Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ja koristim batone uradjene u paintu najcesce check price, ponekad buy at amazon i nekad rjedje read reviews.

Pored batona koristim native reklame i ponegdje tabele. Vrlo rijetko tekstualne linkove ka amazonu pravim.

Imas sajt cool text logo ili slicno pa mozes tu napravit lijep baton ka amazonu.

Kako tebi ide? Kako ide ostalima?

2 Likeova

Ja sam zadovoljna kako mi ide. Za svaki clanak dosta dobro rangiram s obzirom da nemam backlinkova jos, vecinom sam na 2,3,4 str Googla. Najgori mi je taj linkbuilding al valjda ce krenut i to pomalo. Zarada je pocela malo kapljat al tek imam 13 kupovina ovaj mjesec i nekih 17$.

1 Like

Gledam statistiku zarade od avgusta 3467 klikova i od toga zarada $542.72 + baunti
Imam u par info članaka i po jednu adsens reklamuna ovom svom sajtu i tu je od početka rada sajta zarada cijelih 2,09E od jedanest klikova. Tako ispada da je cijena klika 0,19E. Ukoliko bi imao isto klikova na adsens reklame koliko i ka amazonu to ispada 3467*0,19 = 658.73 EURA

Još s amazonom moraš strikne teme a sa adsensom je poprilično drugačije imaš masu laganijih tema no što to ide s amazonom. Sad gledam pageviews za avgust nešta oko 12k i bome teško bih mogao tu skupit 3467 iljada klikova, ali opet s temama lakšim… uh ne znam. Malo me muka uvatila, odviko sam se od rada pa bolje kukat ođe.

Je li ko od vas spajao amazon račune sa britanskim, kanadskim…? Vidim da su uveli to i za native ads

1 Like

Sorry ako sam otišao off, zanimljiva tema. Imam jedan YT kanal koji lijepo napreduje, uglavnom USA traffic. Skužio sam da mi sa njega mogao prodavati artikle na Amazonu. Pa me zanima mogu li na Amazon prijaviti YT kanal ili moram baš imati site ? Hvala

Kod mene i dalje stanje isto,mozda da @anja1 pregleda sajt pa mi ukaze na greske,jer ne znam vise sta da radim. Bude svaki dan 7-8 klikova u prosjeku,ali mjesecno bude svega 5-6 prodaja i zarade od 20tak dolara. Rangiram za preko 1500 keyworda,neke su i u top 10,vecina ih je u top 20 ili 30. Mozda grijesim sa rasporedom reklama ili izgledom buttona,ne znam.

Pa usporedi CTR na amazonu i adsenseu, ako se to može, ali po ovome je to nemoguće, neka ti je page/views 2, ispada da bi na 6k posjeta imao 3k klikova na adsense.

Ali zašto jednostavno ne probaš natrpati adsense na sajt a da ne diraš amazon, 3 oglasne jedinice na svaku stranicu. Prvo, nije nedozvoljeno koliko znam, drugo, ako ništa barem na par dana da dobiješ jasnu sliku i onda možeš kalkulirati a ne nagađati. Mada ja ne vidim razloga da ne ide oboje.

Što se tiče tema o kojima pišeš. Nemoj se ograničavati, na amazon članke stavljaš amazon linkove i možda adsense, na druge teme adsense, ali nikako ih nemoj izbjegavati pisati ako možeš do posjete. Pa ti loviš zaradu a to ti je može samo povećati.

@zgubijumf kod prijave u amz aff traže websajt (ne sjećam se jel postoji varijanta bez sajta), ali koliko znam ne treba bit neki razrađen sajt, ja sam moj prijavio sa 7-8 postova kad je imao i bez posjete kad je bio.

@drmrgood mogu ja pogledat sajt i reć ti neko moje mišljenje, ali daleko od toga da je moje mišljenje premudro. Kod mene je veći procenat kupljenih proizvoda jer vjerovatno za razliku od tebe imam jeftinijih proizvoda i onda kad kupi nešto od 4-5 dolara nakupuje i gaća čarapa šampona žvaka i sličnih zajebancija da bi mu šiping bio besplatan jer je kad se potroši 30-40 dolara ne znam tačno šiping besplatan pa zato ispada meni visok procenat konverzije. Koliko imaš posjete dnevno?

Još da ubacim više adsensa Pages/Session bi bilo 0.89 :slight_smile:

Ukoliko bih povećao, a razmišljao sam da povećam broj otvaranja stranica smanjio bih broj klikova ka amazonu. Tako da se to za sada ne opterećujem. Mada ću u budućnosti napraviti nekoliko postova izdjeljenih u stranice pa bi to moglo nekada ukoliko rangira podići broj otvaranja stranica. Vidjeću.

Ctr na amazonu i adsensu ne mogu nikako uporedit sada jer je adsens u tih par postova postavljen onako neplanski na lošim pozicijama i po jedna ili dvije reklame. Uglavnom neću još ništa mjenjati što se tog tiče.

A što se tiče tema ne mogu ja tu u ovoj mojoj niši naći prelake teme ko da sam npr pravio ljubavne teme i sl. stvari đe ti imaš neograničenu slobodu kod pisanja i ne trebaš trošiti vrijeme na resrč.

I očekivao sam lagani pad u septembru zbog nerada, ali ne bi bilo loše da se nije to dogodilo. Ipak sam predpostavio dobro šta će gugl uraditi. Bilo bi dobro da se ne nastavi pad. Juče sam dodao jedan članak jer jbg nisam ranije mogao zbog ostalih zajebancija na sajtovima koje sam baš zapustio.

Evo zarade do sad i biće solidno manje no u avgustu, no to me ne zabrinjava samo da posjeta kroz mjesec dva opet krene gore.

Instalirao sam ovaj plugin po preporuci nekog sa youtube https://keywordseverywhere.com
izbacuje za svaku frazu u guglu broj pretraga a ja ga malo testiram u kombinaciji sa https://keywordtool.io jer može i bulk. Sad jel dobar il nije nemam pojma.

222

Na gugl analitiks mi je došlo obavještenje da mi jedan od najposjećenijih postova bilježi manju posjetu.



Broj impresija je malo opao, najvjerovatnije zbog lošijih pozicija, ali možda i malim dijelom što su se smanjila traženja. Uglavnom Probaću dodati tabelu u taj članak i još koju informaciju da ga proširim i vratim na mjesto gdje treba da bude. I koji interni link ću dodat večeras. Uglavnom piskaram i lupam ovdje skrinšotove nebitne ne bi li rad odložio bar malo. Nikad nisam razumio ljude koji kažu ja bih umro od dosade da ništa ne radim. Ja bih komotno isti sekund mogao u penziju i da ne radim ništa do kraja života.

No naručio sam još dva članka. I trebao bih jedan neki opasan članak od 4-5k riječi za neku malo zajebaniju temu da vidim kako će to proći. Trebo bi i koji link odradit. Trebo bi i još jedan sajt na ovu temu napravim.

4 Likeova

@anja1 onda ocito trebam povecati posjetu jer trenutno imam oko 40tak posjeta na dan,govorim o unique posjetama.

Pisao sam nedavno na forumu o Keywords Everywhere pluginu, odlična stvar, pogotovo u kombinaciji sa Keyword Shitter i Ubersuggest.

"Eva ga odličan Chrome i Mozilla plugin (ja sam testirao u Chrome) koji pokazuje search volume / CPC / AdWords Competition u raznim drugim alatima, od kojih su tu https://ubersuggest.io/ i http://keywordshitter.com/ --sve je free.

Plugin je ovde:

Tako da kada instalirate plugin, recimo u keywordtool.io dobijete ključne reči, copy / paste ih u KeywordShitter i odmah vidite i volume, što je jako lepa besplatna opcija. Takođe, u UberrSuggest odmah desno pored keyworda vam se sada pokaže i search volume, vrh stvar."

2 Likeova

I ja najzad krecem, danas ili sutra ce da bude valjda gotov sajt.
Nesto sam se gadno i ja ulenjio…Nista to nije dobro, ubise me igrice…

Evo ga jedan od Buttona koje sam ja napravio u Canvi, sta mislite, moze li da prodje?

Amazon-Kaufen-now

Naravno, na sajtu nije u ovom formatu nego je manje :slight_smile:

I da, koji plugin koristite za tabele? Meni nekako onaj “table press” nije oku drag, pa trazim nesto drugo.

Jbg ne mogu da editujem, nek me izvine administracija :smiley:
Nasao sam super plugin tj tabelu, mnogo mi se vise svidja od table press-a. Zove se Table Maker i bas lepo izgleda.
Evo tut sa YTa pa mozda nekome da koristi, ja cu definitivno da nastavim ovo da koristim.

1 Like

Pozdrav,

Par pitanja za vas strucnjake koji ste vec u ovim vodama za Amazon Affiliate Website.
Ja trenutno radim u firmi koja prodaje sezonske produkte u U.S. vec 4 godine znam koji njihovi produkti se najvise prodaju na Amazon itd. imam takodjer njihovu email listu preko 100.000 korisnika i vise aktivnih, koji su vec kupili njihove produkte preko Amazona i ostalih website koji takodjer prodavaju njihove produkte i imaju Affiliate opciju.
Eh sada malo sam googlao i pise da Amazon nedozvoljava: Send Amazon Affiliate Links In Email?
DALI JE OVO DOZVOLJENO SLATI TRAFIKU PREKO EMAILA NA SVOJ WEBSITE ILI DIREKTNO NA AMAZON?

Sta je vasa preporuka, i kako za pocetak najbolje iskoristiti ovu email trafiku.

Hvala unaprijed!

cini mi se da sam negdje vidio dok sam ganjao nesto oko amazona da ne bi trebalo stavljati direktno linkove u mejl, vec da stavis link do sajta da ih jos vise zagrijes pa da sa sajta odu na amazon

@igortomic ne znam jesi primjetio da keywords everywhere plugin automatski u wmt dodaje pored svih queries kad gledaš statistiku dodaje kolika je potražnja za kojim queriesom. Meni je taj dio posebno zanimljiv. Tu se mogu vidjeti po impresijama da je poprilično tačan ovaj plugin.

@Jeronimo034 lijep je baton mada bih ja sklonio i ruku i strelicu ali to je samo moje mišljenje. Ja sam juče instalirao za tabele Pricing Table by Supsystic I napravio jednu tabelu inije loš plugin.

Opet bih pohvalio plugin

jer je jeftin 9,99$, ne zahtjeva više od minute da se napravi tabela. Mane su mu što ne može povući puno informacija sa amazona, pa bude malo siromašna tabela, ranije sam spominjao ovaj plugin
Ja ga ne koristim prečesto ali eto ponekad ubacim ovu tabelu. 8.42% je od jula konverzija klikova koji su došli preko ove tabele. Inače ne stavljam cijenu kad napravim tabelu jer onda mora ispod ići tekst kao na slici gore. Uglavnom stavim dimenzije težina proizvođač slika i more info. ođe sam malo oppširnije pisao Za amazonce plugin za tabele komparacija proizvoda

I meni je za oko bio zapao Table Maker, al ga nisam isprobavao.

1 Like

Videcu kad krene sajt za dugmice, nekako sam razmisljao da je mozda bolje da je bas uocljivo da probam da podignem CTR, ali cu svakako da testiram sve opcije. Problem mi je sto za AMZ.de nema native oglasa, da ima ekstra bi mi zavrsavalo posao, jer bi direkt imao i cenu proizvoda na clanku.

Za to imas plugin,zaboravio sam kako se zove al pogledat cu,cini mi se nesto kao AmazonJS. Odredis koji ces proizvod ubaciti i on sam u realnom vremenu pokazuje cijenu,a moze se koristiti i samo za slike,jer ima tri opcije:samo tekst,slika i tekst ili samo slika.

1 Like

E ovo je tabela :smiley: Meni se nekako mnogo vise svidja od table press-a
Sta vi mislite?

2 Likeova

@Jeronimo034 Meni se sviđa iskreno jako i mislim da cu i ja tako slično napraviti :slight_smile: Koji plugin si koristio za ovo?

Ovo sto sam par postova iznad postavio. Table maker se zove plugin. I hvala :slight_smile:

STRUCNJACI MOLIM POMOC

Amazon affiliate website: ako pravim website jeli mora bas biti sa tabelama ili moze biti klasicni ecommerce website sa Amazon affiliate linkovima npr:

EVO I ZA VAS NESTO [Calculating the Earning Potential of a Niche

Lp