Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ma dobar gov**, od 1.10 do sad haha

Ma ugrubo ja mislim da je jedno 80% proizvoda kupljenih usko vezano uz ono što preporučujem, možda čak i više

opet edit: satrat će me ovo editiranje hhaha, sad sam provjerio za zadnjih tjedan dana samo od jednog sajta (jedan tracking code), 20 naručenih proizvoda, 19 usko vezanih uz one što sam preporučio, samo jedan izvan niše.

E, sad’ je sve mnogo jasnije :slight_smile:

U glavi mi je neki info sajt na temu mindseta, motivacije, tajm menadžmenta i slično. Poenta je da može da se piskara naširoko i nadugačko, što bi meni u postojećim okolnostima bilo najidealnije…

Zarada od AdSense verujem ne bi bila nešto posebno bez baš obimnog, ogromnog saobraćaja. Cimanje oko sajta koji bi posle godinu dana možda donosio 50 ili 100 $ mesečno i nije neka sjajna opcija.

Problem je što sa sajtom na pomenute teme ne mogu da ponudim mnogo toga sa Amazona, osim knjiga, eventualno filmova, neke muzike za relax i koncentraciju i slično. To su sve jeftine stvari, pa su i provizije sićušne. Zato bi bilo dobro da neko uz knjigu kupi i, štajaznam, TV od barem 65’’ sa odgovarajućim ozvučenjem :slight_smile: I tako svaki put :slight_smile:

Vjerujem da za tu nichu odlicno idu digitalni proizvodi tipa eknjige itd di je provizija velika…

1 Like

Pitanje, stavljate li popup za black friday?

Ja sam stavio prvi put, i pokrenuo jučer u 00:00. Ima counter i vidim 11 klikova. Sutra je očekivati više klikova, pa možda i neka prodaja bude…

Koristim popup maker Version 1.17.0. Jednostavan a opet se da lijepo složiti. Nisam dodavao fotku, samo Black Friday Offer On Amazon i generirani link koji imam u dashboard za Black Friday. Moj je ID tag koji vodi na sve kategorije i mnoštvo proizvoda koji su na popustu za BF

1 Like

Ja sam mislio, ali još se dvoumim… Pao mi je promet pa ne znam ima li smisla

Kad inace odustajete od sajtova? Koliko treba biti clanaka objavljeno i da nema rezutlata da pomislite da od toga nema nista i da “smanjite” gubitke tako sto necete vise nista na njemu radit

Faktor potpunog odustajanja od sajta kod mene zavisi od načina koji prustupam sajtu.

Ako pokrećem sajt sa namerom npr. da ga prodam ili radi neke radoznalosti ( S vremena na vreme mi se svidi neka niša, pa tu pokušam da se probijem), onda to izgleda ovako otprilike:

Kada pokrenem sajt fokusiram se da prva 3 meseca na njega dodam što više sadržaja. Posle 3. meseca počinjem polako graditi i kupovati linkove ka njemu. Ako do 6,7. meseca nema ama baš nikakvog značajnijeg pomaka onda tu malo zastajem što se tiče ulaganja moje energije u sajt, i tada se trudim samo održavati koliko-toliko aktivnost i kontinuitet u kačenju novih tekstova. Kod mne takvi sajtovi obično dobiju neki bitniji skok u poseti između 4. i 7. meseca od pokretanja, tako da su mi i očekivanja takva. Nikada ne odustajem od rada na stranici pre 7. meseca čak i ako imam mali broj poseta. Obično do tog perioda, (pošto primarno radim affilaite), sajt počne da generiše neku minimalnu zaradu od 20-30$. To je bitno napomenuti zato što se npr. takvi amazon affiliate sajtovi sa 20 30$ mesecnom zaradom prodaju ko šašavi na flipi za 600-1500$, što otprilike kompenzuje većinu svote uloženu u sajt.

U takve sajtove uglavnom ne ulažem novac koji me boli, tako da neuspeh takvog sajta nije toliko tragičan.

Uglavnom kod mene se odustajanje od rada na stranici vezuje za nedostatak želje daljeg vođenja iste usled raznih razloga (poseta dug vremenski period stagnira ili se postepeno smanjuje, pokošen sajt(mada retko), želja za prodajom, želja sa rasterećenjem broja stranica koje imam itd…)

Ako se ipak odlučim možda za gradnju nekog “authority sajta” ili sajta sa kojim imam neki jasan krajnji cilj (prodaja za neku x$ sumu) onda tu poraz ne prihvatam talo lako.

5 Likeova

Pretpostavljam da govoriš o sajtovima na novim domenama.

Pitanje vezano za Google update odnosno pad posete nakon updejta. Da li mislite da bi expired domenom koja je relevantna temom na blogu gde bi se radio redirekt pomogao nešto sajtu da se oporavi.

Znamo svi da su padali sajtovi sada bez obzira da li imaju dobar/loš sadržaj.

Nisam siguran da li da čekam sledeći update i vidim da li će se popraviti nešto ili da pokušam odmah sa ovim. Svakako ne bih odustao od bloga jer verujem da ima potencijala, krenuo je i sa prodajama i onda odjednom bum u Oktobru. U pitanju je affiliate blog, monetizuje se mahom sa Amazonom, etsy…etc

1 Like

Koliko je to clanaka?

Da, al moze bilo koje

Ima li ko koji motivirajući skrinšot? @Kosana @Mentolinho @petarvu @Makica @ostali

1 Like

Nista posebno nazalost. Ocekivo sam vise od crnog petka

Jedino ako te ova moja sirotinja moze mozivirati

3 Likeova

Nazalost nemam nista od Amazona jer nemam vise glavni web :smiley:

Ne vodim računa o broju članaku, niti mislim da bi njih trebalo uzeti kao neko merilo. Kada započnem sajt ja sebi odredim kontinuitet u objavljivanju tekstova npr. 2 članka u toku nedelje. Ako do 50-60 članka ne vidim rezultate u pomaku posete tu povlačim malo ručnu.

Ranije mi se dešavalo da se previše posvetim novom sajtu i da zapostavim ostale, pa kako bih sprečio te situacije postavio sam takve granice.

Nema crnog petka u mene :frowning:
20 klikova na baner a jučer i danas 1 zabilježena prodaja.

Pitanje je bilo za @anon42619079. U smislu da li mu se opisana strategija odnosi na sajtove na novim domenama.

PS: Reply mi ne radi kako treba, a nemam ni mogućnost da editujem post. Zna neko u čemu je problem?

Mislim da imaš određeno vrijeme da ga edituješ… Ako se ne varam

Kod mene ne postoji mogućnost edita (a bilo je, sećam se).

Evo, ovaj odgovor pišem kao reply na tvoj post. Prikazaće se kao običan post.

Nevrmajnd. Da ne preterujemo sa offtopicom.

Kada sam tek počinjao sa internetom zaradom u srednjoj školi, maštao sam da ću jednog dana moći jesti nešto osim tipa paštete i jeftine salame, pošto sam bio siromašan i vrlo često i gladan.
Iako je možda nekom više seksi i napaljujuće da vidi nečiju veliku zaradu, meni je ipak najveća motivacija to što mi je razvoj interneta omogućio da mogu u svakom trenutku otići do prodavnice i kupiti pola kile indijskh oraha ili tako nekih zajebancija, da mogu da zamenim neku komponentu na računaru bez finansijskih kalkulacija, da mogu da ustanem bez pomoći budilnika, da suprugu obradujem nekim ne baš jeftinim poklonom itd… Često kada upadnem u tu “zonu komfora” prisetim se života kakav sam vodio u detinjstvu i nekako budem zahvalniji.

Do pre nekoliko godina se mogla iskopati po koja expired domena, dok se danas mora iskeširato odredjena svota novca ukoliko zelis domen sa nekim solidnim backlink profilom. Tako da, uglavnom radim sa novijim domenama te sajtove.

9 Likeova

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

2 Likeova