Pitanja oko Amazon affiliate sajta

I Jos ovaj dio ti fali na slici:

nije mi baš najjasnije ove performance tiers, jel to iz te kategorije da se tolko zaradi ili ukupno? biće ukupno.

Meni i dalje stoji ovo

Ja mislim da ce posebno da se vodi posebno svaka stavka iz kategorije. Previse bi bili darezljivi kad bi sve pod jednu stavili.
Ali ovo je dobar znak, znaci da su im affiliate-i potrebni, i ovo je na neki nacin priznavanje krivice i verujem da ce u buducnosti i ostale kategorije da vrate.

E a bas sam hteo krajem ovog meseca da stavim sajt na prodaju, i ajd sad, kako da stavim sajt na prodaju…

I ja tako to nekako vidim. Mislim, od krivice nema nista, Amazon nikad nije kriv, ali im ipak trebaju affiliate.

Imas tu desno sa strane u tabeli u “special conditions” koloni pise da je po grupama


Evo i ovdje

Znaci para na paru, us na fukaru hehe

a skroz ispod ima objasnjenje koja je koja grupa

Zakomplikovali su, ne mozes ni za glavu ni za rep da ih uhvatis.

Nisam ni pogledo ove promjene sem ovih skrinsotova sto ste okacili. Ma kako godj da je, ja nisam nikad ni planiro mjenjat amazon.

Sta je ovaj revenue? Je to nasa zarada ili ukupni iznos prodanih proizvoda na koje nam se racuna nasa provizija?

Dobro pitanje, ja sam u glavi imala zaradu (earnings), ali kad malo bolje razmislim, izgleda da je prodaja (tj Shipped Items Revenue)

Nadam se da je i to mi nekako ima najviše smisla. U tom slučaju bi mi se poduplao postotak. Nije loše.

Da to je ono sto je poslato a ne zadada. 100% je to.

hehe reko bih da ne zelim da bude “I told you so” al tako je :smiley:

Smanjili su provizije kad su imali posla preko glave… morali zaposlit jos 100k ljudi i nisu im trebale nove prodaje. Cak su i izgubili dosta novca sto se prodaja tice tokom korone (ali su imali daleko vece prihode)… Sad kad se situacija smirila, ide se opet na zauzimanje trzista

Jel moze itko ovo malo pojasnit

Here are some of the most important updates we will make to the Amazon Associates Program Operating Agreement and Program Policies effective October 1, 2020:

We have:

Updated the associate identification requirement to clarify that your identification statement must be prominent.
Added an indemnity related to your taxes and duties.

samo da se pohvalim da sam za sedam dana objavio 22 članka. s tim da guram da bude prosjek 4 dnevno, a bilo bi dobro i 5, mada mi je to već previše posla.

o radite li vi braćo i sestre amazonci. ja sam pun nekog elana, dođe meni to tako par puta godišnje i onda radim dok se sav ne ukočim.

2 Likeova

Evo ja narucio nedavno rewrite svih clanaka za sajt od @Martacroata pa sad to ubacujem, a ubacio sam i neke nove clanke, ukupno 32. Za sad posjeta 60tak dnevno, ovaj mjesec 66 $ zarade.

3 Likeova

Alal vera obojici. Ja slabo :pensive:

Ja nedeljno drzjm tempo od 5 clanaka na dva sajta, uz to potrosim jos oko sat vremena za nove kwe i tjt. Moram malo da pojacam definitivno, mnogo zevzecim…

Jedno pitanje,

Amazon dot com - U kojim zemljama operira na točno toj domeni? Ako smo mi AFF partneri, koja publika se može uračunati nama samo na . com domeni?

Amazon com je iz usa vecina kupovina vjerujem, mozda digitalni proizvodi e knjige i ostalo idu malo vise van usa, mada sad ja nisam siguran da skontah pitanje. Imas na odvojenim domenama amazon za kanadu, uk, indiju, japan, njemacku, francusku, australiju, meksiko, brazil… ukratko vecina zemalja

Sad moguce da neke proizvode ljudi i iz tih zemalja narucuju sa amazon com, ako je moguca dostava i siping nije preskup

1 Like

&tldr; Publika iz pripizdina.

Testiraj domene pa ćeš uvidjeti.
Recimo amazon.ba vrši redirekt na co.uk.
Za afričke sam nasumično uzeo Mali, vrši redirekt na .com dok JAR i Egipat očekujući da imaju svrsishodne domene za Amazon (ne pada mi na pamet koje su razvijenije afričke države) uopšte ne daju ništa na browser (tipa: k’o kad nema domene il’ je podešena na void).
Kina, Indija, Turska imaju svoje poput .de
Tako da mi je zaključak da veća tržišta imaju svoje country tld-e i vjerovatnoća je da će posjetioce Amazon preusmjeriti baš na te lokalne domene.
Treba sad testirati (što više to bolje je l’) koje lokacije Amazon preusmjerava na neki regionalni centar (.ba => .co.uk) il’ ako je baš neki zapećak onda na hq (.ml => .com) tako da ostaje pitanje kol’ko ti se isplati propagirati strategiju za kupce iz lokacija sličnih Maliju.

Disclaimer: Ne znam kol’ko sam u pravu, ja bi’ tako.

1 Like

Svi koji naruce preko amazon.com se racunaju preko te domene. Primjerice zivim u Britaniji, ali produkt ne narucujem preko amazon.co.uk (iz kojeg god razloga), nego odem na tvoj sajt, kliknem na link i preko tebe narucim amazon.com, uredno platim postarinu iz Amerike… Tebi se ta prodaja obracunava preko one domene preko koje si prodao, nebitno je odakle je uradjena porudzbina
Inace za sad operira Amazon preko ovih domena

Edit: Ako pak imas instaliran njihov “OneLink” on ti automatski vrsi redirekciju, te kupac iz Britanije nece ni otici na amazon.com, nego ce biti redirektovan (uglavnom veoma lose) na pretragu za taj pojam. Nekad ova redirekcija funkcionise dobro, uglavnom samo ako je isti brend u pitanju i ako im se u banci podataka funcionise i ASIN matching. Posto uglavnom to nije slucaj, potencijalni kupac bude redirektovan na nebulozu. Kod reditekcije sa amazon.com na amazon.co.uk to moze i da radi, jer je pojam na engleskom, redirekt radi pretragu i nadje bar neki srodan produkt. Kod redirekta na bilo koji amazonov sajt koji nije na engl. govornom podrucju je redirekcija nevazeca. Al ok, uvalis kupcu i tako cookie pa ako se sam iskobelja, opet dobijes proviziju.

1 Like

Dok vi pisete clanke po 5 dnevno ja ispod crte nemam nista, a nije bas da nisam nista ni pokusavala. Malo sam se upustala u gradjenje beklinkova, povuci cu se, a evo da vidite najnoviji mejl koji sam dobila.
Dakle stranica koja ima ovakvu statistiku:

Trazi ovoliko para


U prevodu za jedan link 2.014 eura.

Postoje i paketi (popust):

Da objave 3 clanka i seruju malo po Instagramu , FB i Twitteru, 5.320 EUR, a Instagram konto ima fejk 39k followera, objava ima u prosjeku 150 lajkova.

Buduci da svaki mjesec azuriraju ove cijene i pakete, ispada da im je navala.