Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ista IP adresa logovanja na gmail nalog, isti uredjaji. Mada ako ne povezujes sajtove sta te briga.
Kod mene ne ide nikako, bila jos jedna prodaja ali i nista ne radim. Od kad stiglo drugo dete dobro sam jos i ziv, ne spavam po 3-4 u 24h…Uzeo sam na fiveru neke slj linkove pre nekoliko dana i za divno cudo skacu pozicije, dal zbog linkovs dal zato sto je red nemam pojma. Ne ulazim na WMT. Malo da se organizujem oko dece pa cu da nastavim. Nasao sam jos jednu nichu za eng sajt i treba da poslozim KWe da mi Dadaas napise tekstove ali ni to ne stizem…
Za ovaj Nemacki sajt ima bas jos dosta tema da se obrade i da se dopune postojeci clanci pa ce da bude nesto i od toga.

Pozdrav svim amazoncima :grinning:

Nisam dugo bio u google Keyword Planneru i za svaku riječ/frazu koju analiziram dobijem rezultate 10K – 100K npr.

Prije sam imao točnu brojku. Možda bih trebao u opcijama nešto promijeniti?

to je već nekih godinu dana tako možda i duže, valjda se tačan broj prikazuje samo onima koji stvarno plaćaju reklame

1 Like

Upravo tako, treba da malo potrosis da bi ti dali tacan broj. U suprotnom daju okvirne brojke.

Nije ovo lijepo uopšte. Krećem sa linkovima i malo mijenjam homepage pošto mi je trenutno 20 posljednjih postova i u sidebaru random postovi i gore u meniju kategorije sve u jednoj koloni. sad ću dodati još par kolona i grupisanih po temama i u njih ubacit najbolje članke

Uzeo sam na fiveru nekih 60 profilnih beklinkova, malo sam komentare pravim i angažovaću nekog za guest post outreach možda i nekog da gradi po forumima i sl. nisam zadovoljan s ovom mojom statistikom nikako.

Gdje se najvise oglasavate na koje drusteve mreze?

Ja se niđe ne oglašavam. Naručih pisanje press release 70$ sa distribucijom na 450 njuz sajtova i gugl njuz distribucijom. pravo da vam rečem pojma nemam radi li i oće li ikakvog efekta dati ali moram nešta radit

Ima li ko kakav link, video gdje bas ima dosta nauciti o affiliate marketingu, planiram to poceti pa da vam ne dosadjujem sa pitanjima. Hvala

1 Like

Hvala puno :smiley: :smiley:

Hvala za ovo, eto meni zanimacije veceras :smiley:

1 Like

Kako riješavate problem sa slikama za recenzije.
Prema amazon pravilima zabranjeno ih samo uzeti sa njihovih stranica.

ja ih sve uzimam sa njihovih stranica i koliko znam svi ih uzimaju sa njihovih stranica

2 Likeova

Ima na netu nešto materijala o tome. Ljudi su kontaktirali amazon i dobili jasan odgovor.
Iako to radi 90% webova moje mišljenje je da ako se ozbiljno ulazi u projekt i ulaže dosta novce da se treba držati pravila i svesti mogućnost isključenja računa na minimum.

Ako ti “isključe” jel možeš zamjeniti slike i ponovno se prijaviti?

Po tome 99% ljudi nebi moglo raditi affiliate jer kako ćeš ti kupiti recimo 10 pca po 3000$ i više pa da slikaš? i tako redom…

Baš i nema smisla ovo…

nema smisla da ti ne daju da koristiš slike jer im donosiš posjetu i prodaje i njima i prodavcu, a i 99 posto slika ima i na proizvođačevom sajtu tj iste su, a ne vjerujem da će se neko bunit što pišeš o njegovom proizvodu i to u 99,99% slučajeva pozitivne stvari, možda ako se dobro posereš po nekom proizvodu se neko pobuni, ovako baš nema nekog smisla

  1. Kad uzimaš amazon kod za site uzmes onaj sa slikom.

  2. Postoje neki pluginovi za WP preko kojih se mogu povući neke slike proizvoda.

  3. Kontaktiraš proizvodača za dopuštenje za korištenje njihovih slika na webu.

  4. Pronađeš na web stranicama prizvođača press materijale koji se mogu koristiti.

  5. Pronađeš na webu neke fotografije proizvoda (netko ga je nekada možda slikao)

Uglavnom postoje načini, ali istina zahtijevaju puno više truda.

i kakva je razlika ako plugin povuče ili ako ručno to odradiš

pa gore je to po meni uradit.

no mislim da si se uhvatio nebitnog pitanja. i da nećeš imati problema nikakvih. naš narod baš ide iz krajnosti u krajnost ili krade nemilice i ne boji se ničeg ili se boji svega.

evo neki pozitivan signal, bilo bi lijepo da ovo nastavi uzbrdo

1 Like

Ako plugin povuče ide kroz njihov api i zato je dozvoljeno.

Kada sam rekao “pronađeš na neku fotografije” naravno da sma mislio da imaju otvorenu licencu ili pitati za dozvolu.

Nisam se uhvatio nebitnog pitanja.
Osobno pripremam veliki web i dosta ulažem i na sve naravno pazim. A koliko vidim ovo je tema o amazon affiliateu :wink:

Ako su veliki baš veliki ulozi ja bi isto pazio i sve proučio :slight_smile:

@anja1 ako te amazon isključi iz nekog razloga iz affiliate jel možeš se ponovno prijaviti ako riješiš taj “problem”?