Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Kod mene 4 prodaje ovih dana, ali od toga 3 van niše. Loše

Mene veseli uzlazna putanja, sa nadom da nije samo CP u pitanju.

2 Likeova

Opet ja trebam pomoć, znate da malo updateam stranicu, i sad stavljam ove ikone kad pravim liste (ne uvijek ali većinom):

Ono što me brine je, hoće li Google moći uzeti to za featured snippet s obzirom da nije običan bullet ili broj, već neka ikonica…

Ne vjerujem da hoće. A kakav bi to bio featured snippet inače po tebi?

a ne znam ni sam haha, ali ako ga odluči uzet ko bulleted list da moze. vidim da vecinom uzme jedan odlomak i stavi, tak da vj,. nece

To radis sa Kadence blokom “Icon List”?
image

Ako je tako, Google je svejedno da li je WP ili Kadence lista, i to ti ga dodje na isto. Ali ako hoces da Google prepozna HowTo ( U search Console lijevo)…

image

…onda ti trebaju " valid FAQ structured data" i moraces koristiti YoastFAQ.

Ako nemas Yoast i neces plugin , onda vidi ovdje

2 Likeova

Dada

Ee taj dio me zanimao da da… Iako imam nekakav onaj ban što se tiče featured snippeta, prije sam ih imao masu i sad već 10tak mjeseci niti jedan featured snippet.

Imam već yoast, i ubačen FAQ blok sa yoasta…

Ono što puzdano znam FAQ i How to blok od Yoasta neće biti prihvaćeni kao Enhancements tj. rich results.
Zašto?
Zato što Yoast nema kompletiranu shemu na tim blokovima. Svojevremeno sam ih kontaktirao da to dopune međutim oni tvrde da su u redu.-nisu
Da bi na primjer How to shema bila potpuna osim mikrokoda potrebno je unijeti kompletne podatke.
Glavnu sliku,slike za sve korake i linkove za sve korake, cijenu, potrbno vrijeme,materijale i.t.d.

Potpunu How to,FAQ,Review shemu imaš u Spectra blokovima besplatno.

Ali kažem potrebno je apsolutno sve definirat da bi se pojavilo kao rich results.
Trenutno jako dobar dodatak za to je Schema Pro od Brainstormforce jer ne usporava stranicu a ima apsolutno sve tipove shema u sebi (samo je potrebno definirat objave i stranice na kojim će se pojavljivat) iako i free verzija ima dosta mogućnosti.
Mnogi dodaci kao Rankmath imaju neke dijelove sheme ali one nisu potpune pa te žele dobiti na Pro verziju.
Isto tako Blocksy tema ima article shemu već pripremljenu za opis određenih proizvoda (ali to je jedina koju imaju).
Sve ovdje napisano je provjereno.

1 Like

Ja na svojoj stranici u temi imam opciju da dodam FAQ u nekom članku. I provjereno to bude rich snippet. Elementor također ima accordion u sebi koji se u Google-u prikazuje kao rich snippet - provjereno.

1 Like

Ne mora biti. Imam slučaj sa jednim klijentom gdje rich snippet testing tool ne kaže da je to FAQ dio (postavljeno je kao accordion u Elementoru) i nema ga u GSC, međutim u Google-u se prikazuje kao accordion ispod meta descriptiona.

To je bilo prije godinu dana, možda su do sad korigirali problem. Al za how to sam siguran da ne radi zato jer nemaju definirane linkove i slike za svaki dio postupka (a mora ih biti barem tri). I meni je GSC na početku prikazao da su u redu a onda ih je jednog po jednog odbijao.
Prije je Google znao i priznat nepotpunu shemu al više ne.

Moguce, ja sam ove FAQ i How To postavljala prije tri cetiri godine jos…

Izbrisala sam screenshotove odozgo, posto je greskom bilo ime stranice na njemu, pa ajd da maknem. Vidim bila je posjeta domaca od zainteresovanog forumasa, pregledao 16 stranica na sajtu :male_detective:

1 Like

Google Enhancements
Evo svi koje je prihvatio.

Izašao je novi Google EEAT update. Ovaj update se odnosi i na affiliate sajtove. Znači, Experience, Expertise, Authority i Thrustworthiness.
Više o tome ovdje: Google E-E-A-T: How To Demonstrate First-Hand Experience

Ono što ja mislim je da više nećemo moći pisati reviewe bez da smo doista koristili neki proizvod. Na primjer, bez da imam video u kojem se vidi kako baš ja i nitko drugi koristim neki gramofon i slušam na njemu ploče, neću više moći biti autoritet za review tog modela gramofona.
Ostaje nam da vidimo da li će to doista i biti tako ili je to šuplja priča.

2 Likeova

Nadam se da je update bio razlog što mi sajt još nije indexiran već 10ti dan. Ni homepage čak.

Ako ti treba pomoci javi se na PM.

Jel ai sajt? Fečuješ li sajt

Pokušaj fetch pa javi jeli ima nekih grešaka ?

AI 30% + copy 10% +rewrite 60% pokušao fetch-at odmah nakon dodavanja al ništa nije indexirano.

@komentar jesam.