta želim i kako želim. nađe se fala bogu indijanaca koji ništa ne kontaju i pišu ko djete iz vrtića, našeg vrtića, ne američkog.

baš me interesuje kako će ići to kod tebe. meni ona opcija sa konverzijom linkovima djeluje najkul opcija u aff svijetu. ja ne znam što nisam pokušao sa njima ranije jer mi je za poklone to odlična opcija, ovako sam vezan za etsi i amazon. vidjeću i ja kad nađem vremena da ih i ja testiram i ubacim na poklone. uglavnom piši utiske

S Upworka? Jesi isprobavao Legiit?

Ovaj Skimlinks ima nesto pretjerano malo YouTube videos. A i oni koji su tu, kliktani nesto jedva. I plugin ima samo 7 reviews. Sve su nesto incognito modus… Da mi nisi rekao za kod, da trebam da iskljucim Amazon, mislim da bi mi se ukljucila lampica tek kad vec danima ne bi bilo prodaja. Trebam tek da vidim kako da iskljucim drugi affiliate program, koji isto ima kodiran link…
Sutra cu da postavim prve linkove, imam par produkarta za kojima sam “zudila”, a eto nije ih bilo kod amazona. Pa cu izvijestiti.

Inace Skimlinks ima sa nekim merchants ugovore, i dosta vise provizije, tako i kad se oduzmu tih debelih 25% u tim slucajevima se i isplati. Takodje se svakako isplate ako ne mozes inace da dobijes approval za affiliate program direktno. Preko njih upadas automatski u program za sve merchante koji su kod njih.

1 Like

Da, sve sa upworka, nisam leggit probavao.

Da i ja sam ovo vidio. Slabo ljudi pisu o njima. Nema nasiroko i na sve strane da se moze cut za njih ko za neke programe. Za jos neke aff programe sam to primjetio da se ne pise puno o njima a da su kao dobre.

Ja sam slucano ih otkrio vidjevsi da dodoburd ih koristi, a koriste ih minimum dvije god bez prestanka. Posto ima masu posjete ne vjerujem da ne znaju sta rade.

Gore sam onu sliku postavio source koda sa dodoburd i kod njih stoji u excludes amazon.com i www.amazon.com vjerovatno na isti princip ide i za druge aff mreze, vjerovatno samo stavis domenu preko koje idu linkovi.

Da to sam iscitao. Cuo sam da ih koriste i oni koji su banovani sa amazona.

Ako te ne bude mrzilo lupi koji skrinsot kako izgleda platforma i ostalo sta ima zanimljivo, malke sam znatizeljan.

Kod mene je ovaj credential za koje g ne postoji Migrate button kreiran 1.11.2019. Moguće da je on onda već 5.0 verzija.

Koji je najbolji free alat za proveru backlinkova?

I koliko je potrebno vremena da se backlinkovi proragiraju, da ih skonta Google i pomenuti alati?

https://ahrefs.com/backlink-checker

ja uglavnom ova dva koristim, tj. imam ahrefs poluplaćeni. ako baš oću kopat pobenklikovima koristim sve živo što je dostupno, semrush ubersuggest i sve ostalo što gugl nudi kad se kuca backlink checker

a to dal će alati povatat beklinkove i koliko brzo uglavnom zavisi od jačine sajta đe link, kao iđe se nalazi link i zavisi i od jačine alata kad će ga pronać

1 Like

Cim niko ne odgovara, bice da januar nije sjajan.
Ali svi se loze na affiliate, jer je kao kocka. Jedan zgoditak je dovoljan da digne raspolozenje :grinning:
Evo meni ovaj danas popravi januarski prosjek. Da ih je 15tak ovakvih, bilo bi sjajno

3 Likeova