Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Kod mene i dalje nema reklama u clancima gde imam native reklame.

proradile su i kod mene

Hvala puno, pa eto kad mogne @anja1 da mi da svoje misljenje, ako nije problem. :slight_smile:

pa pisao sam na forumu o tome iljadu puta i sad na ovom niče čelendžu isto ima o tome dosta. nisam ja expert nikakav oko toga i ja uglavnom lakše za pisce teme pokrivam pa mi ih je lakše naći pisce jer je lakše o poklonima pisat no o npr espresso mašinama. uglavnom filtriraj, postavljaj pitanja sve u detalje objasni sve im nacrtaj kako i šta, ništa ne izostavi, od broja riječi u uvodu, primjera, stila,… natjeraj ih pitanjima da malo pišu da im vidiš engleski kakav je i glava kakva im je. što više i bolje filtriraš boljeg ćeš pisca nać, eto to je otprilike sva moja logika za upwork i pisce. takođe slobodno otvori par oglasa i invajtuj pisce koji ti se čine zanimljive i dobri. eto ukratko toliko

2 Likeova

Super, zapisao sam i hvala ti puno!

šta im je opet sa native reklamama, uopšte se ne prikazuju kako treba

đe treba da budu reklame u dva reda i osam proizvoda prikazuje jedan red i dva proizvoda, đe treba 4 proizvoda prikazuje 1 proizvod i ni na šta ne liči

Hahaha evo sad radim novi tekst i gledam to :slight_smile: I bas kazem sebi, ma nek se teraju vise haahaha

pa izdrkaše me maksimalno. juče mi krenuo inspekcijski period konačno, sad će opet pomjerit datum do kad će trajat inspekcijski period i kad će završit. zarada smanjena, vidim da kupac pizdi iako ništa ne govori. još sajt sa ovim rupama i bjelinama izgleda kastig totalni. konverzija manja fala bogu. uh

Koliko je manja zarada? Kako je prosao prvi dan inspekcije?

nije podijelio kupac kako je prošao prvi inspekcijski dan, ali su njegovi aff linkovi već nekih 7 dana na sajtu, manja zarada solidno nego kod mene još amazon izgleda malo usporio slanje pa se nabralo 20+ proizvoda neposlanih kod njega a ovaj kupac ne vidim da mu ič to znači jer ne piše zarada a do sad nije imo amz akaunt pa nema pojma kako ide pa mu ovi sa empire objašnjavaju da se zarada obračunava kad se pošalje proizvod… a u odnosu na decembar kad je konverzija bila preko 13% sad je na 8 posto… ma haos

Da li ovaj savet iz 2018. godine važi i danas?

Trebalo bi da radi i dalje. Dugo nisam radio takvu organizaciju jer sajtovi koje sada imam nemaju potrebe za tim, ali ne vidim zasto i dalje ne bi bilo to dobro.

Pitam zato što upravo tako zamišljam budući sajt i onda, čitajući na sve strane, naiđem na ovu tvoju potvrdu.

Kada čitam o siloima bude mi malo konfuzno i nisam siguran da li je ispravno na taj način povezivati poges sa posts… Ponekad mi svi ti članci zvuče pomalo nejasno, nedorečeno, neprecizno (nije isključeno da ni poneki autori ne razumeju najbolje, nego pišu jer im se piše ili im napiše neki Pakistanac za $5).

Taman sam prošle godine zaboravio na sajtove, Google, SEO… i onda se ponovo inificirah, a nije Korona :slight_smile:

pa dal je normalno da ovi magarci sa amazona deset dana ne mogu napravit da im rade native reklame kako spada. nabijem ih sve na ■■■■■. usraše mi se u prodaju totalno. umjesto da sve završim do sad, još ni počet ne može insekcijski period i uz to sajt izgleda ko ■■■■■ sa ovim krnjavim verzijama native reklama koje se sad vrte. odma naravno i konverzija ■■■■■■■. pa jebemu mater deset dana nisu u stanju sredit stvari. još ja moro za AMP verziju sajta te native reklame u AMP formatu kačit pa tu mora ić visina reklame i na visinu od 500 inače išlo dva reda reklama 8 proizvoda, sad su tu dva proizvoda i blank space i to izgleda kao ■■■■■ najgore. a đe visina 250 i đe bilo 4 proizvoda sad stoji jedan uz lijevu ivicu i opet praznina. uh živca jednog u meni ostat neće. eto nek mi se napuše ■■■■■ i njihova vrijednos od milijardu milijardi i amazonove native reklame. i ■■■■ me pas ovaj AMP što koristih. mada izgledaju očajno ove native reklame sad i van AMP ali na AMP je masu gore zbog određene visine. poslo sam im frustriranih mejlova vezanih koje će bacit u smeće i eventualno banovat me iz programa. eto samo još jednom ■■■■■ ih u usta sve redom u amazonu, a pogotovo ove što rješavaju ovaj problem sa native reklamama.

1 Like

Mozes postove skroz izbaciti i raditi samo sa pages., ako ti to vise odgovara. Ima bas na challenge @fg43085 je pisao neko na temu pillar /cluster, pitaj tamo.

@anja1 jel tebi ugrozena s time prodaja sajta, ili je to s prodajom vec gotov ugovoren posao ali se nerviras jer se oteglo?

pa prodaja nije nikako sigurna jer treba sve biti kako je bilo sa sajtom da bi prošao inspekcijski period i da bi mogli prebacit meni pare. to što je kupac uplatio pare i što su pare kod empire ništa ne znači. i pored toga što se oteglo i što sam vazda napet dok sve sa prodajom ne prođe nije ni to najveći problem. problem je što trenutno sajt ne liči ni na šta sa ovim blank space i sa krnjavim reklamama. izgleda ko nedovršen sajt sa kojim se neko djete poigralo. i naravno pada konverzija i juzer ekspiriens je narušen kompletno što bi vjerovatno moglo dovesti do eventualnog smanjenja trafika sa gugla. ja bih najrađe sad izbrisao sve native reklame i ubacio umjesto native reklama par batona ali ovi sa empire ne dozvoljavaju jer se narušava pređašnji izgled i ono što sam prodao, što je u neku stranu i logično da se ništa ne mjenja, ali zadržavanjem ovog stanja sajt jedino može ići na dole, ukoliko se ne popravi izgled ubrzo. ako ode na dole ne vjerujem da će se prodaja ostvarit što je i logično. ni ja da sam kupac ne bih bio za to da se ostvari prodaja. al ajd nije ni to kraj svijeta i da se ne proda iako sam baš za prodaju. problem mi je što gugbim vrijeme i živce i što je već sve prebačeno i problem je što će se narušit rangiranje sajta ako se nešta ne promjeni, bar ja vjerujem da hoće jer se ne može imat kastig izgled sajta i očajan juzer ekspirience a da to ne utiče na posjetu.

2 Likeova

Mislim da pretjerujes. Uopste nije razvaljeno, izgleda ok. Prazna mjesta gdje treba biti reklama ne izgledaju ocajno. Izgledaju samo prazno. Nista strasno. Pogotovo na mobilnom (a vecina usera dolazi preko mobilnog) uopste nije ni upadljivo. Jedan zamah palcom na skrolu bude poluprazan. Ovaj zadnji blok dole skroz ti je veci, al to je ionako kraj. Kod tebe su ocito reklame bile na tacno odredjenim mjestima i nije ih bilo previse. Prvi blok je kasno dole ispod svega relevantnog… Ko doskroluje vec dotle, taj se dobro nacitao, i nece pobjeci zbog jednog praznog mjesta. Kod AdSense i auto reklama je user experience katastrofa, puno gori nego blank spaces. A imala sam x puta iskustvo da AdSense prestane da izlistava reklame, zakoci iz raznih razloga, isto tako izgleda prazno mjesto (300x250 blokovi), i nisam primijetila posljedice.
Nece ti to uticati na ranking mislim. Samo na zaradu, logicno. Pomenuo si da je 30% zarade dolazilo preko native. Mislim da kod prodaje i inspekcije je lako izracunati koliko je palo zbog toga sto ne rade native. Cuvaj zivce.

1 Like

@anja1 mora da su te culi danas :slight_smile: native radi cini mi se nikad bolje… prije sam imao problem sa odredjenim clancima i kada je radio native, neke artikle nije htio da prikazuje iako imaju na stanju i sve je uredno… sada sam bas pogledao te clanke i oni su mi fino proradili…

1 Like

ajde više fala bogu

ma ja to kad mejl sastavim pa zaprijetim, pa zakukam da neće djeca mlijeka imat. aj malo sam se smirio. bio sam napet ko puška

2 Likeova

Zanima me da li se i preko ovih native reklama zaradjuje preko CPC sto znaci dovoljno je da ljudi kliknu na oglas pa da se ostvari pocetak zarade jer ima i opcija da se kupuje pa dobije procenat. Meni je jedan sajt bio odobren za amazon ali sam ga zapustio, pa mi posle 6 meseci odbili partnerstvo jer nisam ostvarivao zaradu.Tada sam aplicirao za procente od prodaje.Sada bi opet aplicirao za ove native reklame.