Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ponovo radi bioskop! Oko 100 proizvoda imam na cekanju za slanje, sad kad ih posalju sve od jednom $$$$
https://www.cnbc.com/2020/04/13/amazon-allows-sellers-to-start-shipping-non-essential-items-again.html

Jeste li doboli ovaj apokalipticni mail sa promenama? Ovo znaci samo jedno, a to je definitivno prelazenje na neki drugi program.

2 Likeova

tačno sam znao da će brzo da smanje provizije jer su sad definitivno svjesni da im ne treba toliko affiliate sajtova i o što će ih napustiti 5-10 posto poslije ovakvih promjena ih neće mnogo zaboliti. a i pored svih tih promjena i smanjivanja mislim da ubrzo neće biti alternative i bar približne zarade od drugih programa.

1 Like

Ma ne moze da im bude nikad dosta Aff sajtova, nego je ovo cisto k u r c e nj e da vide koliko mogu, testiraju strpljenje publishera. Ono sto je lose je cinjenica da veliki publisheri nece da menjaju sigurno linkove i da prelaze na druge affiliate programe jer je prosto nemoguce odraditi promenu na stotine sajtova…
MIslim da je ovo znak da treba polako da se prelazi na eCommerc, jer tu covek sve drzi u svojim rukama…

1 Like

Ma moze da im bude dosta publishera jer realno velika vecina usa kupuje kod njih, krece kupovinu od amazona, dominiraju guglom za ime proizvoda… ne kurce se sigurno uprazno, imaju podatke na osnovu kojih ovo rade i svjesni su da ih nece uopste zabolit odlazak lupam 5-10% publishera, s tim da ne vjerujem da ce toliko poc.

Aaaahahahahahahahahahaha!!!
Zaboravio si ubaciti u skrinshot ono ljubazno “what do you think about it?”

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Pa tacno sam malopre pricala o tom kad sam procitala da traze jos 75.000 radnika
Mamu im onu alavu! I svaki taj radnik koji bude za njih sad radio, na nos ce mu izici sad kad ne moraju vise da vrbuju za radnike. Znam iz iskustva, radila sam za njih.
Jebote postade Amazon sistemski relevantan, opskrbljuje ljude u sred krize, dok drugi prodavaci padaju u komu.
Akcija porasla skoro 30% u posljednjih mjesec dana, I jos ce. Gdje su svi oni pametnjakovici sa korona topika o zavjeri? Podmetnula Amerika i UK virus, ma jok Kina je, motra da je Bil Gejts da proda vakcinu, rasce bitkoin na 100k…
:rofl:
Amazon je bog i batina poslije korone.

Nego ko visoko leti nisko pada. Ja sa Home&Garden (preko 80% prodatih produkata mi je bilo iz ove kategorije) sa 8% srokah se na 3%.

Sta cete sad? Sta cemo sad?

Sta i kako mislis konkretno?
Ako hoces da prodajes u Americi, ko ce da salje robu, prima porudzbine i ostala smaranja oko toga ? FBA. U Evropi - isto tako. A ako stezu ovdje stezace i na FBA. Monopol je mnogo losa stvar… iskusice je svi koji suradjuju sad s Amazonom, a i oni koji pokusavaju samostalno.
U nasim zemljama dole - leba se neces najesti od onlajn prodaje nasima.

Moram se presabrati, ali mislim da cu tacno 21.04. sa pola stranica da skinem amazon linkove i da idem samo na Skimlinks i Wayfair, da testiram. shareASale cu reaktivirati. Danas sam se prijavila i za Awin (malo mi bilo tih 4% s Etsy ali vidi vraga, sve je to relativno :grin:)

PS. Jel im to Luxury Beauty ostao na 10%? :mask:

1 Like

Mene preskocilo. Kompjuterska roba je ionako vec mala provizija, problem ce biti sto vise prodajem ovog ostalog nego kompjuterske opreme.

Oće ko kupit amazon aff site? Prodajem povoljno :sweat_smile:

1 Like

pa i ako je ostalo to će biti do kad ne skupe dovoljnu bazu linkova i korisnika koji kupuju bjuti proizvode na amazonu ko npr sa pets proizvodima

ogromna razlika. ajd jasne su mi sa njihove strane promjene, ali nije fer prema publišerima ovo, trebalo bi zakonski da je određeno da moraju najavit bar pola godine možda i više jer ogroman broj ljudi zavisi od toga. nije mi jasno da ne postoji neki zakon. sve živo se štiti od međeda do okoline pa valjda bi bilo ok i ljude zaštitit na neki način.

ja mislim da će i dalje najviše donositi amazon što opet nije dobra stvar.

ja razmišljam opet da se vrnem adultu ali ozbiljnije no posljednjih par godina. nema puno zajebancije sa sadržajem, nema reklama u guglu, nema yt fb insta da odvlači ljude… vidjeću. možda i neki drugi sistem da se izuči ne aff i amz.

2 Likeova

Da li netko zna neki drugi affiliate za gramofone,slusalice,zvucnike,elektroniku itd?

https://www.fugoo.com/affiliates/

Izguglas najvece prodavnice te robe i vidis u kom affiliate programu su.

Sto ono kazu, ne treba stavljati sva jaja u jednu krpu. Gomila njih ce sad potrcati u adult. A i krivo bi mi bilo da ne budes affilijejt kolega, da priznam.
Onlajn trgovina moze samo jacati. Specijalno raditi aff stranicu za prodavce van amazona. Amazon imati samo onoliko koliko si imao Etsy do sad.
Meni reano broj posjeta skocio trostruko za vrijeme krize. Tako da ispod crte, dodje mu ga na isto sto se tice amazona. Ali trebalo bi ih bojkotovati.

:grinning:

To se vec odavno znalo, i sad mi vise nije toliko zao sta sam zapustija vecinu svojih sajtova.

Nije toliki problem naci npr slusalice, problem je nac za slusalice tanjir casu majicu mrkve i igrice u jednom i problem je navike trosenja para na tim ostalim sajtovima. Sta kome vrijedi kukiz od dva mjeseca kad je sve to sracunato. Daju toliki kukiz zato sto se ne kupuje redovno tamo. A cak i da pocne da se redovno kupuje tamo odma ce redukcija usljedit jer sto bi neko davao pare tek tako. Ja sam siguran da ce u 90% slucajeva i dalje amazon ubjedljivo najvise para donosit. A sigurni su i ovi sto dobose odluke jer ja vjerujem da ti giganti ko sahovski velemajstori vide dalje i sracunaju mnogo poteza unaprijed. Tako da ce svaki aff program koji bude u sadasnjoj ravni sa amazonom, siguran sam u to, sto se tice smanjenja provizija biti isti.

Proce i frka, provizije ce ostat. Proce frka proce i nalet vece posjete. Oce to malo uticat na ukupan rast onlajn trgovine ali lupam 1-2 posto dok je sad posjeta narasla masu a ne 1-2 posto.

Dal cu nastavit radit na amz aff sajtovima, pojma nemam. I ako odem u adult smjeru nece to bit jedino. Moram nesta i van toga imat.

Zanima me da li kategorije koje ovdje nisu navedene ostaju iste kao i prije ili ne?

Mislio sam na domace. Imam dobavljaca sa jako niskim cenama popularnih proizvoda. Npr maskicu za telefon mogu da nabavim za 1$ a prodajna cena im je 6$ itd. Nisu samo maskice, ima sve i svasta.

Da, sve sto nije navedeno ostaje isto.

Sta veli Dzek:

Health Care nicha je najvise nadrljala, em im proizvodi nisu skupi, em pad sa 4.5-5% na 1%…Tu leba vise nema… Bas su nas zestoko roknuli. Ja se bas razmisljam kako cu na dalje. Definitivno cu da ubacim jos neki affiliate, korisnicima mogu da ponudim i npr pored AMZ buttona jos jedan button koji ce da vodi na neki drugi store i cak moze i dobro da dodje da kao uporede cene.
Kad presaberem kako ce to da izgleda nije mi dobro… Ovaj mesec do sada sam na oko 950$ i imam oko 50tak jos za slanje, a ubuduce to nece da bude 950, nego 450…Bas bas drasticna razlika…

Kod mene nije tako strašno, vidim da su musical instruments srezali sa 4 na 3 %, a koliko vidim home electronics i electronics niša općenito nije dirana.