Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ja imam problem sa prikazivanjem native reklama… Kod uredno kopiram, ali reklame nema… a opet neke prikazuje… Tako da ne znam šta je u pitanju

Koji plugin koristite za proizvode u clancima (tabele za poredjenja itd)

AAWP i NinjaTables (20 karaktera)

Hvala ti, probati cu :grinning:

Trenutno prodajem oko 70k mjesecno na eBayu. Nek se prodaje i 50k da budemo s konzervativnije strane… to je opet oko 35,000$ mjesecno u narudzbama. Koliko je realno za napraviti sajt sa aff linkovima preko kojih bi ja pristupao i onda obavljao kupovinu (na kraju ima i cookie, ne trebam ulazit na svaki link?)… ako je aff komisija u prosjeku 5% to je skoro 2000$.

Koliko je ovako nesto realno? Dal mislite da bi amazon odma banovao aff nalog ili nesto drugo

Mislim da nije mnogo realno:

  • Amazon zahtjeva web sajt kako bi mogao pristupiti programu. Taj sajt će ručno da pregledaju nakon ostvarene treće prodaje.
  • Striktno zabranjuju kupovinu preko svojih aff linkova, kao i dijeljenje linkova sa poznanicima.
  • Na prvu isplatu se čeka 2 mjeseca, što znači da ako te banuju u tom periodu, postoji mogućnost da ni ne dobiješ isplatu (nisam 100% siguran da li isplaćuju zarađen novac nakon bana).
  • Mislim da Amazon kada banuje onda ti ugasi sve račune vezane sa email adresom, e sada da li bi banovali taj račun sa kog bi kupovao, koji je pretpostavljam na drguom email-u, to ne znam, ali uvijek postoji mogućnost.
  • Pod pretpostavkom da prodaš 500 proizvoda mjesečno, to znači da toliko proizvoda bi kupio sa istog Amazon računa, i isto tako da bi te proizvode kupio sa istog Aff linka. Vjerujem da bi to Amazon otkrio ko od šale

U suštini, neki od pomenutih potencijalnih problema se mogu zaobići, ali kupovina 500 proizvoda sa istog računa, preko istih aff linkova mislim teško da može proći neopaženo :smiley:

Jesi li razmišljao da prebaciš to sve u svoj vlastiti shop, pa da na taj način izbjegneš Ebay fee bar na dio mjesečnih narudžbi? Imaš li stalne mušterije? Da li Ebay dozvoljava da reklamiraš svoj shop?

1 Like

nema na ebazu stalnih musterija… fee je za free traffic koji ebay donosi i dosta su jeftini kad skontas sta omogucuju.

Prije je bilo na rakutenu i topcashbacku amzn cashback… BIlo je znaci onaj % sto vi dobijete, umanjen za 20%… sto je bilo ekstra, znaci u prosjeku 1-2% cashbacka minimalno. I nije bilo nikakvih problema na rakutenu, sve dok amazon nije srezao svima aff komisije- od tad na rakutenu nema nista od amazona sem prime-a… a do tad je funkcionisalo kao ono gore sto sam napisao- imao sam u novembru oko 400$ preko njih

Tema je malo zamrla :slight_smile:

Blizim se 50-om clanku na sajtu, to mi je bio prvi cilj. Sledeci korak je da clanke dodatno sredim da lepse izgledaju. Planiram da koristim canvas za featured image. Vidim na mnogim sajtovima podnaslove u boxovima, pros and cons u boxovima, bas fino izgleda, da li se za to koristi neki plugin ili moze i rucno da se uradi?

Ja koristim i2 Pros & Cons pa probaj i ti, fino izgleda, bar meni

Hvala na preporuci, probacu :slight_smile:

A neka preporuka za free WP temu? Koristim Astra ali nekako mi je previse jednostavna. Barem da mogu ovaj header da obojim u drugu boju :frowning:

Postoji li neki plugin kao AAWP ili Content Egg a da ne koristi API? Radio mi je AAWP ali nisam imala prodaju u poslednja tri meseca. Kako sad da mi proradi ponovo? Ako nema prodaje preko AAWP onda se API gasi. To mi je jasno. Ali, kako sad da ostvarim prodaju preko API ako ne mogu da ga aktiviram ponovo??

Ja sam se bas ulijenio, svaka dva mjeseca po jedan clanak :confused:
moram se nekako pokrenuti, naci vremena… nesto…

10-ti je mjesec od kada sam poceo da radim na sajtu, a do sada svega nekih 12 postova… i pored toliko malo sadrzaja i rada sam na mjesecnom prosjeku zarade od 24$ - ovo mi govori da ima potencijala koji ja ne koristim…

Ja sam se motivisala tako sto nemam novca :slight_smile:

Imam 10 pojedinacnih review clanaka, 5 best of, 10 comparison, 10 recepata posto je sajt o kuhinjskim aparatima, i 15 informativnih clanaka, mislim da je ovo okej neki ratio?

Amazon poceo da radi i sa BIH. Ima clanak u nezavisnim.
Pik to amazon affiliate :slight_smile: a jbt pa to je dropshiping :slight_smile:

Jedino je dozvolio da se prodaje na Amazonu a da si registrovan u BiH… bilo je moguce i do sad kupovati, i to dobar dio proizvoda (naravno postarina bila jako skupa)…

Jel se moze stavit amazona ff link na pik oglas? :smiley:

1 Like

Ajd znaj :slight_smile: (otvara nalog pod imenom amazon.ba, kupuje domen amazon.ba)

1 Like

.ba prebacuje na co .uk :smiley:

1 Like

Evo ovako treba mi hitno pomoc, svaki dan na sajtu imam 15-25 visitora e sad mi u zadnja 2-3 h preko 150 visitora uslo na web site preko baidu, yahoo i ostalo, javim se hostu kaze da su hackeri i da ako to ne rijesim da ce sami suspendovati racun, sta mi predlazete?

Mozda ti stavljanje sajta na free cloudflare pomogne. Trebalo bi da pomogne kod takvih situacija sa takvim napadima. Koji hosting koristis? Mozda novu temu da otvoris da vise ljudi vidi, a ne samo ovi koji citaju ovu temu, ima dtrucnijih za ovaj problem van ove teme

Koristim hostgator, dok 3 supporta sa hosta tvrde da su hakeri a onda ovaj zadnji mi garantuje da nisu i da se to zna desiti sa sajtovima i da on moze uci u podatke i skenirao ih i nije nista nasao, dok su ovi prije skenirali i nasli neke unofficial malware i to. Ja sam skenirao preko wordfence i jos preko online sajtova i sve mi govori da je cisto. U zadnjih 12 sati sam dobio oko 500 visitora a za to mi je trebalo prije par sedmica da toliko dobijem, a pokusati cu i cloudflare, hvala ti

Jedno su hakeri drugo su bot posete. Mesas babe i zabe, jedno i drugo nije ni izbliza isto. Ako ti je hakovan sajt nema potrebe da imas zilion poseta nego obicno idu nove stranice koje oni kreiraju ili tako neke gluposti. A bot poseta je je nesto drugo, sa 500 poseta nije napad da ti se obori sajt. Proveri da nisu referal posete i da neko na taj nacin pokusava da reklamira svoj servis.
Ja bih rekao da nije nista vredno paznje.