Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ja uopste nisam obracao paznju na to…Ja sam mislio da su to samo YT video snimci au stvari sam debil…Sad kad narokam bukvalno na svaki clanak (ovo ce jos i da unapredi clanke) ima samo od ovoga da ide po 1k+ mesecno.
Naredna dva dana su rezervisana za to.

Nisam ni ja imala pojma. Sad u jedan mrtav clanak uglavih videos pa bas da vidim.
A i u ostale cu gledati da integrisem po jedan. Uopsteno za sl. projekat treba pokrenut YouTube kanal

Ja nisam ni znao da imam toliko featured snippeta :open_mouth:

Nalog moje zene je banovan.
Nije prosao proveru posle 15 dana.
Brzo sam joj otvorio drugi pre 13 dana.
Ako opet blokiraju necu vise da imam posla sa tim smradovima.

Nije da pravdam ove supke iz amazona ali kod tebe nesto ne stima, konverzija samo 0.59% :thinking:

2 Likeova

I mene su banali. Kakve fukare hebo majku.

Koji razlog je kod tebe bio.
Sta su ti napisali u poruci?

Ma kao da promoviram podrsku kroz linkove. Glupost, nisam ni znao da je to zabranjeno. Odmah sam uklonio, ali zalba mi ne prolazi. Mogli su poslat upozorenje prvo, a ne odmah ban. Nesto sitno se nakupilo na balansu i odmah mi ubise volju.

@micos zašto su tebe banali? @zyzz šta točno znači promoviranje podrške korz linkove?

šta je ovo web light results?

da nije možda do plugina? baš je čudno da svi nestanu.

to je valjda koliko je njih zbog slabe konekcije ili sporog ucitavanja stranice surfalo na web light verziji tvog sajta, koja je navodno brza od AMP

“Web Light is a faster and lighter web page technology that is shown to people searching on slow mobile connections.” Vise o tom ovdje:
https://www.searchenginejournal.com/google-search-console-now-shows-data-web-light-search-results/257293/#close

A kako izgleda ta verzija na mobilnom, moze se vidjeti ovdje (bez zagrade oko domena)

http://googleweblight.com/i?u=[your_website_URL]

Ja sam pogledala, izgleda lose, i iskacu AdSense reklame (inace imam Adsense samo u side bar regularno, a u ovoj verziji je poplava).

Ovo se moze iskljuciti, ali posto kod mene nije veliki broj, ne cackam dalje po tom.

Vidis, to mi nije palo na pamet, poklapa se pad sa apdejt datumom. Nisam ja snippets ni njegovala preko nekog plagina, gugl ih je sam iscupao iz contenta, ali testirala sam bila onaj content egg plugin…moracu da vidism jesam li u to vrijeme jos nesto cackala, nemam blage… Sad da vracam staru backup verziju, i to mi se ne da jer sam dosta s aff linkovima “optimizirala” poslije amazon apdejta.

Ja nemam taj weblight a nemam ni amp. Amp verziju sam davno maknuo jer je izgledala katastrofa.

Prvo pitanje u vezi affilatea, mozda je glupo, ali isto volim pitati.

Sto se tice affilate sajtova, jeli potpuno legalno uzeti oglas sa nekog sajta, staviti na svoj sajt, kada covjek klikne BUY/BOOK ode na sajt odakle je oglas preuzet sa affilate linkom?

Možete li preporučiti neki free online alat za provjeru unikatnosti članka koji dobijem od pisca. Volio bih to nekako još potvrditi. Hvala

Ja to radim rucno, pasuse kopiram pa u gugl i pretrazim. I jos nasumicno par recenica iz teksta pod navodnike u gugl. Prva opcija ce pokazati najslicniji tekst i cak i ako je izmjenjeno gugl ti pokaze najslicnije pa vidis sta je prepravljano i koliko je izmjenjeno. Druga opcija sa navodnicima ti pokazuje dal je doslovno kopirano nesta.

Mozes tako rucno, ali imas i nekih free tools, ne znam koji je sad aktuelan, nisam odavno koristila, al guglas “plagiarism checker free”, bice nesto, s limitiranim brojem rijeci, pa iz vise puta

Evo ja koristim ovaj alat, a ima ih masu free.

Nisam do sada koristio Amazon Aff pa u slobodno vreme istrazujem niche.
Pronasao sam jednu micro nisu za jedan proizvod koji ima povezane proizvode. Na Amazonu ima samo 2 prodavca sa oko 50 prodaja, a proizvod u zavisnosti od varijacije kosta 100-300$. Na Etsy ima mnogo vise prodaja tog istog proizvoda od jednog prodavca. Moze se napraviti samostalno (DIY) ali teze. Pretraga na Google ima 700-1200 gde mislim da bih mogao da se rangiram. Kontaktirao sam prodavce i direktno ali nisu odg.
Da li vredi ulaziti u ovo odokativno receno?

Nema odokativno. Zavisi koliko je tema pokrivena od ostalih sajtova, koliko je taj produkat stabilan, koliko je samo varijanta nekog drugog postojeceg produkta. (posto pominjes Etsy, vjerovatno je nesto handmade, a postoji vec da nije handmade).

Jeste ručno napravljen proizvod ali ga ljudi kupuju za svoju svrhu. Ima jedan sajt koji ih prodaje između ostalog i koga bih mogao da prestignem na Google a taj moze i da bude dobavljac jer pise da moze da se radi reseling ali ne odg na mejl i na insta.