Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Preporucujem ti da bizis ca od hostgatora sto je prije moguce

2 Likeova

Tako su mi rekli sa hosta kao napadi i to pa reko da upitam ovdje jer tamo 3 pricaju jedno a ovaj cetvrti garantuje da nije . Prvi put se susrecem sa ovim pa mi cudno reko da upitam ovdje. A nije to sad neki jak sajt da imaju sta raditi na njemu ali eto opet reko ako ima sta da se rijesim toga. Hvala ti puno, olaksao si mi.

@IvanLovreMarusic Vjerujem, i ja sam kontao ali mrsko mi prebacivati sad na drugi host i to ostalo, nikad nisam imao neki problem bas s njima ali vidim da ga 99% ljudi ne preporucuje. Hvala ti na savjetu

Da, od domacih hostinga ti preporucujem Dihost, a od stranih InterServer

hvala ti puno, uzeti cu to u obzir kad budem pravio novi sajt

Pa da je tako jednostavno onda bi svi tako :smiley:

Morao bi biti anoniman za svaku narudzbu, i prvi problem jesu payment metode, dakle otpada

Da otvoris drugi nalog i narucujes 50k mjesecno preko istog aff linka (od prvog naloga) opet ne ide

kako rakuten preko istih aff linkova, s 20% manjim provizijama dopusti 30k $ narudzbi s jednog naloga?

ako ima netko manji affiliate sajt koji bi do kraja godine možda prodavao, neka mi se javi…

poželjno da je zarada na razini od 100 do 200 $ mjesečno

Isto trazim kao Sales Department…

Znam da google očekuje više riječi, ali isto tako smatram da je nekada bolje napisati kraći članak. Barem nemoj pisati o povijesti sastojaka, mislim da to nema smisla niti zanima ljude. Kao što ti je netko rekao gore, bolje nakon recepta napiši još neke dodatne sastojke, načine serviranja, pića koja mogu ići uz to, itd. itd…

To i mene zanima. Možeš li na UK, Ger, ITA i CANADA napraviti zasebne ID za taj web sajt i onda njih povezati sa US tracking codom?

Doduše, meni nešto ne funkcionira (imam samo UK povezan), jer mi uopće ne računa klikove, sve živo sam isprobao… Mislim da ću kroz cijeli sajt morati ponovno postavljati affiliate linkove uz prethodno brisanje svih mogućih cookiea.

Hvala na odgovoru. Pa da, recepti mi imaju oko 300 reci, vise od toga ne mogu i ne zelim :slight_smile:

Mozes naravno, napravi nov ID i tjt. Samo koristi neo geo targeting plugin da ti ne bi odlazila u vetar poseta sa non us podrucja.

Mozes da ubacis i YT video, embeduj slobodno. Samo nadji neki plugin koji ne dozvoljava da ti poseta odlazi na YT posle klika na link.

A jel ne bi amazon sam trebao prebacivati ljude na amazon sajtove sa njihove lokacije? Ili mi baš trteba plugin

U teoriji bi trebalo, ali praksa ne pokazuje to :slight_smile: Uzasno lose imaju to odradjeno.

znaš li koji je to plugin ili kako da se nađe?

Ima valjda vise plugina koje to odradjuju, najbolje je da se progugla, ne znam ih napamet.

Koji je omjer info clanka i buying guide clanaka na sajtu za amazon aff? Da li je to uopste bitno koliko objavim info a koliko buying clanaka?

Mislim da ti na ovo niko ne moze dati precizna odgovor, zavisi od niše, ali 20-30% info clanaka po mom misljenju je i vise nego dovoljno. Nisam ekspert

Btw. Ako ima neko zainteresovan da krenemo paralelno u izradu aff sajta od 0 neka mi se javi, imam ideju da pokrenem sajt i izbacujem po dva clanka sedmicno tako da do kraja godine na njemh ima 100k rijeci. Pokrenucu journey ovde na forumu, buduci da ce biti prvi projekat od 0 ovoga tipa :slight_smile:
Tako da - ako nekome fali motivacije a voljan je da krene od 0, bilo bi super, tako da mozemo medjusobno da se kontrolisemo i ucimo zajedno

2 Likeova

Hvala ti puno,
I ja planiram novi sajt zapoceti pa gledam da to sve uvedem u red prije nego sto krenem.
Samo ne znam ni sam kad cu tacno poceti sa sajtom, za sad istrazujem kw itd pa sam planirao kroz mozda mjesec ili 2 napraviti sajt i poceti sa radom.

Zacrtaj cilj i napravi plan, jer “kroz mjesec a mozda i dva”, znaci od 30 do 60 dana, veliki raspon. Ako mene pitas.

KW istrazivanje - iako malo teze definisati kada imas rezultat kao pocetnik i tu mozes zacrtati, jedno je sigurno - napravicemo gresku kao pocetnici.

Ja planiram za pocetak ici na low comp keywordse i onda kada njih ponestane prelaziti na ostale.