Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ili je zaposlio veliki broj azilanata ili je na jakim drogama :upside_down_face::fire:, trećeg nema.

Nemaju pristup wordpressu. Uglavnom dobijem tekst posložen kako želim jer je standardizovan, dakle uvijek isti format. Ja moram u odnosu na ono što dobijem od pisca da u tabele dodam slike i batone, malo izmjenim tabelu da bude ljepša ali i to mi je standardizovano samo na one njihove tabele koje oni naprave u sklopu članka u gugl docs dodam par kodova, za border, za naslov tabele, širine kolona itd.

Onda moram ja odradit featured image, to mi je par minuta jer je takođe standardizovano, koristim templejt sa canva i onda na shrt pixel smanjim veličinu sa nekih 150-200kb na 50-80kb.

Moram dodati h2 h3 jel pisci sem ove jedne uglavnom samo bolduju naslove. Ne pazim na joast uopšte.

Dodam ručno kodove u tekst kojim napravim boxove, to mi je takođe standardizovano, dodam batone koji su isti su drugačiji od onih iz tabele al standardizovani.

Na dnu članka dodam custom native amazon reklamu koja fercera za amp pejdževe (moraposeban kod jer ovaj standardni ne radi za amp), sam izaberem 8 proizvoda relevantnih, takođe uvijek isti format reklame samo promjenim data-amzn_assoc_linkid i amzn_assoc_asins kodove proizvoda

ponekad neće ubacim u članak još jednu native reklamu sa manje proizvoda.

ponekad ubacim faq koji sam pišem. ponekad ubacim table of contents koji sam pravim. ne koristim plugine za takve stvari jer znaju pravit problem sa amp pa ja to ručno delam.takođe i boxove što već rekoh ručno pravim jer plugini koji to rade prave problem za amp. jeste brzo sa pluginima to radit, ali pošto već imam napraveljene kodove za boksove samo ih kopiram sa objavljenih članaka.

ovako otprilike izgledaju ti boxovi koje pravim. ima ih i različitih u članku nisu svi ovakvi. sličan ovome koristim da istaknem najbitnije stvari.

slike dodajem ja, imaju naslov i alt uvijek, alt je isti kao i naslov, osim za featured image ne stavljam deskripciju za slike, a i za featured image deskripcija je ista ko alt i title.

da i za faq imam onaj mikrodata schema markup kod koji koristim i samo izmjenim pitanja i odgovore, mada ne pravim za svaki članak faq, ne da mi se.

meta deskripšn za članak imam na nekih 10-15% članaka. oću da vidim kako ide i bez njega.

seo titl uglavnom je isti kao i titl na sajtu, nekad izbacim naziv sajta da se ne prikazuje.

na dnu članka ručno linkujem srodne članke also read ili related i stavim u h4 taj odnaslov i ispod srodni članci.

Imam linkove ka amazonu isto ručno, ponekad ubacim i ka nekim sajtovima relevantnim članku i link im darivam, ponekad embedujem yt videe.

Ne znam jesam šta propustio. Toe u suštini to. U suštini jednolično i dosta copi pejst posla zbog kodova, skidanje slika sa amazona i linkovanje, malo uređivanje tehničko. Jednom riječju riljanje ko na fabričkoj traci

što se tiče toga da nešta ispravljam i dodajem u članku, to uglavnom ne radim, možda po nekad samo u uvodu dodam još jednu rečenicu.

Za ovih sedam članaka mi je trebalo nekih cirka 9-10 sati. s početka se može odradit članak za nekih po sata 40 min, ali nema šanse održat tu brzinu kad se objavljuje više, tj ja nemam šanse, možda neko i može.

2 Likeova

Znaci anja1 ide se na gomilanje sadrzaja kao oni sa listing sajtova :wink: ?

Pa vazda je moj sistem takav da mi treba masa članaka i sa kafom i sa poklonima i sa novim sajtom. Ja za jače keyworde ne mogu rangirat jer nemam beklinkove ni autoritet. Nije u pitanju onaj klasični listing sistem na ovom novom sajtu,više na listing sajtove podsjećaju moji sajtovi sa poklon idejama. Opet ne idem ni na šta automasko ko što ti listing sajtovi rade već je kod mene uvijek sadžaj unikatan i na poklon sajtovima i na ovom novom. Al da idem na veliku gomilu članaka ko što sam uvijek i želio da idem samo nisam imao ustaljen sistem koji bi ubrzavao stvar. Za poklone ne mogu da ubrzam sistem jer uvijek ja biram poklone da lista bude zanimljivija i to mi uzima mnogo vremena jer treba probrat 15ak il više poklona za nekoga specifičnog poput lupam školskog pedagoga.

@anja1 vezano za naslov proizvoda u boxu, ima li nekog većeg značaja da to bude H2 umesto H3. Ja koristim H3, pa me interesuje da li menjati strategiju. Hvala.

ja sam onako stavio h2, mislim da je skoro nebitno jel h2 il h3. ja ne bih mjenjao na tvom mjestu.

1 Like

Ima veze i to velike veze ima. H2 se koristi za celine unutar texta, a za celine unutar H2 idu H3, za posebne celine unutar H3 idu H4 itd.

1 Like

da u principu je tako, ako se cjelina djeli. ali zavisi i od samog članka, npr na onim člancima liste poklona (ili bilo koja druga jednostavna lista) đe je svaka cjelina odvojena (poklon svaki) mislim da je totalno nebitno dal je naziv poklona h2 ili h3. ovo govorim za te liste iz iskustva jer sam držao nazive poklona (ili drugih proizvoda) i u h2 i h3 i bez ikakvog h i nije se rangiranje razlikovalo uopšte.

Po pravilu bi trebalo da naslov iznad liste bude h2 a imena proizvoda h3. Meni je jedino to logicno.

Kod mene na onom prošlom sajtu sam imao i sa i bez tog h2 iznad liste, a koristio sam h3 za nazive proizvoda. Dakle uvod pa pokloni (h3) odmah, a nekad bi stavio uvod pa podnaslov u h2 pa pokloni (h3). Nisam primjetio nikakvu razliku u rangiranju. Nisam siguran da gugl mnogo pažnje obraća na to. Eo na novom poklon sajtu isti format listi pravim bez tih h tagova no je boldovan naslov i isto rangira.

Malo je i nezgodno u neku cjelinu uklopit neki ako je izdvojen box i sa logičke strane mu dat neki h tag jel h2 h3 nebitno. Ako se tretira taj box kao izdvojena cjelina, otprilike kao reklama. Mada u tom slučaju se ne mora h tag koristit no samo povećat font

Jeronimo34 je u pravu, tako bi trebalo biti, ali se gleda i cijeli clanak kao cjelina. Tako da mislim da Google ne pridaje paznju bas toliko na to.

Evo ga sajt je spreman sad pocinjem da clanke narucujem, da li vi imate nekog pisca da mi predlozite sa upworka ili iwritera odakle vec uzimate clanke. Prvi mi je clanak pa ne zelim zeznuti sta i naci kakvog loseg pisca s tim da svakako nemam iskustva oko toga. Hvala

Pitaj @Martacroata ako ima vremena da ti piše. Moja preporuka

2 Likeova

Hvala pitati cu…

@komentar - Hvala puno na lijepim preporukama, s tobom je suradnja uvijek izvrsna, još od mog dolaska na forum.

Ali još uvijek ne primam nove klijente jer sam doslovno zatrpana poslom sa stalnim suradnicima. Čim se otvori malo lufta ponovno ću aktivirati oglas.

Naravno, za klijente s kojima sam već surađivala ovo ne vrijedi. :hugs:

P.S. U postupku sam i otvaranja obrta, pa mi i to oduzima vremena.

Hvala još jednom :raising_hand_woman:

3 Likeova

idemooooooooooooooooo

4 Likeova

Ima li neko da zna neki solidan whiskey/bourbon affiliate program? Znaci ne case za vviski i tako to, nego mi bas treba program koji ima dosta raznovrsnog pica.

Sad mi pade na pamet volmart, i pogledah

teško ćeš čini mi se nać neki baš pouzdan aff za alkohol, možda griješim. sjećaš se da sam i ja tražio za cigare ali tanak izbor i bome prilično sumnjivi aff programi.

izgleda da u usa nije baš legalna prodaja cigara onlajn, no neka siva zona, vjerujem da je slično i sa alkoholom, vjerovatno je to zbog države akciza ili tako nečeg.

1 Like

Ima nekih, hvala ti. Ali na zalost dosta njih nema uopste :frowning: Isoa sam na neke poznate samo sladokuscima zato mi treba neki solidno snabdeven store.

Eto ga dobio sam svoj prvi clanak od pisca. Sta sad prvo provjeravate i sta radite s njim.
Ja sam ga provjerio na par sajtova da li je unique, na kojim vi stranicama to radite?
I sta dalje radite s njim onda prije nego sto ga objavite?