Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Pozdrav svima, citao sam sta i kako radite, pa me zanima par pitanja.

  • Razlika izmedu niche i micro niche gledajuci na duzi period, predpostavka je da je micro lakse bolje rangirati.
  • Sta na naslovnicu stavljate kod micro niche, a sta kod niche? (Napisani clanak za glavni kw ili postavite affilate clanke kao na news portalim)
    -Dali se isplati koristiti google ads za clanke s affilate linkom?
  • Koliko je omjer information clanaka i clanaka s affilate linkom

Jel neko od vas apdejtuje aff linkove? Ako da, koliko cesto, i imate li neki tool ili rucno?

Evo ja baš danas primijetio da nema jednog proizvoda na Amazonu pa sam napisao “Since this turntable is currently unavailable on Amazon we can offer you a similar alternative:” i postavio drugi model tog proizvoda otprilike istih karakteristika.

1 Like

Jel nije bolje update članak i skroz izbaciti taj proizvod koji je nestao?

Kako ako je cijeli članak review točno tog proizvoda? Nemoguće.

Aha, mislio sam da je lista proizvoda

Pa ovo je kao laganice, primijetio, dopisao…ali ako imas 300 clanaka sa po 10 produkata, moras imati vojsku da provjerava svako malo

Pricao sam prije… skugrid (a postoji jos dosta alternativa)… prati se sve, moze se odredit koliko cesto, i da se pravi izvjestaj kad god hoces (dnevno/sedmicno itd), i mozes podijelit linkove po clancima…

I pored amazona, radi sa jos 300+ drugih trgovina. E sad, problem je mjenjat linkove, al ovo je pola posla (kad program ti sam kaze sta trebas mjenjat)

3 Likeova

mišljah da se kosana šprda da se mora prihvatit da bi ti povećali proviziju, kad ono zbilja je tako. pa eto da znate i vi ostali da međ onim mejlovima u promocije ima i amazonov mejl koji morate otvorit i kliknut na link da bi vam povećali provizije. je čudno ali je tako

2 Likeova

Dobro da napisa, :thumbsup:

Taman sam i ja posla sad da ovdje napisem…

Da, cudno, ne znam koja im je to fora, al mora se kliknuti link u mejlu.

I postavlja se pitanje, bi li bilo bolje za svaki sajt imati poseban konto. Imam utisak da ovakve ‘promocije’ dolaze samo za prvi sajt na kontu.

Anja posto ti prodajes sajtove, jel komplikovano prebacivanje sajta na novi konto? Moraju li se aff linkovi manuelno mijenjati?

Moj prvi site ‘site-20’ je zapravo i glavni store ID o svi koje kasnije dodam se zbrajaju na taj glavni. Meni su poslali ponudu za proviziju na ‘site-20’ što bi značilo da svi pod-sajtovi ulaze u ponudu. Nisam siguran, nisam ni kliknuo, ali mi se tako učinilo

2 Likeova

Hmmm, vidis, mozda si u pravu, da je misljen cijeli store. Malo zbunjujuce jer code za prvi sajt, i store ID su identicni ustvari…

1 Like

baš ko što komentar reče i kod mene je tako, store id se ne mjenja samo kod svakog novog sajta dodajem novi aff id tag. a promocija važi za cijeli store ne za neki sajt (ili ID tag) odvojeno

mogu se aff linkovi mjenjat sa nekim pluginima a valjda se može i na hostingu preko baze, kako to ide ne znam, znam da mi je jedan kupac govorio da je on to tako odradio. sad jasno mi je kako se zamjeni kada je onaj veliki aff link ili kad je onaj kratki tipa https://www.amazon.com/gp/product/B09N2Y1K58/?tag=affidtag-20
ali kako (i da li) plugin mjenja one skraćene https://amzn.to/3DgdfgJD pojma nemam
par puta kad sam kupovao sajtove ja sam to po seljački manuelno. sad posljednji sajt koji kupih je bila kombinacija neki plugin (zbog native reklama) i zamjena aff id taga u aawp pluginu.

sad koliko dobro to odrade plugini ne znam. od davno prodatih sajtova ponekad dobijem pokoju proviziju. eo mojih sajtova koji prošle god nisu bili u mom vlasništvu a meni donjeli dolare

nači samo prodavat sajtove i kad se sabere gomila prodanih biće para samo tako. dal se nekako provuče pluginima ili je cache ili kako ne znam, uglavnom pokadkad se zaradi para ni na šta. đe ima da se dobije 400 dolara tek tako? niđe vala

5 Likeova

:grinning: sjajno! Nije ni losa suma

E jbg ja san mislia da sam poseban pa ste mi sad unistili snove :smiley:

Salu na stranu i vrime im je da podignu taj % od prodaje

1 Like

Ovo se i meni desava sa World Of Turntables. Valjda lik nije zamijenio sve linkove.

Evo samo da javim. Na današnjoj uplati sa Amazon imam odvojenu .com i .ca uplatu. Sve ide preko one link (onaj automatski) , pa samo da prijavim da to lijepo radi

Takoder, bas gledam imam 5 odvojenih isplata :smiley:

I vidite li povecanje provizija na svim sajtovima ili samo na glavnom?