Pitanja oko Amazon affiliate sajta

@anja1 evo sam i ja napokon osposobio sajt, uradio FB stranicu i testiram kampanju koja za sada jako loše prolazi :smile:

Vidim da Amazon sada nudi da se poveže co.uk i Kanada sve u .com što je dobro. Ipak, za sada ću ostati na com barem dok ne uspijem par posjeta dnevno dovesti.

Pitanje, Amazon prilikom aplicirana traži da se unutar 180 dana uradi barem jedna kupovina. Dali puno riskiram ako sa nekim dogovorim da obavi takvu kupovinu?
Drugo pitanje, ja sam imao opciju isplate putem čeka? Mislio sam da Amazon radi sa PaPal-om?

Thanks

Nema amazon opciju pejpala. Ja sam narucio payoneer karticu krajem maja i nije mi stigla dok sam bio u bl pa cu kad se vratim narucit ponovo ako nije stigla u medjuvremenu. Nije to mozda ni lose, ustedicu malo. Koliko sam upratio svi koji se bave amazonom sa ovih prostora isplate rade preko njih.

I meni je isto to kad sam kretao palo na pamet da ukoliko ne bude u po godine prodaje da dam nekom pare da kupi stagod, mislim da ne bi trebalo bit problema ukoliko je u pitanju jedna kupovina, al ne boj se bice ih.

Ja sam fb batalio odavno sto se posjete tice, samo gugl. Fb nagurao na 200tinjak lajkova cisto da ne izgleda ruzno.

Srecno i cuvaj zivce prvih nekoliko mjeseci.

ni meni nije stigla al firstchoicepay … pa sam zatrazio drugu pa je u medjuvremenu stigla prva … pa sam pricao sa podrskom i aktivirali mi ovu prvu :smiley:

@anja1 koristis li PBN linkove ili guest posts? sve pohvale za sajt…

pbn ne, nekoliko guest postova, manje od 10 sigurno, ne znam tačno

ok… znaci rangiras uglavnom zbog dobrog sadrzaja, to mi se svidja… a reci mi ovo sta radis sa traffica canada/australia… da li imas na stranici vise linkova… recimo vidio sam to da neki ljudi koriste ubace 2-3 linka : Buy from Amazon.ca , Buy from Amazon.co.uk

ne radim to, vidio sam i ja da to rade, ja ne, samo monetizujem com

sad da li je sadržaj dobar ili određene teme imaju manje konkurencije. trudim se još uvijek da ne radim teme koje su ispisane na previše sajtova i koje su baš dobro i kvalitetno pokrivene, čupkam posjetu sa manje konkurentim temama a dužim člankom od postojećih na prvim mjestima u guglu

1 Like

Pozz svima,

Planiram se ubaciti u amazon affiliate marketing i stvarno nalazim korisne savjete za početak no zanimaju me još neki savjeti,iskustva i preporuke…

  • Kvalitetan Web hosting i domena …Cijena? Od koga uzeti hosting i domenu?
  • Koliko riječi bi trebao imati jedan review? Preporuke za nekog s foruma
    ko piše kvalitetne članke. Koliko bi minimalno trebao imati članaka prije nego što se prijavim za amazon
    affiliate program? Koliko često ih objavljivati? Cijena članaka?
  • Guest postovi? Kako dolazite do njih? Cijena
  • backlinkovi? Cijena? Kako do njih?
  • Reklamiranje? Odakle dovlačite posjetu na svoje stranice? Koristite li fb kao glavni alat za oglašavanje ili
    neki drugi? Isplati li se kupiti fb stranicu od nekog na sličnu temu ili krenuti s svojom od početka?
    Koliko mjesečno uložiti u marketing?
  • Može li se spojiti Facebook IA i AMZ Aff te imati zaradu od oba programa?

Koliko otprilike na kraju dođe neko “početničko” ulaganje u aff i kad se mogu očekivati povrat novca i kasnije zarada?

Molim ako netko bude imao strpljenja,volje i želje pomoći sa svojim odgovorima kako meni tako i ostalim članovima na ovo temu.

Koji alat koristite za keyworde? Može neka free i paid opcija?

@rdamorei probaj https://kwfinder.com ili MOZ-ov alat za keyword-e.

Mene zanima da li je neko dodavao SSL na domen. Nisam nikada to radio, međutim, mislim da nije teško, našao sam povoljne SSL sertifikate, ssls.com

Stavio bih SSL i uradio 301 redirekciju, jedini problem je što se bojim da bi sajt izgubio backlinkove, ima li neko iskustva? Npr. kada sam uradio redirekciju sa example.com na www.example.com pozicije su mi se malo popravile. Čitao sam na netu da google računa backlinkove prema example.com i www.example.com kao linkove prema dva različita sajta, te redirekcijim 301 sve prebacim na www i ojačam sajt.

Neke savjete koje imam za ovo vrijeme što sam u Amazon Affiliate: dodajte sajt na bing wm tools, nije sjajno, ali dođe koja posjeta, i svakako čitajte i primjenjujte savjete od anje, meni su se pokazali kao dobri :smiley:

jesi razmislio o cloudflare sslu … imaju besplatno

Ja ne bi isao na ssl sada da sam na tvom mjestu. To si trebao staviti na pocetku. Jer iskustva su podijeljena,nekome je sajt ostao na istoj poziciji,nekome su se pozicije digle a nekome pale.

@korisnik9758789 testiram na jednoj drugoj stranici cloudflare pa ako se pokaže dobro ubaciću ga ovamo.

@drmrgood svjestan sam ja toga, ali opet mi je bolje sada prebaciti jer ću ubacivati nove backlinkove, neke stare sam u mogućnosti prebaciti na https pa se na kraju može pokazati kao dobar korak.

Ima li neko bliža iskustva, da li iko od vas koristi SSl? Google je najavio da će Chrome izbacivati upozorenje korisnicima da je sajt nesiguran ako nema SSl, sve mi vuče na to da što prije prebacim na SSL tim bolje.

1 Like

Po meni je isto bolje sto prije jer vjerovatno cemo kad tad trebat prebaciti kad Google pocne jos vise favorizirati sigurne stranice. Ja sam prebacila, prvih par tjedana su pozicije nestale, ali poslije se je sve vratilo vise manje na ono kako bi bilo.

Na jednom imam oko 40 clanaka,ali nisu iskljucivo review clanci nego korisne informacije vezane za temu sajta,taj sajt mi i najbolje stoji u Googleu. Drugi i treci sajt sam malo zanemario ali cu im se posvetit ovih dana.

1 Like

@anja1 ima li te? Kakva je situacija jel napreduje sajt?
Daj malo motivacije, gotov mi je sajt tj tekstovi jos pre nedelju dana a nikako da ispostavljam sve to. Ne mogu nikako da se motivisem da odradim taj dosadni deo posla :smile:

Drago mi je da rade.

Ne napreduje sajt, ustabilio se na nekoj određenoj posjeti i tu se vrti, malo gore dole. Zarada će biti malo veća no prošli mjesec vjerovatno

evo posjeta

evo zarada do sada ovaj mjesec

Ja sam ovako nešta i očekivao ovaj mjesec, a očekujem da bi usljed nerada moglo početi pomalo da se smanjuje posjeta, ne nešta bitno, ali da krene malo na dole za mjesec dva, pa onda za 4-5 mjeseci da se udupla posjeta usljed jakog rada i novih članaka iz sep i oktobra. Još sam na moru i bukvalno ništa ne radim tako da ne znam koliko sam trenutno dobar motivator, osim ako vam nije motivacija što eto ništa ne radim a ponešta se zaradi

Iskreno nekad mi fali da uvatim radit onako junački nekih 15ak sati ali nemam ođe uslove prave za rad tako da ću još malo lelemudat, nedje do sredine septembra. Konstantno mi se smanjuje zarada sa ostalih strana pa će me to sredinom septembra počet brinut a tad sam najproduktivniji. Kad počnem razmišljat šta ako u stanju sam radit više od ikoga.

Evo par savjeta da ponovim oko članaka pošto sam i kod tebe jeronimo istu po meni grešku vidio sa onim brijačima. Nemojte ljudi pisat revjuove za proizvod đe već ispisano i na guglu ima mnogo revjuova. Ulazite u pretešku trku, ne treba vam to. Za onaj jedan brijač što pogledah ima 5 strana bukvalno revjuova a tu sigurnu neki ima baš dobro napisani, neki dugački, neki puno linkova, neki jake eksterne linkove, neki unutrašnje, neki odličnu organizaciju itd i što vam treba da se sa svima njima trkate. Bolje je da vrijeme trošite tražeći lakše fraze, đe nema puno konkurencije i đe znate da neki sajt dobija posjetu za te fraze. Gledajte aleksu, slične sajtove, neki sajtovi imaju inkoming srč terms, neki imaju onaj extreme tracker vidljiv itd ukradite fraze lagane. A fraze lagane ispitajte prije pisanja ili naručivanja, da li su lagane.

Ja bih preporučio svima samo indeksovanje postova i homepage. Možda griješim al mi se čini da se sok rasipa pogotovo na uopštene kategorije tipa lenovo (kao marka laptopa). Za šta ta kategorija može rangirat u guglu?

Ova zarada od bauntija mi je zanimljiva. Nisam znao doskora da to postoji. Možda se može neka priča zanimljiva oko bauntija napravit.

Ne zajebavaj jeronimo da te mrzi ubacit tekstove. Ne budi lijen. Ja još imam 3 članka iz juna neobjavljena :slight_smile:

1 Like

Kako anja nije motivacio, dupe ti je u moru a u pozadini se stancuji dolari :smiley:
Moracu da zapnem ove nedelje da se to postavi pa da od septembra debatujemo na temi :slight_smile:

Pošto konačno dođoh doma i upalih laptom prvo forum da ispoštujem pa onda na poso. Avgust zarada


Septembar do sada zarada

E sad malo sam se usro da nije počela padat posjeta jer je dugo nisam provjeravao jer se zarada smanjila ali posjeta je tu neđe đe je i bila

Konverzija je opala za neka 3,5 posto u odnosu na avgust ali ne dam se nasikirat. Imam 3 članka neobjavljena pa ću ih večeras oblikovat i objavit ako stignem sva tri.

4 Likeova

Kako oblikujete linkove koji vode na Amazon? Ja trenutno samo stavim običan link ali to vj nije baš jako vidljivo pa bi radije neki button ili nešto što iskače.