Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Pretpostavljam da ne radiš beklinkove za taj sajt.

EDIT: Koliko je članaka u trenutku prodaje imao onaj čuveni sajt o dronovima, koji je pravio ogromne pare? Da li se neko seća?

Luka je bestseller, nemoj tako :smile:
Amazon je prije dvije godine poceo i u Njemackoj s prodajom namirnica. Tad sam jos radila u Amazonu i bilo je bas bitno to uvodjenje Fresh linije. Za sad Hamburg, Berlin i Minhen. Sve to ide losije nego sto je zamisljeno, ali ne odustaju. Sta god da kupis, stize u paketu i reklama za Fresh. Smanjili skoro i cijene clanarine. Mislim da za 8 eur mjesecno imas besplatne isporuke za sve “fresh” pakete preko 40 evra. Mislim da je dio problema sto u krugovima onih kojii kupuju organic, vegan itd. Amazon ima, bar u Njemackoj, los imidz. I radije ljudi plate vise od seljaka koji imaju svoju mrezu i razvoze.
Inace prekjuce je u Sijetlu otvoren prvi Go Groceey Store.
Mozda jedan aff sajt za namirnice ne bi bio bas skroz pogresan.
Btw za USA trziste je 5% provizija na Grocery

1 Like

Ima linkova onih koje sam podelio na mom topicu u celendz kategoriji.

Eto ideje pa mozda i pocnes najzad sajt :smiley:

Odobrili na kraju, čekao 10 dana. Inače ovaj nov sajt za čelendz, što znači da ne gledaju koliko posete ima sajt, odnosno to nije svakako uslov.

4 Likeova

Tell us your secrets master :grin:

Meni je najviša oko 12%.

Pa nemam puno linkova po postu, takva je tema i izbor je suzen tako da nema mnogo klikova a samim tim je i % veci :slight_smile:

1 Like

Koliko vidim ovo je generalna tema za amazon pa smijem uskočiti sa pitanjem :smiley:

Krećem sa novim amazon affiliate projektom i razmisljam da uzmem jednu od starih svojih domena.

Domena je stara 17 godina i ima ~1500 linking root domains (prema mozu).

Da li bi moglo pomoći?

Sve zavisi kakvi su linkovi. Moze domen d aima 1500 blogspot i wordpress.com linkova i da bude njihova vrednost 0, a mozda ima i dobrih linkova. Ako zelis odgovor treba vise detalja. Kakvi su linkovi?

Linkovi su nastali tokom godina i nisu generalno spammy niti su kreirani sa namjerom da se tek skupe. Nego ima stvarno svega. Od ljudi koji su linkali site iz sidebara, to forum linkova, iz sadrzaja, raznih direktorij web stranica koje skupljaju takvu tematiku i sl.

Dosta linkova je na podstranice stare domene. Kad uzmem tu domenu one će naravno nestati.
Kako bi se mogao zadržati njihov link juice. 301 redirect svih 404 errora?

Hvala

Pa da, ali isklucivo na relevantan sadrzaj.

Znači sve linkove na internal pages onda gubim.

Ne mogu izvući relevantan sadržaj i jedino što mogu je napraviti redirect za sve.
To sam čak i vidio kod hrpe drugih ali slažem se da nema baš smisla.

Ja mislim da se sva taj trud ne isplati. Radije iskoristi taj domen za neki relevantan buduci sajt.

1 Like

:rocket: :rocket: :rocket: :full_moon: :full_moon: :full_moon:

9 Likeova

uuuuuu čestitam matori … spejs šatl … svaka čast

1 Like

Prodao sam giftlightbulbs.com ne za cifru koju sam se nadao ali ok, trebaju mi pare sad za kupovinu stana. Prodao sam ga za 13.5k dolara. Pokušao sam i za više ali poslije neuspješne prve prodaje spustio sam cijenu na 16.9k i na kraju nisam imao živaca više čekat i pristao sam na 13.5k. a imao sam sniženje za ovu prodaju na flipi pa je provizija 5% za razliku od uobičajene 10%. uglavnom ni drugi ozbiljniji aff sajt nije mi donio ono što sam očekivao. to je 50k. treća sreća.

19 Likeova

Kao totalnom pocetnikz u ovome potreban mi je savjet, da li navedeni keyword je vrijedan da se oko njega pravi micro nicha?

Takldjer imate li preporuku nekog kvalitetnog teksta/tutoriala, vezank za analizu konkurencije, prvenstveno analizu backlinkova?

Vrijedi ako je ovo neki buying keyword,ako je nesto opcenito onda ne vrijedi. Analizu konkurencije odradis rucno u Googleu(puno pomaze seoquake plugin za browser) kao i sa semrush,ahrefs i slicnim alatima.

Da li mi netko od vas koji ste iskusni u amazon associate programu može reći kako da ispunim u prijavi tax information i u slučaju eventualne zarade da li trebam platiti porez i gdje?

U pitanju je jedan aparat za njegu, generalno se kupuje, ja koristim ahrefs, medjutim s obzirom da sam pocetnik, dosta citam kako raditi analaizu al jos uvijek nisam pronasao neki tutorial koji detaljno opisuje navedenu tematiku.

Tih 3/100 ne znači skoro pa ništa.
Pogledaj manulano koje stranice su u top 10, jesu li shopovi, product review članci?

Ako su shopovi, vjerojatno su to oni najjači i tu nemaš nikakve šanse.
S tim da ako su shopovi, onda taj kw gleda kao zadnju fazu “buying kwa” u kojoj ljudi više ne traže članke, nego su došli kupiti proizvod… u tom slučaju posebno nemaš šanse.

U kojem slučaju možeš imati šanse?

  • Ako se u top 10 nalazi 8 shopova, na vrhu je info članak sa malo riječi i na lošoj domeni, na nekom 5.-6. mj još jedan takav članak… tu moožda možeš progurati svoj info site.
  • ako su u top 10 slabi info portali od kojih jedan dio ne pokriva baš točno taj kw.

Po mom iskustvu, šanse da takav kw nije već ozbiljno pokriven su vrlo male, ali postoje u slučaju da je neki novi proizvod u pitanju.
Da ti zacrnim ideju do kraja… u ovom slučaju da je novi proizvod, prije će ga velika ekipa skužiti i pokriti nego što će tvoj novi site ući u top 20.

1 Like