Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Glavni razlog zasto sam malo pauzirao objavu tekstova je sto ne znam da li idem pravim putem… da li je nisa promasena, kljucne rijeci koje izabrati… onda sam odlucio malo stati da vidim kako ce google rangirati pojedine termine, pa na osnovu toga da mogu vidjeti kakve tekstove dalje da narucujem…

Kako mozes da izvuces zakljucak sa samo 11 tekstova? :slight_smile:
Svaka nicha po nekom moj vidjenju ima 4 vrste tekstova, single review, best lista, poredjenje i info clanci. Znaci koju god nichu da radis treba da imas ove 4 vrste tekstova na sajtu. A sa 11 tekstova nema sanse da pokrijes sve to. Koliko nesto pamtim ti imas samo single product review clanke?

1 Like

Pravio sam i neke liste tipa… best kw za to i to… ili best za 2021… pa onda ide uvod, i ispod lista, ne samo lista, stavim mini recenziju za taj artikl, neki video… ispod svih clanaka napravim onda tabelu i ponovo ih sve poredam…

Pravo da ti kazem ni sam ne znam, ali kontam javice mi se :smiley:

salu na stranu, na osnovu pretraga, jer koristim free alate i kada mi ponudi neke rijeci sa laganom konkurencijom gledam koliki je volumen posjeta, pa onda pratim do koje tezine rijeci se ja mogu probiti i do kojeg volumena… mislim tesko mi je objasniti ali sam sebi tako nekako skontao…

I meni. Kakav god uredjaj trazim ispada mi neka country poddomena od tog sajta.

Sto je najveca scena ovo je cisti scrap Amazona.

Meni neki osjecaj veli da ti nemas pojma sta je lenjost :wink:

Ja nemam sta da izvjestavam - ne radim na aff sajtovima bas nista, jer skole ne rade, homeschoolig za klince je ozbiljan posao. Ovo malo vremena radim na domacim stranicama, tu mi je update u januaru bitan, ostalo ceka…
Ali eto imam Jarvee koji lajka i postuje za Instagram, da se kao nesto mrda. Januar je bio (s obzirom na toliki nerad) i Amazonove lose provizije, reativno dobar.

Amazon aff nekih 700 USD.( Britanija i Kanada imaju osjetan porast poslije instaliranja Thirsty Affiliates plugina i rucnog geotaginga za svaki produkt - puno posla bilo…). CJ aff isto toliko od prilike, cak i vise, vidi se da WayFair daje znatno bolju proviziju od Amazona. SkimLinks neka sica.


2 Likeova

Da, bukvalno sve isto ko na amazonu pa mi cudno kako mogu biti u vrhu za tako kracu frazu. A vidim narucivanje ide preko njih, znaci nije aff, nego sami odredjuju marzu i imaju ovo spremno za sve zemlje svijeta (izbaci mi nekad nekoliko odjednom, npr i bosnia.d i serbia.d odmah na drugom i trecem mjestu)

Dobro je, 1500$ a zevzecis :smiley: Ali je minuli rad tu jako bitan!

Ajd kad mozes napisi malo vise oko ovoga, jer imam solidno ljudi iz indije i australije pa bi valjalo da se i to monetizuje, mada verujem da mi mnogo odlazi u vetar ovih iz Kanade i UKa jer ove njihove redirekcije su uzasne.

Nemaju, narucis pa onda oni naruce pa isporuce tebi. Tako barem kazu iskustva na Reddit. Cekas po mjesec isporuku.

Ovo je 28$

https://www.amazon.com/HomeABC-Kennel-Shade-Sunblock-Grommets/dp/B0721HLHXB

A ovdj je 105km

https://bosnia.desertcart.com/products/47499872-home-abc-dog-kennel-shade-cover-90-sunblock-shade-tarp-panel-with-grommets

Sto je otprilike 65$. Znaci skoro 30$. Koliko je tebe kostalo po kg ono sto si narucivao?

15 dolara kilo, 7$ po kile tj to je najmanja cijena, sajt je pesoto ba. Nisam narucivao no eto da odgovorim mjesto helasa

znaci samo ako je manje od 2kg ovo gore se isplati. S obzirom da je ono gore samo prekrivat za sunce, kontam da je 2kg ili manje pakovanje pa ostane neke zarade

Čini mi se da na cijenu po kg (da pošalju iz SAD-a u BiH) ide još i 10-tak KM za slanje brzom poštom.

Samo da javim da se jedan od mojih sajtova za rijec od 1300 pretraga mjesecno nalazi na 11 mjestu i to sa clankom koji ima 3 uvodne recenice, zatim ide tabela od 10 proizvoda napravljena sa AAWP pluginom i nakon toga svaki proizvod posebno sa AAWP single product blokom. Na kraju clanka su 3 recenice zakljucka. S obzirom da ovo ovako dobro kotira mogao bih ovakvih listinga izbacivati po nekoliko dnevno.

Ja sam uzela Thirsty Affiliates Pro onomad za geotagging. Ucinio mi se kao najbolja opcija za sredjivanje linkova. Evo kako to izgleda:

Ovisi kakav sajt imas. Ako imas gomilu malih proizvoda, vjerovatno je bolje da se ne mlatis s ovim, nego ides sa AAWP tabelama i automatskim preusmjeravanjem, pa sta uvatis. Ali ako su produkti skuplji, meni je ovo odlicna opcija da bar udarne produkte radim manuelni geo tagovanje.

Npr. Wayfair ne daje proviziju za UK i Canadu, ali daje 7% za USA. Produkt x u vrijednosti od npr. 1000 USD je dostupan na vise platformi u raznim zemljama. S TA ja mogu da kombinujem optimalnu zaradu, ne samo unutar Aazon aff., nego mogu i vise mreza da koristim tako sto stavim button i glavni link za USA trziste da vodi na Wayfair (7% provizija), za ove sto dolaze iz UK kad kliknu tu ja ih usmjerim na Amazon (Wayfair ne daje proviziju za UK), a ove iz Kanade npr. na neki shop koji ide preko SkimLinks-a.

Dobra stvar je sto, ako ti se kroz cijelu tvoju stranicu ponavljaju razni linkovi, i desi se promjena ( taj produkt vise nije dostupan, ili mijenjas aff partnera, ili sta god), ti ne mijenjas link manuelno od clanka do clanka, nego imas jedno centralno mjesto gdje to izmjenis (link, sliku…)

Imas jos x opcija, ovo je samo za geolocation…

2 Likeova

Kako bi ocjenili ove kw-e?

Rezultati su dobijeni preko free alata: Free Keyword Research Tool from Wordtracker

111

Po nekoj logici ovo bi trebalo da nije tesko za rangiranje, a mjesecno je to 1600+ pretraga…??

Kad god koristim neke alate za keyworde, uvik manualno provjerim prvih 10 za taj KW… Ako vidim Reddit, Quoru ili neki drugi WEB 2.0 platformu, onda je velika sansa da cu se moci rangirati u top 10 za taj keyword.

2 Likeova

U ovom slucaju izbacuje po meni poprilicno jake stranice.
Dakle ovi alati su djelimicno ok… dobijes neke ideje, sugestije… ali dok sam ne pogledas kako izgleda prva stranica, nista…

Onda mi ostaje jos ovaj volumen, ima li neki prag ispod kojeg ne idete?

Stranice koje izbacuje prve na google-u:

Nemoj se previse oslanjati ni na volume. Na prvoj sam poziciji na jednom clanku sto po ovim alatima izbacuje monthly volume: 200-300, znaci trebao bih dobivati 100-150 klikova mjesecno, dok ja dobivam 200-300 klikova dnevno. Ako znas dovoljno o nisi kojoj pises, moc ces sam skuzit koji ce clanak dobivati vise klikova negoli sto pise na alatima. Nadam se da ti je ovo pomoglo :slight_smile:

5 Likeova

Ako su ti ovo rezultati sa prve stranice tu su ti male sanse.

Evo upravo sam se prijavio na amazon associates i kako sam pratio video trazi im broj za identifikaciju pa ide preko neke aplikacije i to, meni nikakav broj telefona nije trazilo, osim kad sam isao na payment method trazili mi broj telefona ja stavio bosanski i poslali mi poruku neki otp kod i tjt. Da nisam sta zajebo ili su to izmijenili jer sam vidio da se o tome puno komentarisalo