Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Jel jos nekome ne radi statistika za jucer? Znam da sam imala preko 200 klikova, a stalno pise da je bilo 20 klikova i cudno mi je da nije bilo kupovina jer ih uvijek ima. Vec se pocinjem brinut :smiley:

Kod mene je sve ok, ali cesto zna tako da zabaguje.

1 Like

E meni se to desilo dva put. Pocni brinuti ako sutra ujutro bude bilo opet samo 20 :smile:

Sta je s ostalima za posjetu i zaradu? Ide li gore, dole?
Anja znam da je prodao sajt, ali sta je s tobom @Makica? Da li ti svi sajtovi idu na gore ili ima i padova? (Da donesem zakljucak jel samo korona ili je mozda ipak neki update zaslusan za porast?).

Btw. domaci sajtovi se srozali, sve ovo sto je na affiliate bio plus, na domacim dodje minus.

1 Like

Kod mene svi sajtovi na kojima radim idu ka gore, sajtove koje sam zapostavio sa izgradnjom linkova su u padu to jest zaradjuju nekih 200-400$ mesecno fakticki stagniraju.

Sto se tice posete moguce da je malo do updejta ali i do korone, takodje moze biti do toga sto se smanjio broj ovih sto placaju google reklame, manje reklama pa to isto moze biti razlog. Sto se tice konverzije to je sigurno do korone :smiley:

4 Likeova

Planiram izgraditi affiliate sajt a dugo nisam pratio stvari vezano za aff pa me zanima ima li smisla, prednosti i koji se nedostaci ako idem ovom logikom:

Glavni sajt - vocarna
Sporedni sajtovi:
a) lubenica
b) dinja
c) banane

S obzirom da su to zapravo isti sajtovi međudobno ih mogu linkati i razvijati na način da “pomažu” jedan drugom…

Odličan početak mjeseca:

3 Likeova

Jel ti naručuju baš ono što ti nudiš na sajtu ili ima svega. Pitam baš zbog ove sadašnje situacije.

Ne narucuju ostale proizvode nista vise nego prije.

1 Like

Kod mene još uvijek najviše ono što stvarno imam na siteu.

1 Like

Ako imas vec jedan sajt o lubenicama npr, praviti sljedeci o dinjama mi je logican slijed dogadjaja. Ostajes u istoj bransi, sto moze imati svojih prednosti. Ali ako nemas ni jedan od tih, ja bih rekla “prvo skoci pa reci hop” :slight_smile: Hocu reci, napravi ti prvo jedan, pa ces vidjeti sta ces poslije

Kao i prije, ponajvise ono cime se sajt bavi. Ali bilo je primijetno vise i onih koji narucuju hranu. Evo sta veli Amazon za fresh produkte:

Inace ko narucuje u amazonu grocery, preko $35 se ne naplacuje postarina, tako da to nisu lose musterije, obicno nakupe bar do tog limita.

1 Like

prvo skoči pa reci hop … pa nisam ja od jučer :slight_smile:

Već je naručeno 6 domena:
glavna domena + lubenica, dinja… sad se rade logoi za svih 6 pa moram još naći pisca da odradi svoj posao i onda cu pustiti sajt da se pravi kompot jedno mjesec-dva :slight_smile:

aawp plugin na sniženju od 40% slave 5 godina plugina

2 Likeova

Mislis kupio si?

To si narucio da urade?

E to kad bude gotovo svaka cast. Onda hop! :smiley:

Sretno!

Ja napokon danas isprobavala prvi put plugin. Svidza mi se mogu ti reci.
Ona fora da product description bude vidljiv na desktop verziji, a ne na mobilnom mi je ok. Al bi mi se vise svidjelo da postoji srednja mogucnost da product description bude vidljiv na mobilnom klikom na plusic, i da cita na mobilnom ko hoce.
Zatim opcija da u product boxove stavim custom product description, i da je vidljiv u obe verzije, a na beststeller listama, opis koji je automatski povucen sa Amazona, bude samo na desktopu vidljiv…poigracu se s tim sutra i vidjeti sta mogu da optimiziram.
Vidim ima i geo targeting. Valjda moze umjesto amazonovog onelink da se koristi.
Product title po deafultu nema H tagove, o tom smo onomad nesto pisali…

Sve u svemu ovo ce biti ogromna usteda vremena.

Pretpostavljam da su ljudi ovdje sad mnogo aktivniji s obzirom na situaciju. Planiram procesljati ovo sve, ali htjeo bih prvo da piam- da li imate neki udemy course da preporucujete u vezi SEO-a? (ili neki usko vezan za ovo)

Da, kupio :slight_smile:

Dečko mi rekao da on to nemože pa tražim drugog dizajnera.
Logo je voćarna s prikazom svih voćnih stranice s tim da na stranici o lubenicama, lubenica bude istaknuta na logu.
Naravno želim unique logo ne da netko napravi copya-paste.

Kod pisca će već ići sporije jer jos nisam odlucio jel mi bolje za sve sajtove imati jednog ili više njih.

Ljudi, pratite li posjete iz Australije? Sa OneLink nije rjesiv geotargeting. Sa AAWP jest.

Ja ti preporučam ovaj kurs: https://www.udemy.com/course/seo-complete-guide-to-building-amazon-affiliate-sites/

Ovaj kurs je bio temelj meni za dalje i upravo zbog tog kursa sam i krenuo u amazon affiliate svijet. Neke stvari su malo outdate ali ništa strašno. Vjerujem da će ti pomoć :slight_smile:

2 Likeova

Kod mene su bitni samo US, UK i CA.

Nekoliko mjeseci citam, istrazujem i pratim forum, veoma sam blizu da pokrenem svoj prvi aff site, volio bih da mi neko od iskusnijih kolega pruzi par smjernica i savjeta.

Naime, da li je pametno ako sam pronasao kw koji ahrefs ocjenjuje kao lagan, npr. njega kose, i sada ako sam pronasao neke proizvode za njegu kose koji su isto tako lagani za obradu, da li je pametno praviti sajt oko glavnog kw, i u kojem bih ciljao sve proizvode za kosu, ili praviti vise sajtova za proizvode pojedinacno.

Nadam se da me razumijete, i zahvalan sam na svakoj pomoci.

1 Like

Pitanje je sto znaci lagan?
Treba i rucno provjeriti top 10 pozicija u Googleu. Takodjer treba obratiti paznju na broj mjesecnih pretraga. Ako je keyword lagan a ima 100 mjesecnih pretraga onda nema smisla ista raditi.