Pitanja oko Amazon affiliate sajta

eh I mislia sam ali nisam tia nista govorit da ne ispadnem glup haha

Ovo je bila zarada samo za danas, nije ovako inace. Inace se vrti izmedu $400 i $550 dnevno. Plan je taj da sibam i dalje jedan novi clanak dnevno, a i potencijalna prodaja weba.

Objavljeno je nekih 1330-1380 clanaka na stranici, od kojih je nekih 230ak affiliate

2 Likeova

Zar nisi vec bio ugovorio bio prodaju weba jos odavno?

Razmatra sam je, cak sam i dobia sluzbenu valuaciju weba, ali sam na kraju tada odlucia da necu prodati (u tom trenutku), ali, kako stvari stoje ponovno razmatram prodaju, no vidit cemo posle lita sve

2 Likeova

Kako trekujete zaradu za sajt van US koja stranica vam koliko zaradi?
I uopste trekuje li ko sa kog linka dolazi koja zarada?

Sad sam provalila da OneLink je opet apdejtovan, i radi automatski, nebitno sta je ko mapovao prije…

Elem ako nemate za svaki novi sajt otvoren poseban amazon associated account, sva zarada van US (CA, UK npr.) ide uvijek preko glavnog ID-a (store ID) i pripisuje se tako prvom sajtu…

Obratite paznju na to ako planirate prodavati sajtove.

1 Like

Spojeno mi je sve preko API-a preko AAWP plugina i otkad sam tamo sve spojia sve mi lipo bude na OneLinku rasporedeno po tracking kodovima

Razumijem. Ali imas li za svaki sajt poseban amazon associated account?

Ako nemas, provjeri jel svaki sajt posebno trekovan i za zemlje van US ili je sve zajedno?

Ti mozes naravno za US uvijek dobiti separatni report iako se vode na istom accountu (npr. odvojeno za starisajt-20, novisajt-20).
Za UK bi trebalo biti isto odvojeno (starisajt-21, novisajt-21), ali nije, nego sve ide preko starisajt-21 ?

Mozes vidjeti na global summary, evo link:

https://affiliate-program.amazon.com/p/reports/global

1 Like

Bogati sad sam tek vidio, taman si označio one države za koje nemam već otvoren lokalni amazon affiliate račun.

Što se tiče praćenja, pratim samo US, a za UK i CA mi ide sve na jedan link i ne znam kako to pratiti i raspodijeliti po sajtovima

Nemam pojma iskreno, svi affiliate su mi isti na svim amazon associated accountovima

To definitivno ne mozes pratiti kroz amazon reports. Samo daju ASIN, i produkte, ne i link s kojeg je neko dosao. To moras sam prego google tag managera i GA, al moras odvojiti vremena da to podesis. Vjerovatno postoji i neki plugin ili neki tool, ne znam, ja idem sve preko GA i GTM.

Sto se tice amazona, on ocito salje sve na glavni tj jedan jedini store ID za pojedinu zemlju, s kojeg god sajta da saljes saobracaj van US.

Tako da ko hoce prodavati sajt, moze imati problemcic :roll_eyes:

Nadalje, OneLink ne radi za Australiju npr. i ostale zemlje osim CA, DE, UK, IT i ES. U AAWP, sto @Mentolinho gore pomenu, radi npr, taj geotaging i za ostale zemlje, za koju god si prijavljen. Nije zajebancija, na kraju se nesto i skupi, ja dodala Australiju npr., a razmisljam i o drugim zemljama da dodam po prilici

Anyway, mozete to vidjeti na tom global summary linku koji sam vam postavila gore.

Za US moze se gledati separatno na svakom accountu posebno i to je to. Kod mene za svaku drugu zemlju su svi sajtovi sumirani, nema podijeljeno po posebnim ID.

5 Likeova

Ma krivo sam se izrazio, mislio sam na store, da nemam različite store-ove na Canada i UK, tako da ne znam s kojeg sajta je tko što kupio… Ovo što si napisala u drugom odlomku

Jel iko radi ili ste svi osli na godisnji?

4 Likeova

Godišnji do oktobra, onda lagano

2 Likeova

Ja radim i dalje. Pošto nisam bio zadovoljan sa CTR-om jer nitko živ ne kupuje jučer sam promijenio dizajn buttona, maknuo cijene sa AAWP product boxes i uklonio amazon native ad na dnu svakog posta. Nadam se da će sada biti više klikova a samim time i više zarade.

2 Likeova

Ja se juce vratila s godisnjeg i blejanja. Par dana pripreme pa pocinjem s radom. :money_mouth_face:

2 Likeova

Evo kakve ja mailove dobijem, a jada u p.m.

9 Likeova

Nadam se da mu ovo 90 nije godiste iako vjerovatno jeste haha

Ja sam na forumu napisao onaj tutorial za dropshiping na eBayu… i opet se u private javljali ljudi s pitanjima koja su objasnjena u treceg paragrafu tutoriala koji se procita za 10 min :smiley:

2 Likeova

Vidia sam na stotine ako ne i na tisuce takvih situacija na drugim forumima koje posjecujem, tocnije BHW forum. Likovi napisu doslovno sve, par tisuca rijeci clanak u kojem objasne svima ka maloj dici i onda se uvik nade neko i pita neke gluposti jer mu se nije dalo citati sve… Ljudi su prelijeni

3 Likeova

To je ono sto ljudi pricaju “ne postoji glupo pitanje”… boga mi postoji :smiley:

3 Likeova

Kontam da je većina ljudi takva, da im objasniš sve u detalje, 99% njih ne bi ništa napravilo niti pokušalo… Zato većina radi za druge…

2 Likeova
2 Likeova