Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Na netu je moguće naći oprečne informacije gotovo o svakoj temi pa tako i o ovome. Veliki dio informacija na netu nije točan pa tako nije točno ni ovo. Cloudflare, kao i bilo koji drugi CDN, je danas postao skoro pa obavezan - daleko od toga da može štetiti na bilo koji način.

2 Likeova

@Jeronimo034 Video sam da nudiš linkove na nekim domaćim sajtovima, pa me zanima jel koristiš Semrush za istraživanje kw na tim sajtovima ili nešto drugo?

Ne koristim semrush, ne koristim nista za njih, nausmicno radim.

Petre kod mene lazy loading na PC-u radi loše jer ti se neke slike učitavaju nakon 2-3 sekunde (neke i više).To je ono usput što sam primjetio.

1 Like

pa evo ne znam sad sam baš provjerio meni jako brzo sve otvori… jedino oglase treba par sekundi, a to nije do mene nego do ezoic.

1 Like

Kakvo je stanje sa amz sajtovima? Skoro napravih jedan sajt i malo se počeo koprcat sa nekih 7-8 članaka i od pred kraj februara gugl ga je ošinuo i spustio ga na nulu ili skoro nulu. Vidim 23 februara je bio neki valjda product apdejt pa ima logike da je do toga.

Što se tiče članaka ovih kod mene svi su imali dosta izlaznih aff linkova ka amazonu. Vidim da nije samo kod mene promjena no da je gugl opet na uštrb kontent i aff sajtova uglavnom pogurao webšopove iako te webšopove što rangira uopšte ne odgovaraju dobro na upite u guglu. Vazda kad padne mi sajt pogledam sajtove iz niše i keyworde koje sam guglo i znam šta rangira, tako da znam solidno situaciju šta je napredovalo šta nazadovalo.

Zanimljivo da poslije hiljadu apdejta ovaj izgleda da je malo pogurao forume jer ih pomalo viđam za neke duže upite

1 Like

Update je uradio svoje. Nadam se nekom povratku, valjda dok se sažvače novi algoritam. Veseli me što imam i dalje prodaje, jer su valjda ostale ove posjete koje i ciljam.

1 Like

Nameravam da kontantiram hosting provajdera u veži sa povezivanjem na Cloudflare. Na šta da obratim pažnju? Šta da ih pitam da nešto ne bih zeznuo (ja ili oni) u tom procesu?

Na sajt bih u dogledno vreme ubacio reklame (Google, Ezoic) i afiliejt linkove (Amazon i šta još pronađen da ima smisla):

Ideja mi je da prvo povežem na CF, pa posle nekog vremena, kada se još malo zaleti, reklame i aff.

Ne znam da li će to tvoj hosting provider htjeti raditi. Ja sam to radio sam - postoji masa tutorijala na netu a kad dodas jedan sajt ostale dodajes bez greske jer je dosta jednostavno. Istina da treba paziti na neke stvari.

Sam to dodajes, promeni se samo DNS i kraj price.

1 Like

Pre dva dana sam povezao sajt na Cloudflare. Nije baš sve radilo kako treba i pomogli su mi iz hosting podrške. Hvala im.

Danas sam dodao prvi članak i neobično mi je da nije bilo Comments kada uradim interne linkove. Pre Cloudflarea je uvek izbacivao komentar za svaki interni link. Da li je to normalno ili je nešto zeznuto?

Ne razumijem uopce na sto mislis?

Kada linkujem stranice međusobno, za svaki link se pojavi Comment (u wp admin) koji čeka na moje odobravanje. Naravno, to sam uvek brisao. Bilo je reči ranije o tome, možda baš u ovoj temi.
Screenshot 2023-04-06

Do pre dva dana je bilo tako. Danas sam postavio prvi post nakon povezivanja na Cloudflare i nisu se pojavili nikakvi komentari. Definitivno je došlo do neke promene u funkcionisanju. Neka sajt radi ovako, pa ćemo videti da li je sve ok.

Mislis na trackback (pingback) ? Pa to je svakako bolje da je iskljuceno, sta ce ti to?

1 Like

Valjda je to. Ne sećam se da sam išta iskljućivao, a nije ni bitno. Nejvažnije je da se sajt “okreće” već treći mesec.

Hvala na odgovorima!

Zna li neko sta se desava sa native reklamama? Kod mene ne rade, nekoliko sajtova za koej znam da imaju sam isto pogledao, ni na jednom isto nema. Neki bag?

Ne rade ni kod mene evo već 7-8 dana.

Inače, svako malo imaju probleme sa tim. Unazad 3-4 mjeseca sam imao 2 puta prekide. Nakon toga sam odlučio stavljati i Button u članke pa se ne zamaram više .

Znam da su znali imati probleme tipa istekao cert na domeni sa koje se učitavaju reklame pa Google (i drugi) Chrome blokira učitavanje sa untrusted source.

Ovaj put nisam ni provjeravao što bi moglo biti

15.05. - 18.06 - povećane provizije na Amazon affiliate US, nemojte se zaboraviti prijaviti :smiley:

Hvala. Samo jos da mi stigne ponuda :grin: preskocili me ovaj put izgleda