Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Pa probaj ga postavit.

Ako se radi o takvim šarolikim prozvodima onda uglavnom imaš pravo. Premda bih ja na tvom mjestu ipak iskoristio priliku i prikupio što više mailova i korisničkih podataka. Ipak su to ljudi koji su spremni kupiti na internetu ili su već kupili preko tvoje stranice (pretpostavljam da nemaš podatke kupaca, ali i za to ima načina da ostvariš). To uvijek možeš iskoristiti newsletterom da ljude koji su posjetili tvoju stranicu podsjetiš da ona postoji, jer možda su za samo jedan keyword stigli do tebe. Razmisli i sam koliko si stranica posjetio i zaboravio na njih. Uvijek im možeš poslati neki kod za popust. Posebice bi mogao iskoristiti oko Božića i trgovačkih “fešta”. Nisam čitao sve tvoje objave, samo tu zadnju u vezi koje sam ti pisao. Razumio sam da pišeš puno članaka, zanima me o kojoj tematici ako prodaješ takav tip prozvoda

To su razne liste poklon predloga npr pokloni momku za odlazak u vojsku, pokloni za 3 rodjendan unuci, pokloni za konobare… to su jednostavne liste sa gift idejama na bas sarenolike teme. Clanak izgleda ovako, uvod i predlozenih 15ak proizvoda sa kratkim opisima po poklonu i sve je linkovano ka amazonu, svaki poklon i toeto.

Da bas i mislim na taj nacin o masi sajtova sa instant odgovorom koji su mi valjali i na koje sam zaboravio. Al u mojoj glavi je da se ja nikad ne bi pretplatio na takve sajtove samo zbog jednog odgovora. Nekako ne vidim potrebu da se neko pretplati na gift ideje sajt. Doduse ima i do toga da ne volim sebi dodatnog, meni novog i nepoznatog posla dodavat cak i ako ce bit nekog benefita. Nikad do sad nisam pravio mail liste, cak i kad je imalo vise smisla, tako da ne vjerujem ni da cu sad krenut sa tim.

Pošto ja nisam znao, moguće da još neko ne zna, native amazon reklame mogu fercerat u amp.

Eo ođe ima kako https://github.com/ampproject/amphtml/blob/master/ads/a9.md

Ja se krećem puževim koracima, pa me svaki korak i veseli.
Evo sam napokon dobio E-mail, iako još ne vidim 3 prodaju. Valjda mi kasni report, ali u svakom slučaju imam odobren nalog iz 3. pokušaja u zadnjih par godina. Nemam site koji će mi donijeti bogatstvo, ali ću gurati lagano pa koliko ide.

Hvala svima na pomoći, inače i svima koji pišu u ovoj temi. pozz

7 Likeova

Ovi Govnari sa Amazona su i vise od toga.Ukinuli mi nalog
posle pola godine,a pre deset dana mi se zahvaljuju na lepoj saradnji i salju pozdrave.
Kakvi jadnici,kakva zli ljudi sede tamo.

Šta su naveli kao razlog?

Ne sede zli ljudi nego ti pokusavas da im podvalis jbg. Ne mozes n
da lepis linkove gde stignes i da ocekujes da ce da te drze. Oni imaju vrlo jasna pravila, a ti ih se nisi pridrzavao.

Nisi u pravu,
ne lepim gde stignem i vrlo jasno znam pravila.

Effective today, Amazon is terminating your Associates account as well as the Operating Agreement that governs it, found here: https://affiliate-program.amazon.com/help/operating/agreement.

Why?
We previously issued you a non-compliance warning regarding your Associates account. You did not respond or come into compliance within the specified time.

What’s next?
You must stop using the Content and Amazon Marks and promptly remove all links to the Amazon site. Please be aware that any other accounts you may open in the future may be closed.

Gresku sam otklonio na njihov zahtev i pre 8 dana dobio ovu poruku od njih.

Thank you for your cooperation in complying with the terms of the Operating Agreement. As a result of your response, your Associates account and your pending Advertising Fees have been reinstated.

Thank you again for your cooperation and for your participation in the Associates Program.

We’d appreciate your feedback. Please use the buttons below to vote about your experience today.

Micos, video sam ti na YT kanalu gde stavljas linkove. To sto si ti radio nije po pravilima Amazona. Mozes da se ne slazes do sutra, nisi postovao pravila i ban je ocekivan epilog.

Lepo pise da moze youtube linkovanje.

We currently only accept the following social networks: Facebook (including open group pages and fan pages, but excluding personal pages), Instagram, Twitter, YouTube, and Twitch.tv. Your application must clearly list your account or group ( do not list the social network url only).

Your social network account or group must be established, with a substantive number of organic followers/likes (in most cases, at least 500). It must be publicly available (for example, no closed group pages).

Da, moze YouTube ako radis review, koristis taj proizvod u video pa napises ispod “used gear” ili tako nesto. Znaci da proizvede koje linkujes imas u videu, a ne na neki random video reklamiras sad lupam peglu a nema veze video sa peglom.

1 Like

Za sva se zali preko BBB-a… ja kad sam imao 4000 KM na nalogu (kupovnom) i kad su me banovali, nisu vise odgovorali na nista… a preko BBBa odgovorise odma i odma pozitivno… BBB je neki biro za zastitu kupaca, samo izguglaj

Hoces da mi kazes da ovo nije spam? Sta promovises u ovom videu pa saljes korisnika na amazon?
Nemoj da shvatis ovo kao bilo kakvo napadanje, vec samo pojasnjenje da nisi u pravu. A zbog samo jednog jedinog linka mogu da te banuju, npr eto zbog ovog.

Da to je vezano za macke neki proizvod

Ako ti tako kazes :wink:

Da,sad sam video imam ga.
Hehe pa vezano za mace.
Banovali su me zato sto kazu da im nisam dao odgovor na identifikaciju korisnika.
Ja sam im to prosledio pre 2 nedelje i rekli su da je u redu i posle 8 dana ban.

Jel to moje oci dobro vide :nerd_face:

Amazon od oktobra mijenja provizije. Na bolje.

https://affiliate-program.amazon.com/home/account/payment/customratecard?

Meni ce ostati na istom za glavnu kategoriju. Al hajd bar neki pozitivan trend

Evo bas krenuh da postavim sliku al ti me preduhitri. Al sta me briga :smiley:

4 Likeova