Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Evo ovako,
pisao sam skoro da su mojoj zeni blokirali nalog,pa smo odmah otvorili novi i sada su nas prihvatili.


Isplatu sam podesio na gift card,ali me zanima kako ja da napisem koliko zelim isplatu jer tamo stoji minimalna isplata 10 dolara.
Da li oni to automatski isplacuju ili ja upisem sumu koju zelim?
Ne znam gde je opcija za isplatu.

Ne upisujes ti nista, oni ti isplate automatski svaki mjesec ako si presao limit minimalne zarade koja je potrebna za isplatu.

1 Like

Pošto me zanima affiliate marketing tj. volio bi to probati, nakon isčitavanja tutoriala i dosta postova vezano za affiliate marketing, stekao sam dojam da to nije baš “Daj Mare pizde”. Možda sam sve krivo uhvatio, ali para mi se da ima tu dostaa dostaa stvari za naučiti, primjeniti i znati.

Također sam vidio da postoje dvije strane ovog affiliate marketinga a to je: školski pristup i underground pristup. Školski sam razumio kao stvari koje manje više svatko ponavlja a ovaj drugi pristup, čitajući po forumu vidim da je to jedan totalno drugačiji način odnosno da to nije onaj “fancy” način kako svi ponavljaju po nekim blogovima. Ispravite me ako sam nešto krivo shvatio ili razumio :smiley:

Primio sam neki dan uplatu na obrt od strane US Amazona preko njihovog bankovnog računa u Irskoj. Na izvodu piše adresa US sjedište + na kraju Irska, znači “Amazon Digital Services LLC, Seattle WA, Ireland”

Pitanje - što stavljam na fakturu od podataka?

Da li stavljam tu adresu i američki IRS EIN za PDV ID broj ili da koristim jednu od one njihove dvije EU podružnice - Europe SARL UK ili LU + njihov PDV ID broj? Malo zbunjujuća situacija.

Hvala!

Sto gift card, kako ces to iskoristit?

1 Like

Kupovacu proizvode.Ima lepih stvari.

imaj u vidu skup shipping, i da se balance ne presnosi izmedju naloga

Ja za americki amazon stavim USA, za britanski je Luksemburg i kanadski Kanada. Makar meni placaju na Transferwise pa mi nema nikakve Irske u prici. Ali ako stavis Irsku onda trebas i njihov VAT ID broj.

Što staviš za “PDV” broj kada ubacuješ podatke i US adresu?

Ne stavim nista jer amerikanci nemaju PDV broj tako da se to ne stavlja. To se stavlja za klijente iz europe.

glavni sajt onog dag kaningtona ili kako se već zove onaj na youtube što ga lijepo slušat. potonu sajt čoeku totalno. i ne zaustavlja se pad.

Jesi ga to slusao live?
Nije bas skroz potonuo.

pa nije skroz potonuo, ali je i dalje u padu i kad pogledaš prije god dana je bio na 30k+ po ahrefsu sad je na 13k i još pada i imam osjećaj da će još padat. baš užas.

nisam ga slušao par mjeseci. ne zbori nikad o svom sajtu ništa ili vrlo rijetko uopštene stvari. jel sad zborio štogođ? (aha i ti mene pitaš jesam ga slušao live :slight_smile: nisam )

Pa uzas da. Gledam samo tvoj skrinsot, nisam cackala po statistikama sajta, ali sigurno ima i beklinkova i to dobrih. A sto li pada? Nije update samo ocito.

Slusala sam ga par puta live, spontano. Puno mi to vremena da gubim, a obicno je pocetnicka tematika bila

baš dosta sajtova ima ovakvu i slične putanje. imaju neki život od par godina i onda kreće pad. zato ja nemam živaca čekat napredak i čim sajt dođe do neke granice đe ne napreduje nekih pola godine godinu prodajem sajt. moja pretpostavka je nedostatak onih najjačih linkova kao i neki brend razvijen koji daje direktne posjete i traženje brenda na guglu. nagađam naravno.

sreća je za daga da se malo probio na yt. malo sam smanjio sa slušanjem jer je postao prepun reklama tj preporučuje stvari samo zato jer mu donose zaradu. jbg mora čoek zarađivat ali mi se ne da to slušat. uglavnom vidjelo se odavno da nije neki seo znalac pretjerani, no ovako ko mi, no mi je ugodno bilo ga slušat. (edit: ne mislim da mu je sajt pao zbog toga što nije neki seo znalac, no da sam krenuo slušat neke druge likove, mada sam u zadnje prestao slušat i te druge)

Pa sad, nisam bas sigurna ko je veci znalac. Rekoh ti ne slusam ga live, nema mi vise sta reci :smile:
Al mi je decko simpa bas skroz, i ima ugodan glas.
Ja bas mislim da sa sajtom treba biti istrajniji. I dovesti ga u neku novu fazu… eto nagadjam. Ali (iako zvuci suludo) lakse je i beklinkove nabaciti nego napraviti nov sajt da radi. Ili u prevodu, vjerovatno je isplativije kupovati sajtove i nadogradjivati, nego prodavati svjeze

ovo je jedan od razloga što sam ga i ja krenuo slušat. jbg pola njih kad zabrste ne mogu fino razumjet pogotovo prije par godina kad sam krenuo slušat na engleskom. trebalo mi je da čisto priča da bih hvatao, sad sam malo napredovao pa mogu većinu na engleskom s razumjevanjem slušat.

ja ne vidim sistem da se dovede sajt u tu neki fazu kad sajt postaje bitan većem krugu ljudi. realnost je da to moji sajtovi neće nikad uspjet. vjerujem da bez ultra jakih beklinkova ili neke velike mase beklinkova ni masi ni guglu moji sajtovi nisu bitni, niti će šta nedostajat kome ako me guglu ne izbaci u rezultatima. kad nisu bitni pad je siguran samo je pitanje vremena. dal će za godinu ili tri, možda četiri. i to nije slučaj samo sa mojim sajtovima. pogledao sam npr u kafe niši aff sajtove od prije 5-6-7 godina. ni 5% ih se nije održalo. čak je i tih 5% pretjerana cifra. ostalo ili je potonulo ili je pogašeno.

meni nije problem napraviti sajt da radi, problem je napredak. ako nema napretka sa mojim sistemom rada onda je besmisleno radit na sajtu đe nema napretka. naravno đe ima napretka ima smisla razvijat.

Nije ni cudo da je u padu homepage. Ne mozes imat na homepageu dofollow linkove na ama bas svaki post. Totalno glupo. Plus, kad se ode na neki post, recimo ovaj: https://thekitchenprofessor.com/cast-iron post se sastoji od jedne rečenice i hrpe linkova na druge postove. Struktura sajta mu je za ku*ac.
A brzina mu je ocajna također.


3 Likeova

Ja nesto cisto sumnjam da je ovo njegov sajt. Ovo neko drugi radi pod njegovim imenom i bruka ga. Neki Jessie pocetnik. Ili on sam ovo ima na predavanjima kao primjer pod “kako ne bi trebalo”.
Da li dizajn utice na SEO, hajd nek bude da nema veze, ali dodjes na sajt, docekaju te thumbnails kao jedine slike u postu i ogromne AdSense reklame. Veze nema sa affiliate guruom.
Iz navigacije (koja se sastoji od samo 4 taba, znaci nije neka frka) linkovi vode na potpuno prazne stranice s reklamama.

Ovo:

Vodi na ovo:
https://thekitchenprofessor.com/reviews/bbq-smoker

Ovo mu je comparison tabela:

Dakle pitanje je ko bruka Douga i odakle mu s ovim 13k posjetilaca mjesecno :smile:

Valjda od silnih linkova koji vode na njegovu stranu (rucno preko profil slike sam samo gledala, i izidje bas dosta toga). Apsurd, ovi guest posts izgledaju bolje od stranice na koju linkaju

Giftlab.co kod ovih fercera jako dobro

I meni je sajt i dizajn krs. Ima u jednom video prica o tome kako mu je 2018, kad je ona rupa na ahrefsu, sajt bio nedostupan zbog hostinga ili tako nesta. Za tabele govori da koristi obicne html tabele jer ne usporavaju sajt.