Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ma sitnica, na CA samo 50 CAD a na UK 20tak £.

1 Like

Pa i ja im prodajem iste stvari ali znas kakav su narod Ameri kao mi sto pravimo zalihe hrane tako i oni prave zalihe svega i svacega kupuju sve sto moze da se kupi i kod njih je nestasica maski, dez. Sredstva, rukavica itd… samo sto oni to shvataju ozbiljno jer su glup narod a finansijski su jaki pa im se moze da prave zalihe svega i svacega sta da ti kazem kad je meni prodaja ovaj mesec u rangu sa novembrom(black friday).

Ista situacija, znacajno mi je skocila prodaja. Pogotovu zadnjih nekoliko dana.

3 Likeova

Dal stvarno mislis da GLUP covek moze biti FINANSIJSKI JAK …
ili celi narod GLUP a najjaci na svetu…

2 Likeova

Evo zadnjih 7 dana na mom siteu :slight_smile:

Posjeta trenutno jučer i prekjučer malo manje od 200 dnevno iz USA.

4 Likeova

Meni prodaja će biti tu negdje ista kao i prošli misec premda mi se organski promet povećao za 20% čak.

Prodaja od 02 miseca:

Prodaja od 03 miseca:

To ja tumačim da ljudi toliko i ne kupuju moje proizvode u ovoj krizi. (U pitanju su lampe! :slight_smile: )

Ali sve u svemu bitno da ne otpada prodaja niti promet.

P.S. ljudi držite se i čuvajte se! :muscle: :muscle: :muscle:

4 Likeova

Kako monetizovat ove ostale zemlje, jel ovo neka opcija od Amazona?

OneLink, treba da imas otvorene naloge na ostalim Amazonima i onda ih povezes. Dodas code u footer i tjt.

Odnedavno ne treba nista dodavati u footer. Samo povezi sve Amazon racune preko OneLink.

Ne mogu sada naći email od Amazon-a gdje su naveli da ne treba više linkovati eksterni js.

Za komentare koristim Akismet plugin koji dođe uz Wordpress. Odlično filtrira i briše spam komentare, tako da u admin panelu samo vidim one koji su real. I radi gotovo bez greške.

2 Likeova

Akismet je super za komentare ali ne vrijedi prilikom spam registracije usera. Imao sam veliki problem s tim jer mi je dnevno par stotina botova radilo registraciju na sajt. Problem sam rijesio sa recaptcha pluginom.

Jel onda tamo cekam da se nakupi za isplatu na tim amazon nalozima ili je sve na glavnom amazonu?

Vidim da mi 20% posjete dodje sa ovih zemalja sto imaju u onelink podrzane.

Nije sve na glavnom, svaki je posebno. Ja tamo dobivam neku sicu pa trebam cekat par mjeseci da se nakupi za isplatu…

Ne treba nista u footer, samo to malo ljudi zna. Ovo je link koji sam koristio za geotargeting

https://assoc-redirect.amazon.com/g/r/https://www.amazon.com/dp/B07DT7VJ8T?tag=ovdjeidetvojtag

Ko ima wordpress za sekund promjeni sve linkove sa pluginom search&replace

search: https://www.amazon.com/dp/
replace: https://assoc-redirect.amazon.com/g/r/https://www.amazon.com/dp/

Prvog aprila puni 5 meseci! :rocket: Samo easy KWi, dobar onpage i docice rezultati!


Organic

6 Likeova

Alal ti vera! Dal je moguce da si za tako kratko vrijeme dosao do 300 posjeta dnevno?!
Meni to kao nemoguca misija.
Kako ide sa prodajom, konverzijom?

Zadnjih dana prelazi 400 :slight_smile: Kljucne reci i onpage sablon koji sam uhvatio izgleda da Google voli. Ali generalno mislim da najvecu stvar igraju easy kljucne reci, tj ultra easy.

Ovaj mesec je bio bas bas dobar sto se zarade tice, konkretno ovaj sajt je na 350+. A konverzija je 19.04% na ovom sajtu za ovaj mesec. Pored ovog sa slike ima i na UK,De, CA oko 30$ i jos na Adsense-u ima 15-20$. Plus 30 proizvoda nisu poslati :slight_smile:


Ovo mi je drugi sajt ovaj mesec, i on isto ima i UK,Ca, De i Adsense, od prilike isto kao i ovaj iznad sajt.

Kako ste vi prosli ovaj mesec?

6 Likeova

Svaka cast majstore! Bas pozitivno, trza me iz ovog uspavanog modusa. Zavrcem rukave vec :-))

Kakav on page sablon? Moze malo vise o tom? Silo ili nesto trece?

Iznenadjujuce dobro :mask: Kuc, kuc, kuc. Posjeta je grunula bas, Porasla i prodaja. Ovo mi je statistika sumirano za affiliate sajtove:

Plus Skim links:

Plus CJ:

Dakle ovaj mjesec je vidljivo bolje. Ali racunam da je ovaj udar korone bio kao black friday. Od sjedeceg mjeseca ide to sve na dole.

I

6 Likeova

Hvala, prntscrinovi uvek imaju taj efekat, bar kod normalnih ljudi :slight_smile: Zato i postaljvam.

U odnosu na konkureciju imam bolje sredjene H tagove, takodje imam na 100 reci sliku obavezno, dok konkurencija ima maks 2 slike. Tekst je lepo uredjen pregledan. Sve imam lepo sredjeno hronoloski.
Sto se tice samog sajta, posto je sajt multi niche (tj oba su) ja tu strukturu zovek “grozd” zasto sto su mi svi srodni tekstovi ulinkovano, i cine grozd za sebe i nekako jedni druge guraju. Bar je to neko moje misljenje. Jeste da su ultra easy KWi, ali ima po 6-7-8 rezultata (a nekada i vise) koji su pokrili bas tu temu, i ja mislim da ih ja preskacem bas iz ovog razloga. Do skoro sam isao samo sa ultra easy KWima, a od skoro sam malo i neke trazenije KWe obradio i dosta dobro rangiraju, neki su cak i u top3.
Danas sam bas postavio jedan tekst gde prvu poziciju drzi Forbs, pa cu bas da ispratim kako ce da se odvija situacija.

Ooo ima ja tebe jos puno puno da jurim :smiley: Bravo, odlicna zarada!
Kad pogledas odnos Amazona sa ostalima, neuporedivo je. Ubedljivo su najbolji.
Inace sto se tice posete i skokova, ne znam koliko pratis, ali zadnjih 10tak dana su bila dva apdejta, tako da nema padanja vec samo :rocket: :wink:

1 Like

Stvarno?! Ajd da vjerujem da je update, pozlatila ti se ta :grinning:

Proucicu ovo gore za strukturu sajta,imam tu jos i da pitam i da dodam ponesto… ali da, slike su bas bitne (obrati paznju u search console koliko dolazi njih preko slika samo. Kod mene bas veliki procenat).

Jest. Ali ima i starijih sajtova tu. Ovaj mjesec su svi po nesto zaradili. Bas me to ohrabruje

Kod mene posjeta nikad bolja,cca 550-600 uv na dan,medjutim prodaja se srozala. Nikome nije na pameti kupovati gramofone i audio opremu u ovakvoj situaciji,eventualno kupe koju ploču i slične sitnice. Usprkos tome, ovaj mjesec ovoliko:

7 Likeova