Pitanja oko Amazon affiliate sajta

@anja1 htjedoh te pitati, kako ide sa masom clanaka? Jesu se povecale prodaje?

eo sa wmt izvještaj

eo sa GA filtrirana organska posjeta

eo zarada od prvog oktobra do juče

inače objavljeno 152 članka

2 Likeova

Masa je mama :smiley: . Ja danas trazio neki robot plugin koji bi sam postao sadrzaj na osnovu rss feeda drugih sajtova. Postoji ih dosta a neki imaju i opciju da rade spinnanje clanaka ali moras biti registriran na te spin sajtove, primjerice WordAI. Vjerujem da bi se tako mogla izbacit masa toga samo je pitanje kvalitete. Cak postoje i pluginovi koji sami ubacuju amazon aff reklame u postove.

Kod mene je unikatan, solidno kvalitetan sadrzaj. Kontam da cak moze prestizati neke clanke na istu temu, bez beklinkova (mislim na moj sajt da nema beklinkova, ne na onaj koji treba preteći). No vidjecemo, tek je ovo krenulo, treba sacekat po godine - 9 mjeseci pa da neki sud donosim jel ide ovo kako sam zamislio. Pocetak je obecavajuc

1 Like

Znaci ti si za 152 clanka nasao easy keywords? Pa treba i to naci, nije samo objavljivati clanke. Svaka cast

iWriter se u posljednje vrijeme bas cesto zaglavi. A mozda previse research trazis za tu cijenu? Promijeni ili prohtjeve ili digni cijenu i testiraj. A mozes slati i spec. request piscima koji su ti vec radili i bili ok. U tom slucaju im iWriter uzima manju proviziju pa radije i pristaju na posao.

Nemam šta pokazati ali znam da mnoge vesele screenshot-ovi.
Dakle, od uspješnog odobrenja (4 prodaje) nemam više ni jedne. Od prve 4 prodaje, jedan proizvod je vraćen i odbili su od zarađenog iznosa.

amazonaff

Analitika zadnjih 30-35 dana sa naglaskom na USA posjetu

Na kraju WMT

30 članaka je u pitanju. Site je star možda 2 godine, ali sam tek u 9. mjesecu počeo malo aktivnije raditi. Sporo ja to, ali eto, da vidim kako će ići

2 Likeova

Prao da ti kazem nije da sam sve bas izucavao jel bas izi il ne. Jedan dio tema kradem od nekih sajtova koji su lose obradili tu temu, jedan dio napamet pucam tj ukucavam par rijeci u gugl i ako mi ponudi sugestiju visoko a nema puno sajtova koji su obradili tu temu, obradim je ja, takodje isto ovo samo sa uzom autosugestijom, jedan dio tema obradjujem zbog relevantnosti, ali takodje provjerim dal se trazi tj dal gugl nudi autosugestiju.

Tako i ja radim. Ne istražujem nego ukucam neke ideje i gledam jeli ih ima. U članku gledam pokriti sve Google slične pretrage što na dnu izbaci ili odgovoriti na one odgovore što daje ispod prvog rezultata

imam masu imam masu imam ubrzanje tako da sam sila sve ostalo je sranje. šta je sa masu. ajde lezi na masu štae.

5 Likeova

Tesko mi lakovati tu treskajucu masu, nikako da svarim tog lika :grinning:
Al big like za screenshot, bas fino napreduje. Pece me savjest sto ne radim dovoljno, a vidim da se bas moze. Planiras dodavati jos clanaka? Koliko? i Koja je prosjecna duzina clanka?

kako moš ne volit nešta ovako genijalno? meni kad čujem ovu pjesmu produktivnost poraste bar 50%

planiram. masu :slight_smile: trenutno sam na 162 članka. ako bude išlo ko što zamišljam da će ići do ljeta ne mislim stajat, a do tad bi trebalo da ima bar 500 članaka, možda i više ako mi ne padne produktivnost. očekivano je da će past, već je pala u odnosu na početak, ali još uvijek držim neki solidan ritam.

Prosječna dužina članka je oko 1200 riječi. Najkraći je oko 900 čini mi se, najduži 3000. Uglavnom oko 1000-1400.

3 Likeova

Kad vam pisac napise text, kad odete na unique checker itd i kad vam izbaci npr 1-2 recenice da nije unique ili imena tog prozivoda. Sta radite tad da li to mora biti 100% unique ili nema veze ako jedna ili dvije recenice nisu 100% unique?

I kad radite inner linking i external da li samo npr na neku rijec npr ako pisemo taj clanak o mobitelima i napisemo samsung s10 da li ubacite link od reviewa gdje ste pisali o samsung s10.
A external linking kad radite kad stavljate no follow link itd?. Nadam se da razumijete moje pitanje

Koliko vama traje da netko krene pisati članak na Iwriteru? Danas sam stavila ujutro jer sam trebala brzinski članak pa sam mislila da ce to tamo ic brzo al jos uvijek nije nitko uzeo da piše.

Meni se desilo zadnja dva puta da cekam dva dana, a placala sam dobro. Mislim da iWriter ima ozbiljnih tehnickih problema. Ne mozes ni poruku da saljes nekom, tek kad neko prihvati zadatak… Pokusaj sa spec. request

1 Like

Pozdrav, apsolutno sam nov na forumu… Interesuje me jel’ neko primjetio nagli drop ordera na Amazon affiliate sajtovima?

kod mene nema promjena nekih. @sikedestroya brodjanin?

bbrodjanin… mada, ne naročito ponosan na tu činjenicu :wink: … kod mene je bukvalno sedam dana bilo bez ijednog ordera što se nije desilo ne znam otkad… međutim, sinoć se maknulo s mjesta… ne znam do čega je… na zvaničnom Amazon affiliate forumu vidim da su se takve stvari znale dešavati i ranije… nekima početkom novembra, a nekom većem broju ljudi avgust - septembar 2019… pa reko’ čisto da pitam… btw… forum ( ovaj ) je prilično zanimljiv… mislim, sviđa mi se

nevjerovatno kolko brodjana odje ima. malo mjesto, a ima sigurno bar 15-20 clanova odje iz broda. ja te skontah po nicku. nisam znao da si i u amz aff vodi. znam da si se bavio izradom sajtova il tako nesta.

15-20? brođana… fak… otkud to krunte! paa jedno vrijeme sam pičio isključivo adsense… ovo je neki sajtić iz 2017. domena i tri članka… tek u nekih posljednjih 4-5 mjeseci da sam ozbiljnije pristupio njemu i Amazon affiliate programu

@anja1 kako ide sajt sa poklonima? Primijeti li se bozicno raspolozennje vec?