Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Videh u jednoj od grupa na FBu, cisto da znate zasto kasne isporuke proizvoda koji su prodati. Nadam se da ce kupci da imaju razumevanja pa nece da vracaju…

Danas kod mene do sad znacajan pad posjeta na sajtu, pozicije su ostale iste. Moguce da se to jos popravi do ponoci, ali sumnjam. Kako je kod vas danas?

Kod mene je sve ok. I prodaje i poseta su u nekim predjasnjim granicama.

Mozda je ovo razlog tog pada?

Po meni su sada ljudi kod kuce,sto bi,logicno,trebalo povecati posjetu.
Medjutim, sada se traze sajtovi sa tematikom zdravlja, i vecinom se kupuju higijenske potrepstine.

:rocket: :rocket: :rocket: 4.5 meseca! Malo sam usporio sa sadrzajem zadnjih dana, ali ono od ranije fino nadolazi.

Ovaj sajt je pocet proslog februara, i onda je sredinom decembra pao, G ga je deindexirao iz samo njemu znanih razloga, da bi kraje januara sve vratio iz cista mira. Ahrefs kasni sa trafficom kod njega, 90% traffica se vratilo.

5 Likeova

Jel amazon ikom osim meni već satima down?

Meni radi sve normalno.

Inače zbog potresa u Zg-u jedan dio zgrade se zapalio sa serverima pa zato neki imaju ili spor internet (ka i ja) ili im stalno puca veza ili nešto treće.

Hej ljudi kako vam ide sa aff sajtovima? Pogurala nam korona topik, morala sam da ga trazim. Naopako…
Ja ne smijem ni izgovoriti da nesto ne pokvarim, ali mi se skoro uduplao broj posjeta. Puj, puj, puj. Kuc, kuc, kuc :mask:

6 Likeova

Ljudi, šta radite sa komentarima na sajtu, mislim naravno na one koji nisu spam. Da li odobravate iste, i da li oni imaju neku vrednost.

Sad sam upravo bas sve izbrisala sa svih sajtova. Hiljade ih bilo. Isla preko php my admin i brisala (mozes po 500 odjednom bulk da brises po strani). I od sad odmah iskljucujem opciju komentara, meni se ne isplati to pregledanje ko zna koliko spama da bi mozda ubola neki normalan komentar

1 Like

Isto :slight_smile: Ono sto je dobro sto taj skok prati i skok prodaja.

Ja komentare sredjujem na dnevnom nivou. Poceo sam da odobravam one koji su ok. Mislim da je to dobro za user experience. Sigurno i produzava boravak na sajtu, a nista me ne kosta. Kad se sve obradjuje na dnevnom nivou, ne bude tako strasno. 5 min posla. Naravno one koji mi se ne svidjaju, ja ih izbrisem :smiley:
P.S. najzad da napisem nesto na forumu normalno, ebo mr otac kad otvori onaj korona topic…

3 Likeova

ja blokiram komentare odmah, ne da mi se zajebavat i filtrirat hiljade spam komentara zbog par normalnih.

1 Like

Ja imam neki plugin koji mi automatski spam komentare stavi u spam, a normalne komentare pusti da ih odobrim. I budu lijepe rasprave pod nekim popularnijim člancima, jos se spomenu razne varijante kljucnih rijeci. Po meni ima koristi od komentara ako vam je web takav da ljudi vole prokomentirat, a ne da samo spamaju.

1 Like

Pu pu pu … isto sve. Ludi ameri troše ko ludi :sweat_smile:

To sam izostavio, a bas i zbog toga je dobro. Ja koliko znam svaki komentar se racunao skoro pa kao tekst, tako dobijes prirodan free tekst. Definitivno visestruka korist od komentara.

1 Like

Kod mene se posjeta vratila,cak se malo i povecala. Medjutim, prodaja je zadnjih par dana slaba, kupuju se neke jeftine gluposti. Doduse kad zbrojim UK i CA Amazon sa US zaradom negdje sam oko 500 $ ovaj mjesec, sto je super.

2 Likeova

Koji procenat su ti UK I CA Sales,
Kod mene isto skocila i poseta i prodaje al to zbog korone ljudi zure da pokupuju sto je vise stvari…

Kod mene ne deluje tako. Prodajem iste stvari koje sam prodavao pre korone.