Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Čudno da nema Ets-y na Skimlinks?

Jedva skontah iz bogzna kojeg pokusaja. Opravdanje, nisam se razbudio ic. A sabajle mozak ne konta ovu dozu pozitivizma.

Ma moze sve odje da trpamo. I mene su odbili cini mi se dva puta. Neki problem je bio oko same prijave, nesta sam ja pogresno oznacavao ili drzave ili tako nesta ne sjecam se tacno. Poslo sam mejl saportu i objasnio sta ocu, pito sto nece i onda su objasnili i odobrili mi etsy usa. Vjerujem da ce proci i kod tebe poslije mejla

To je obicno tako kad je sabajle u podne, hehe. Ja sabajle pozitivno, sad je vec druga prica. Ni Wallmart i Target se ne pretrgose bas od provizije vidim…

Jok, oni su preko Awin. Odbili su me jer nisam iz USA. Vele:

“Thank you for your application. As we approve publishers into the program for where they are based, we would kindly ask that you please apply to the program associated with your location (US, UK, CA, FR, DE, IT, NL, ES, AU, ROW (rest of the world)). Thank you!”

Zanimljio da im je provizija razlicita za razlicite lokacije…poslala sam mejl sa objasnjenjem da je stranica za USA trziste, pa cemo vidjeti sta vele.

1 Like

da i meni je isto tako bilo, poslije mejla riješeno. ne vjerujem da će bit problema no je eto tako nekako naopako napravljeno kod apliciranja da povezuje lokaciju odakle si sa sajtom. no riješiće sigurno, nema razloga da ti ne odobre sajt.

a gledam prije nekih desetak dana awin nemaju u opcijama bosnu za wire isplatu. nisam još bio isplatio ništa preko njih. pa sam na bratov devizni račun u srbiji stavio da isplate sve do sad zarađeno, to mu je rođendanski poklon. suština je da sam se otvorio i da se hvalim kako sam široke ruke.

no konačno nakon nekih 20ak dana proradio mi pejpal. uzeh ahrefs, baš mi je nedostajao.

počinjem opet da radim. isto sve ignorišem smanjenje provizije. prijaviću se na skimlinks i malo raznovrsnije linkove stavljat.

vlasnik onog sajta što sam prodo je digao organsku posjetu za nekih bar 300-400 posto. redirektovo je sajt na novu domenu. pored toga kupio je još jedan sajt i redirektovao na tu domenu. malo format promijenio. ima još linkova ka tom novom sajtu i posjeta bar na ove članke sa mog sajta je baš baš narasla. uglavnom fin poso je napravio.

Vidjela sam jos prije 10tak dana NestLords. Sad vidim da je jos dosta promijenjeno. Meni je tvoj sajt bio bolji. Ali ne zavaravaj se sa tim skokom organske posjete. Jer od korone je svima drasticno skocilo. Ne znaci da je zasluga na njegovom umijecu. Da si ga zadrzao, i tebi bi skocila posjeta, ali bi zarada isla dole zbog amazona…tako da nije ti sad to so na ranu :grin:

Haha, proslo sabajle, doslo podne

nije mi uopšte so na ranu čak mi je drago da ide bolje. za razliku od drugih kupaca mojih sajtova ovaj zna šta radi.

nije u pitanju povećanje posjete već je u pitanju pozicija na guglu. ne da su se poboljšale no su otišle u nebo. ja sam npr imao lupam 10 featured snipeta on ima 50ak (govorim samo o člancima sa giftlightbulbs). pokloni za x su bili na 12 pozicji sad su na 3 šta je bilo međ 1-7 otišlo je na prvu drugu poziciji itd. o tom pričam. i neka je svaka čast.

pitao sam ga šta misli da je najbitnije od svega što je dovelo do poboljšanja pozicija na guglu on veli izmjene u formatu i jačina domene.

Sta to znaci konkretno? Kakve izmjene na formatu? Jel stari domen na koji je redirektovao (nisam analizirala).

U prevodu, da sad imas nazad taj sajt, sta bi ti uradio?

u odnosu na članke kakvi su bili kod mene on je uklonio batone, dodao je table of content, autora, datume publišovanja dodao i stavio nove, vuče slike sa amazona… to su neke stvari koje sam primjetio, ima ih još nekih sitnijih stvari.

domen nestlords je čini mi se nov, na ahrefsu nema nikakvih ranijih podataka no se pojavljuje od februara i na weyback nema ništa ranije. no pored mog sajta kupio je još neki sajt sa čini mi se biogrfijama i taj sajt je takođe redirektovao na nestlords. taj sajt ima čini mi se solidno linkova. pored svega toga za kratak period je dodao nekih linkova direkt na nestlords. i sve je to uzrokovalo da sam domen bude jak giftlighbulbs linkovi + drugi sajt linkovi + novi linkovi

sad ne znam jel do jačine sajta utiče i to što je dodao masu sadržaja. drugačiji homepage i sl svari

u prevodu da imam sajt ja bih možda mogao napredak neki ostvarit promjenama u formatu navedenim gore, ali vjerujem da ne bi bilo velikog napretka jer bi mi i dalje falili linkovi

1 Like

Vise featured snippeta je direktno zbog table of contenta.

1 Like

Ne pricam o sitelinks no featured snipetima. Mislis da treba guglu plugin da mu objasni listu? Po meni nije do toga (ako se vec frljam nek bude da max uticaj toga 5-10%). Jer i bez toga se uzimaju featuredi sa ovakvim listama. Ili mislis da bi svi ovi drugi sajtovi sa gift listama skocili masu i uzeli vise featured snipeta samo da koriste table of content?

TOC nema veze s tim. Ja ga ne koristim pa imam masu featured snippeta. Ocito da su mo pomogli ti redirectovi.

Aha pogrijesio sam ja mislio na sitelinks. Vise featured snippeta je vjerovatno jer biographon.com sajt je redirektovan na taj nestlords sajt. A taj biographon je bio bas jak sajt, i pun featured snippeta inace zbog prirode materijala na njemu.

To je i meni bilo kad sam se prijavljivala prije par godina. Nece ti dat da se preko USA affiliatea registriras jer to je samo za amerikance. Treba odabrati ovisno o svojoj lokaciji.

A sta mislite, da li bi ljudi bili zainteresovani ako bi se pojavio sajt koji nudi aff s vecim postotkom nego sto je to Amazon nudio prije ovog pada, a da se prodaju potpuno isti proizvodi? Vjerovatno bi se nesto manje prodavalo jer nema kupac povjerenje u takav sajt kao sto ima u Amazon, al bi se to malo vecim % djelomicno nadoknadilo

Naravno da bi ljudi bili zainteresovani. Generelano velikim delom su publisheri napravili od Amazona to sto jeste dana.

Vec postoje Walmart i Target gdje je veca provizija tako da ne treba jos jedan. Ljudi vec imaju povjerenja u ta dva branda, tesko bi se bilo probit s nekim novim i prisvojit publishere da reklamiraju. Ja prva ne bi neki žnj brand promovirala jer bi im vjerojatno conversion rate bio ispod 1%.

Na Wamartu je 4%, tako da nije bas veca, za Target ne znam kako je.

Evo ja nesto razmisljam. Imam ovog Amera s kojim radim. LLC na Floridi, tax exempted za 40-ak drzava, 5% cashback karticu itd… Kad bi ti npr htjeo naruciti proizvod i poslati ga negdje u Floridu- ako je proizvod 20$ ti bi vjerovatno platio oko 22,5$ (nakon sales taxa i konverzija), a ja bih vjerovatno mogao za nekih 18,8$ sto je velika razlika.

Napravi se dobra trgovina, da fino izgleda i ulijeva povjerenje- i prebacimo sve ove sa foruma koji su radili aff da krenu raditi aff sa tim mojim sajtom a dobice veci % nego prije sa Amazonom (naravno con je vjerovatno manja konverzija nego sto bi bila na amazonu). I naravno- narucivanje , returni i to sve je na sajtu bez da se ista radi

Sto se Walmarta tice- jeste, postoji i Walmart, ali postoji mnostvo proizvoda koji su na Amazonu po dosta nizoj cijeni nego na Walmartu a 10-12%->4%, trebalo bi biti dovolljno da nadoknado manju konverziju

Kako odrediti da li je povecanje posjete uzrokovano korona ludilom ili nema veze s tim?
Kod mene je recimo povecanje posjete pocelo od 29.3. i konstanto raste,jucer sam imao 789 uv a mislim da ce danas biti jos vise.

Baci pogled na Google Trends, i pored toga pogledaj da li su ti pozicije ostale iste kao od prije 1-2 mjeseca, pa na osnovu toga pretpostavi šta je u pitanju.