Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Malo umor, a možda sam malo i izlapeo…

Došlo vreme da ubacim sajt na GSC. Poslednji put sam to radio na prethodnoj verziji. Sada mi traži da Verify domain ownership via DNS record

Domena je na Namecheap i nešto mi ne ide sa ubacivanjem koda. Gde se nalazi mesto za ubacivanje? Na Nameceapu ili na hostingu/c-panelu (hosting nije na NC)?

U zone file na hostingu. Ide bez problema, verificira se kroz 5m

1 Like

Zašto bi to tako radio kada imaš četiri različita načina za dodavanje? Putem HTML koda, preko Analytics, preko Google Tag-a i četvrti je ovaj koji spominješ. Ja nikada u životu nisam dodavao baš domenu nego samo i isključivo URL.

Uradis kao sto je ovdje pojasnjeno i to je to

1 Like

Samo u TXT stavi generirani string i to je to. Ne treba praviti priču oko toga… Za minutu-dvije ćeš dobiti zeleno svjetlo i ne brineš jesi li stavio http https www ili no-www

Kako je krenula raspava, tačno me je hladan znoj oblio :slight_smile: Međutim, sve je prošlo brzo i lako. Pratio sam Kosanin klip.

Hvala svima!

Da li je moguće da se sajt uspori kada se ubaci kod za Analytics? :persevere: I dalje je preko 90 i desktop i mobile, ali nije više 100 i 100.

Jest moguce. 90 je super

Je moguće je jer baš analitika uspori web stranicu kao i Google Site Kit ako ga instalirate.

Izgleda da jeste moguće. Prvo sam probao sa Site Kit, ali mi nešto nije išlo od ruke, pa sam deinstalirao. Ubacio sam kod i posle svog tog petljanja brzina je pala, ali je i dalje preko 90 za mobile i 99 za desktop.

U GA4 imaš i kod za asinhrono učitavanje analitike pa ti ona ne usporava puno.
Kod se može jednostavno ubacit s malim pluginom (mislim da se zove WP snippets).
Blocksy tema koja je jedna od boljih koje sam probao ima već predviđeno mjesto za ubacit kod za analitiku.
Da li koristiš neki ubrzivač?

A taj asinhroni kod nije isti onaj koji se ubacuje u header?

Koristim Hummingbird, ako si mislio cache plugin.

Inače, malo mi je pukla glava poslednjih dana od pravljenja sajta, podešavanja… i još nije gotovo. Na neko vreme ću da se odmorim od raznih štelovanja i samo ću ubacivati tekstove. U protivnom će mozak početi da mi radi asinhrono.

Malo je problem dovesti sve u red. :smile:
Da na isto se mjesto ubacuje ali se učitava paralelno s drugim elementima pa manje usporava web stranicu. Ali nećeš imat efekta ako koristiš Hummingbird jer on ionako to posloži na drugi način.
Ista kompanija radi i plugin za kontaktne forme Forminator.
To su vjerovatno najbolje kontaktne forme (i najbrže koje sam probao).Sve se može podesiti.
Od raznih pluginova za ubrzanje najbolje rezultate pokazao je WP Meteor i Lite Speed Cache.
Jedino što nisam probao je WP Rocket zato jer imaju samo plaćenu verziju a s dvije prethodne sam dobio odličnu brzinu pa nije trebalo.
Skrenuh malo s teme.

Kako se reklamiraš? Ili je to web shop koji postoji već duže pa ima posjete?

Niche sajt. Kroz clanke stavim aff linkove

A evo pitanje za tebe ili netko s foruma zna odgovor-na primjer imaš landing page i uobičajeno link vodi na stranicu proizvođaća. Međutim neki put ja to mogu bolje zreklamirat nego oni jer uvodne animacije mnogi ne žele gledat. Kako kupca preusmjerit na buy now stranicu a da zadržiš podatke(tj.kolačić) iz linka i da ti se još uvijek detektira prodaja?
Naravno ne mislim na Amazon nego digistore24 i slične.

Da li su vam sajtovi nakačeni na CDN (Cloudflare)?

Istraživao sam ovaj forum i net i na kraju nisam siguran. Neko kaže da je ok za SEO, neko kaže da nije bitno ili da može i da šteti. Svakako ima više tehničkih detalja o kojima treba povesti računa.

CDN ne moze da skodi nikako, moze samo dobro da donese. Naravno ukoliko je sve postavljeno kako treba.

1 Like

Šta znam… I meni se na prvu čini tako kako kažeš. Međutim, kad malo zagrebeš po temi na svakakve tvrdnje naiđeš. Naravno, po pravilu oprečne. Pa ti budi pametan.

Neću žuriti. Sajt je pušten u pogon pre malo više od mesec dana. Malo sam i ja nestrpljiv s vremena na vreme. Šta da se radi… Mladost :slight_smile:

Svaki moj sajt je povezan sa Cloudflare, jednostavno ne moze da bude lose.
Ako ti je server u US, posetilac iz UK, umesto da se vuku podaci sa US servera, posetilac dobija kesirane podatke koji su u UK i mnogo brze otvori sajt. Ne vidim kako bi to bilo lose, kad je jedan od SEO faktora brzina ucitavanja sajta.

3 Likeova