Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ne trebas nista iskljucivati. Pogledaj ovdje, pisala sam o tome:

Sretno! Ima da se razvalimo od para sa SkimLinksa :smiley: :raised_hands:

1 Like

Promaklo mi ovo, izvinjavam se. E super, bar da se ne zezam sa time. Ma ima par njih kao što su guitar centar, american music supply, ZZOUNDS na cije bih proizvode linkovao jer ih nema na Amazonu a smor mi je svuda da se registrujem.

Ma parice samo ima da padaju, samo mene cekaju😂

@vodenivuk kako je prošla kod tebe registracija na skimlinks jesu te lako primili, kakav ti je sajt u pitanju ima li dosta posjete

Prosla je tako da sam podneo zahtev sa mog licnog e maila a trebalo je sa ovog sa sajta, i sad mi traze ponovo, kazu da bi dokazao da je moj sajt. A cudno brate s obzirom da ja dodao onaj kod odmah, pa valjda po tome mogu videti, stvarno nisam pametan. No poslao sam im sada sa ovog poslovnog, pa cemo videti.

Inace ja imam dva sajta, jedan je nov, ovaj za challenge sto sam podigao, on tek sada poceo da dobija posetu, postavicu update u toku nedelje, i jedan koji je star oko 3 godine, on ima nekoliko stotina dnevno. Oba su iste tematike, vezana za muziku.

2 Likeova

Ima li ko bolju konverziju od mene?
Site br. 1
Screenshot_4
Site br. 2
Screenshot_5

1 Like

Ja juce:

image

Neko je bio gladan, i ima gladnog psa. Pretpostavljam da je samac, sve singl porcije. Znaci jednu papriku kupio. Organic… :roll_eyes:

@Jeronimo034 @Kosana Ako nije tajna, koliko posete imaju ovi sajtovi?

Sajt 1 150 uv dnevno (zadnja 5 dana blizu 200), sajt 2 250-300. ,Stim sto nisu sve buying clanci i nisu sve US posete.

2 Likeova

Varira (vise no sto mi je milo u posljednje vrijeme). Juce je te klikove ane askrinshotu gore generiralo oko 350-400 posjeta.

1 Like

Ovu su ti neke “best of” liste pa ima ovoliko klikova?
Kakva ti je konverzija za ceo mesec?

Ma jok. To juce poludjeli, ne znam sta im bi i kakva je to publika bila, ali je i broj klikova i konverzija bio izuzetak. Kod mene je konverzija inace slaba. I takva mi se najvise i isplati - dvije dobre prodaje su mi draze. Kad vidim da je prodato ovoliko produkata znam da je neka sica u pitanju.

Sadrzaj, najvise generira par clanaka sa po dva tri linka ka amazonu (ipod neke opisne slike). Medju top 10 clanaka je samo jedan jedini sa listom (ni tu nemam tabelu), sa 5 proizvoda.

Inace za mjesec evo ovdje statistike. Ovaj mjesec je do sad srednja zalost. Sve se nadam da ce da uleti neko i “opremi garsonjeru” do kraja februara.

3 Likeova

Pa dobro, oko 30% na ukupan broj posete ti je CTR za klikove ka Amazonu. Od ukupnog broja posete sigurno ti nije 10k US, tako da dolazimo do jos boljih brojeva sto je jako dobro. Dobro si ti to optimizovala. Konverzija od 8% nije losa, na ovaj broj klikova.
Ja sam zadoboljan ovim mesecom. Do 11. sajt br 2 je bio pod pod oni “penalom” sa google-a i prakticno nije ni imao posetu, tako da je on od tada napravio vecinu prodaja, dok je sajt br 1 tek u 4. mesecu i zarada od 160$ za toliko mlad sajt mi je skroz ok. Ja ukupno na oba sajta ovog meseca imam 4200 US posetilaca tako da mi je negde na 25% klik ka Amazonu, stim sto je negde 35-40% posete na info clancima. Tako da bi trebalo da sam i ja na izmedju 30 i 40% ovako na grubo.
Interesantno je da sam prodao za malo vise od tebe (kad gledamo cenu proizvoda) a zaradio dosta manje :slight_smile: Bednih 2.5 i 3% na tehniku :slight_smile:

1 Like

Bravo!
Dobro da si izisao iz penala, ali bravo pogotovo za ovaj br.2. Samo za 4 mjeseca do 160$, kako si to uspio? Koliko clanaka sveukupno imas? Jel expired domena?

Evo statistike.

Da, ta provizija tj. kategorija je veoma bitna. Neki produkti, isti, su po nekad u razlicitim kategorijama (npr. u baby ili toys, a isti takav produkt ima i u home, i to mijenjaju), a razlika u proviziji pozamasna. Valja i na to baciti oko, sto sam ja zapostavila u posljednje vrijeme.

Evo sad sam izvukla bas pivot tabelu za januar.

Meni je preko 75% zarade iz home&garden, znaci provizija 8%
I to su uglavnom proizvodi koje i promovisem. A i ovi Toys& Games su isti ti produkti iz niche, samo sto produkte za djecu, iako su home&garden, trpaju u toys (ovo sto sam gore pomenula)

Hvala! Sajt ima 70tak clanaka ali tek je nekih 20-30 tamo gde treba, ovo ostalo ocekujem da nadodje. Inace biram bas bas easy KWe tako da brzo rangiraju. Ja domen vodim pod nov, jer sam tek nakon kupovine ustanovio da je nekada tu bio saj, ali sa ukupno 5 bas slaba linka. Tako da nikakav benefit nema, jer je sajt bio pre nekoliko godina.

Meni su oba uopstena sajta, pokrivaju sve. Doduse ovaj br. 2 je home ali pokriva sve iz home, dok je ovaj drugi bas bas sve.

Pa nije bas bio penal, jako je cudno bilo. Sve mi je google deindexirao i kad ukucas site:domem nista nije bilo. Par puta sam vracao sve i pozicije i sajt preko indexera ali se opet gubilo, i onda od jednom se samo sve vratilo na staro, ni sam ne znam kako. Inace dosta ljudi je imalo isto to, cisti sajtovi bez BH metoda itd. Tako da svi sumnjamo da je bio bug, jer se npr isto to desilo i IKEA-i.

1 Like

Nevjerovatno, prodadoh 2.26 kg krompira :rofl:

https://www.amazon.com/produce-aisle-Northwest-Russet-Potatoes/dp/B01LASLKMC/

3 Likeova

haha, neće više ljudi da se mrdnu iz kuće. imaš li članak najbolja gmo fri krtola?

meni je omiljena prodaja 100 brufena. zabolila nekog glava čitajući moj sajt

3 Likeova

Možda sam propustio da pročitam, pa da pitam: sajt je na engleskom?

E vala da ne mogu do marketa za kropmpir… Dok stugne do njih on ce da se skape…

Da na engleskom je sajt. Za ovih nekoliko dana je dosao do 230$ :slight_smile: A jos ima vremena da to i povecamo :slight_smile:

1 Like

Ovaj 4 mjeseca star? Svaka cast! Super uspjeh.

Kod mene se skupljaju sve neki vegani. Vegan kreme, vegan cipele… i naruci covjek i tu jednu papriku, za koju ima na amazonu 540 ratings i brdo slika. Banana ima skoro 3000 ratings. Aman kakav svijet.

Danas prodade dva skuplja produkta. Da malo poprave ovaj mjesec. I da prodje vise i taj februar.

1 Like

Taj sajt. Ali konstantno radim na njemu. Imam trenutno 72 clanka. Do kraja godine bi trebalo da dodjem nekako do 300 ako je moguce.

Ja nisam ni obratio paznju na ovo, neverovatno covece…Da ljudi i povrce konstantno online kupuju…
Ajd sto kupuju nego jbt i revjue pisu za luka :smiley:

1 Like