Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Pa postavi tekst ako je unikatan, sta imas drugo da radis.

Nego jeste li spremni za sutra, krece Prime Day!

gledajuci ove kurseve i tutoriale to iskomplikuje ubaci neke rijeci bla bla i to pa sve kontam da li je to to, znaci samo mu jos SEO od yoasta odradim i tjt sto se tog clanaka tice za sad? Kasnije planiram ubaciti link od proizvoda itd ali dok se sve to malo poslozi i krene kakva posjeta. Hvala ti

Uredi ga da liči na dobar i lijep članak i objavi. Dodaj koju sliku tabelu boks i toeto. Vidi kako neki dobri sajtovi to rade, ne mora bit ista niša, uredi post da slično tome izgleda i eto.

šta je uopšte to, svima besplatan šiping dostava u dva dana i to, kao da imaju prime? ima li kakvih popusta? jel tu bude navala neka? jel za sve amazone ili samo usa?

1 Like

Za sve Amazonr ja mislim. Pored free shippinga mislim da idu i popusti neki itd. Svake godine je 14. jula ali ove godine ga pomerili za sad. Uvek skoci poseta za skoro 100% (bar ranijih godina tako bese kod mene), pa samim tim i zarada. Videcemo sutra i prekosutra kako ce da bude

Da ja dodam onda ove ostale amazone, da ne cekam da prodje Bozic :slight_smile: Ladno na proslom sajtu o poklonima nisam imo ukljucene ostale amazone. Indijanac

Uredu,hvala puno…

Sta ce ti ostali Amazoni, ko jos tu kupuje :smiley: Ne dodajes sajt na Bing, ne aktiviras ostale Amazone, pa sta ti radis decko sem sto kacis clanke? :smiley:

Par nedelja pre prvog rodjendana sam prebacio 1k! Da sam zapinjao bas i nisam (na zalost), ali svakako sam na odnos ulozenog i dobijenog vise nego zadovoljan!
Idemo dalje, sledeca stanica 2k!

4 Likeova

ja imam spojen usa i uk i ca račune za onaj moj prvi aff sajt. to je nekad išlo preko onog onetaga. sada to više nema i valjda to više nije potrebno i sad bi valjda trebalo da ta lokalna redirekcija ide automatski? jesam u pravu zna li ko? gledam sad na ovoj slici dal ima neka opcija da se poveže tracking id sa tracking id UK CA tj da bude grupisana zarada za određeni sajt a ne za cijeli akaunt. jel znate ima li ta opcija? ili je to nemoguće napravit? ili ja griješim neđe? vidim ođe na ovoj slici samo promjenu defaultnog tracking ID? ali to opet znači da zarada od svih sajtova ide na taj defaultniUk tracking ID i da se ne može filtrirat po sajtovima?

@Kosana @drmrgood @Hellas

Nisam bas sve pofatala, ali ovako:

ti za svaku zemlju otvaras po jedan konto na associates. Znaci ulogujes se na taj tvoj glavni US account, i zemlje vidis ovdje desno.

Prijavis se za sve koje te intereresuju, popunis onu tax formu, odradis payment settings. I to radis jednom, a poslije dodajes svaki sajt na svaku zemlju ponaosob (u slucaju da ih stavljas sve na isti account, u protivnom moras sve to raditi za svaki account posebno)

Ovdje mozes da vidis sve sajtove za USA (biras preko tracking ID koji sajt te interesuje, ali samo za USA ovdje)

Ovdje za Australiju:

itd.

Povezujes ih preko OneLink i on ti radi redirect. Vidi ovdje:

https://affiliate-program.amazon.com/onelink

On ne podrzava sve zemlje. Npr. ne radi redirekt za Australiju. AAWP ima tu mogucnost (ubacis kod u postavke i radi za sve zemlje)

Evo za koje zemlje radi OneLink

Koliko znam, a mozda se varam, nema grupisanja po sajtu, moras sam sabrati (na osnovu traking ID koji je za svaki sajt drugaciji)

EDIT: Ja se naobjasnjava, sad vidim da si vec gore bio na predzadnjem koraku, a zadnji je - ne mozes sve po sajtu sabrati

1 Like

Ovo me buni. Imam samo default id da izaberem, nema sajt id na sajt id. Dakle ici ce sve na taj defaultni id(ako kontam ispravno), sem ako amazon ne konta sam od sebe da ime ID npr imesajta-20 ide na imesajta-21 na uk amazonu i ostale amazone

Konta amazon, zato sto ti u svaki sajt uvaljujes na aff linkove odredjeni kod. (za sajt o carapama uvaljujes carape-20, a o paradajzu stavljas paradajz-20.) Sam amazon zna da paradajz-20 i paradajz-21 pripadaju istom sajtu, a carape-20 i carape-21 drugom.

No ako slucajno stavis pogresan kod na pogresan sajt, to amazon nisam sigurna da li moze i hoce da razlikuje. Znaci, ako za novi sajt za kafeautomate (koji hoces da prodas, a nesto ti ne ide sa posjetama), uzmes njegov kod i uvalis na stari dobro razradjeni sajt koji ne mislis da prodajes, onda mozes da varas i novom sajtu podignes cijenu.

Moguce da se varam, ali mislim da moze tako, jer sam jednom slucajno stavila kod sa novog sajta na stari, i islistalo mi je pod kodom od novog (po kodu, a ne po sajtu s kojeg si uistinu prodao)

Ovo me buni najvise. Imam samo default id da izaberem, nema sajt id na sajt id. Dakle ici ce sve na taj defaultni id, sem ako amazon ne konta da ime ID npr imesajta-20 ide na imesajta-21 na uk amazonu

E kad je meni ovo kroz glavu proslo, no ipak nisu me obuzeli demoni no mi andjeo sapno ne budi sisa. Salim se ja malo naustrb one teme koja iscrpljuje gore od kopanja.

Da, ide tako. i meni je par puta se tako izmjesalo jer zaboravim promjenit tracking id kad preko stripe pravim linkove a radim na vise sajtova.

Dakle konta amazon, mislio sam da ne konta jer bez se naziv tracking id-a moze stavit kakav godj.

1 Like

Nesto me demoncici nagovaraju da danas se ulogujem za svojim privatnim amazon kontom, odem na svoj aff sajt, kliknem na link i pokupujem svasta nesto. Nisam nikad do sad, ali kad su mi vec digli onu proviziju za prime day, da je bar iskoristim, steta da propadne hehe
Treba mi nova sofa za dnevni, i krevet na sprat za djeciju i laptop , i …svasta mi treba :crazy_face:

PS. Kako ide primeday kod vas? Sad vidim neko se ulogovao i kupio 30 produkata u vrijednosti od po 2-10 dolara

Ja ne monetizujem ništa osim USA. Moraću uganjati to kad uhvatim vremena.

Teško mi je i procjeniti koliko gubim, mada na ovom jednom novom sajtu imam dosta evropskih posjeta.

Kod mene na novom sajtu slabo, nema prodaja jos danas. Doduse svaki dan radim na njemu, dodajem rewrite text (hvala @Martacroata), postavljam FAQ snippet i accordion, dodao sam i table of content i trazim keyworde koji nemaju toliko pretraga i na kojima je difficulty prema kwfinderu ispod 20. Dosta postova mi je na drugoj i trecoj strani, nadam se nakon ovog izbijanju na prvu stranu i puno vecoj pojseti. Takodjer sam nasao lika preko fiverra koji za 66 € obecava permanentni skok Domain Authority preko 50. Citao sam reviewowe i preko 400 ljudi je zadovoljno pa se nadam da ću biti i ja :slight_smile: .
Inace na ovom sajtu imam 60tak posjeta dnevno a ovaj mjesec sam zaradio 50 $.

2 Likeova

pogledaš li manuelno šta rangira? ja ne bi povjerovao bilo kojem alatu za taj keyword difficulty nema šanse jer sve koje sam gledao lupaju nebuloze. čini mi se da sam i kwfinder isprobavao.

a šta imaš od tog domain authority-a. šta će ti dobro donijet? da prodaješ guest postove pa ajd. eno ih tona clialis sajtova i cheap jersey sajtova sa visokim da pa. nič dobro neće donijeti po mom skromnom mišljenju. a i ti pozitivni reviewsi na fiveru nič ne znače. svako smeće ima masu pozitivnih reviewsa. ne kažem ima tamo i dobrih i korisnih stvari, ali sa takvim stvarima na sajtu koji ozbiljno radiš ja se ne bih zajebavao.

eo jedan apdejt kako ide na ovim mojim novim poklonima

eo i sa ahrefsa izvještaj. ko što sam rekao nič sem sadržaja nisam radio, ovi beklinkovi su sa onih smećarskih sajtova što skrapuju sadržaj.

1 Like

I sta ti to znaci u konacnom zbiru? Sa moje tacke gledista moze samo da odbije kasnije potencijalne kupce, jer budzenje DA na 50+ za 60$ moze samo da bude neka zestoka glupost. Tako da ja na tako nesto ne bih ni pomisljao.

1 Like

Sa moje tacke gledista to znaci veci authority sajta sa cime cu prije i vise rangirati. Ako vidim da je sranje lako napravim disavow linkova.
Da, rucno sve provjeravam jer sam se opekao i ne vjerujem vise nijednom alatu. Alate koristim da mi izbace slicne keyworde koje onda ubacim u tekst.