Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Nije tesko naci robu. Ali mislis sam to da prodajes? Ili da nadjes nekog ko vec ima funkcionirajuci onlajn shop i radi takorec FBA za tebe? A ti se brines za onlajn saobracaj?

Ja sam krajem godine za domace trziste htjela da pokrenem neku vrstu affiliate, ili neku vrstu dropshippinga, i stekla sam utisak da su nasi ljudi sto se tice onlajn trgovine (ne samo kupci, nego firme s kojima bih suradjivala) na zalost poprilicno , jbg, zaostali.

Sadisticki bas…

Ja to vec odavno radim, ali zad cu da obrnem pricu i kao vodilju stavim druge , amazon propratno ako mora…

Pa jest. Ali ako je skocio broj posjeta 3 puta, a smanjili proviziju 3 puta, za sad se to da amortizovati, samo nema profita od korone. Ove niske provizije ce ostati i poslije krize, ali smislicemo nesto!

Meni je rapidno skocila posjeta iz UK (gdje je btw. provizija jos uvijek velika, za “kvalificirane prodaje”, ali ovaj OneLink je tesko sranje. Zna li neko ima li mogucnost tj. plugin da se manuelno postavi za svaki US link tacno odredjeni UK link?

Stos tice amazona, znate da je Bezos prvenstveno firmi htio dati ime “relentless”, i kad kucas relentless. com, redirekt je na amazon. Prevod je “nemilosrdan”, to mu je vodilja i nema tu partnerstva niti apsolutno ikakve drusvene svijesti, granica je samo zakon, a sto @anja1 rece gore, nismo medjedi od amazona zakonom zasticeni, ne stize se zakon prilagoditi ovakvom bujanju moci amazona. Ja sam ocekivala da ce ovako nesto uraditi preko noci.

Btw. od jutros je akcija skocila jos skoro 6%, na apsolutnom rekordu je, i rasce jos. Tako da ko je planirao da ulozi “10. 000 u affiliate” (bio je topik o tom ;)), jedini je nacin da ugrabi dio kolaca koji ce jos da raste, bar do kraja korone, je da kupi koju akciju.

Kod nas funkcionise samo “placanje pouzecem”, znaci nikakvo placanje unapred, kartice itd. Nego lepo postar na vrata kuc kuc, izvoli paket, daj pare i tjt. Radio bi iskljucivo preko reklama, u zavisnosti od robe to bi bili FB i Instagram. Bez gubljenja vremena na shopove, prosto i jednostavno. Ceo zivot su mi se proste i jednostavne stvari mnogo bolje pokazivale nego nesto gde sam se ubaciovao da sredjujem detalje.

1 Like

Čini mi se da Amazon postaje premoćan toliko da rješava broj affiliate-a spuštajući drastično provizije u svim kategorijama jer može i bez njih i u konačnici će i više zaraditi.

Slika provizija od prije:


Slika provizija od 21.04.2020

Ovo će najviše pogoditi male affiliate-e koji najviše ovise o Amazonu.

Svakako sada moramo koristiti svoju maštu da nađemo riješenje.

Jedno jest da nađemo druge aff programe, kao recimo proizvođače za fizičke proizvode i te linkove staviti na sajtu.

Drugo riješenje ne znam. Podijelite ako imate! Jedino se skroz prebaciti na druge programe ali dok ide barem neka provizija od Amazona onda neka traje. Sada bi se trebalo gledati i druge načine zarade.

Jeli itko od vas imate iskustva u native oglašavanju (native advertising)? To je isto dobar način zarade koji nadmašuje Amazon.

Ja krajem meseca svoj glavni sajt pretvaram u woocommerce store!

Paymeny gateway: Stripe

Videcemo kako ce biti ali mogu reci da cu od jedne prodaje imati oko 25% umesto 3% i ocekivanja su mi jako velika.

Takodje cu se prijaviti na http://www.avantlink.com/ cuo sam da su odlicni ali ne prihvataju male sajtove a ni srednje.

1 Like

gamad i stoka, te sve korporacije i manageri u njima bi se pojebali za 2 dolara, samo ustede, ustede i ustede i bonusi, bonusi bonusi…

treba osnovat neformalnu udrugu aff i vrsit pritiske na njih. ili ih bar konstntno trolat.

nemam i nisam imao amazon aff siteove, ali mi se gadi takav nacin poslovanja

Cool. Reci kako zamisljas distrubuciju? Ko salje robu?

Nasao sam 3 vrhunska US suppliera u svojoj nichi, oni salju robu ja se samo ugradjujem u cenu.

Pritom proizvodi su im pre-kvalitetni ne mogu se porediti sa ovim kvalitetom sa amazona, koji je obicno kineski jer 40% vlasnika FBA storova su kinezi. :slight_smile:

Znaci planiras da radis ustvari dropshippng. Nisu tvoji proizvodi, nego imas svoj store u kojem nudis robu ta tri US suppliera, i ugradjujes se dio…
Sretno! I javi kako ide!

1 Like

Ja čim sam to vidjela sam se registrirala na drugi affiliate program. Zbogom Amazon. Baš pohlepa, s 8% na 3%, 60% zarade srezali preko noći. Da su barem dali neko prijelazno razdoblje da se može čovjek pripremit ako ništa drugo.

Pa oni su toliko jaki da mogu staviti sve na 1% sto ce vjerojatno i uciniti u buducnosti.

i napraviti multi-niche store koji će nuditi pristojne aff provizije :slight_smile:

EDIT: znam da je to utopija… ali samo zamislite koliko milijuna posjeta bi takav site naukvao na sebe u vrlo kratkom roku :smiley:

Kako će se ovo odraziti na (pre)prodaju amz aff sajtova?

To je ok ako mozes,ja recimo nigdje nisam nasao neki shop koji prodaje sve sto ja imam na sajtu.

Ja bih ovima sto imaju vise posjeta dao jedan prijedlog… Slicno naravno kao sto je Makica napravio.

Pretvorite sajt u shop, povisite cijenu za nekih 25-30% i prodavajte ISTE proizvode kao sto ste radili sa amz aff, samo ovaj put vi narucujte sa amazona i saljite kupcima. Sad umjesto tih 3% zaradjujte jedno 6-7 puta vise. Naravno- imate i vise posla

Sad bi mnogi rekli- al ako vidi amz paket nece vise narucivati kod mene, hoce li se ljutit kad vidi drugu cijenu itd…- imao sam oko 10,000 transakcija na ebayu u zadnjih par mjeseci- samo 2 puta je neko spomenuo nizu cijenu/amazon pakovanje (pakovanje spomenuto 3 bez cijene)… a i od ovih sto se spomenuli, NIKO nije trazio refund nego bi obicno spomenuli kad bi return bio u pitanju, a return je lagan posve.

EDIT: Eto, ako neko ima nekih pitanja oko nabavljanja/narucivanja proizvoda sa Amazona- pucajte :smiley:

2 Likeova

To super zvuci, ali samo kad pomislim na dopisivanja s nezadovoljnim musterijama jeza me uhvati, lakse cu napraviti jos tri sajta i raditi za manju proviziju. Al ne s Amazonom.
Bilo bi tako super da ih ljudi sad izbojkotuju potpuno. Ostavili za neke kategorije bukvalno 1% da plate neke beklinkove :mask:

Evo upravo dok pisem ovo, javljaju na vijestima, amazon milijarde kesira

PS. Vidim sad na slici u cosku BTC u minusu

A vjeruj mi da nema mnogo dopisivanja sa nezadovoljnim musterijama… a i nije ti bitno to mnogo jer svakako ne bi trebali dolazit nazad kod tebe opet (osim ako planiras pravit brend)

Pa treba biti fleksibilan svakako. Procitacu onaj tvoj topik, mozda bih mogla uraditi test s jednom malom grupom produkata

Ja se kladim da na ovu svoju posjetu u clanke stavim adsense reklame da bi zarada bila tu negdje,ako ne i bolja od amazona. Ipak imam oko 700 uv na dan :slight_smile:

Usporedba kako je bilo i kako je sada za Amazon Affilate provizija: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Xk_5fhvjEmue6bScFjWMtWRdk1R7y35CjbFHNUl1KnU/edit#gid=0

Ja sam preračunao svoje podatke i pad će mi biti 53,71% :roll_eyes: