Pitanja oko Amazon affiliate sajta

ja sam danas ostvarila i svoju prvu prodaju 23 dolara (20% provizija) :slight_smile:
A mislila sam da se nikad nece dogoditi hehe :slight_smile:

5 Likeova

Super :slight_smile: Koji affiliate ima 20% provizije? :slight_smile:

Ne bih htjela otkriti merchant-a, ali u pitanju je share sale :slight_smile:

Ima digitalnih proizvoda za koje daju 30-65%.

Prije par godina kad sam gledala Clickbanks gdje su ogromne provizije ako ima kakva dobra ponuda za promovirat ali tamo su bile ugl neke lose e-knjige koje prodaju maglu tipa smrsavite u 2 dana i sl na koje nasjedaju samo ljudi slabije inteligencije. Ne znam jel se sto promjenilo od tad.

Jeste, promenilo se - na gore :slight_smile:

1 Like

Otprilike prije 4-5god gledao sam tecaj “google sniper” gdje tzv. momak objasnjava zaradu preko clickbanka, msm da se radi o 70% provizije od prodaje. No ima jedan problem…proizvodi koji se nude na doticnoj mrezi su sh*** proizvodi.

1 Like

Nebi vam htio kvariti objave ali ovo je o amazon affiliate-u tako da pls nemojte kvariti temu.

Thx :slight_smile:

u pravu si, ispricavam se :slight_smile:

1 Like

Koliki vam je conversion rate na Amazonu? Meni uglavnom oko 9-10%.

Meni 4.3% u januaru :frowning:

Uskoro krećem na kreiranje sadržaja pa me zanima kako se postavljate prema piscima. Znači bilo da se radi review jednog proizvoda ili više. Dali mu samo pošaljete proizvod na amazonu pa on piše review, dali mu linkate nekoliko drugih recenzija pa da “iskombinira” iz toga novu, natukice mu napišete detaljnije? :wink:
Cijenim sve savjete!

Mozes mene angazovati za jedan clanak, posalji mi samo proizvod i koliko reci treba da ima, ja cu da se pobrinem za sve :slight_smile: Placanje je Paypalom, cena je 1 evro za 300 reci.

1 Like

Imam te u vidu čim krenem sa naručivanjem tekstova.

1 Like

Šta radite kada proizvod više nije dostupan na marketu, brišete članak ili možda naglasite negdje da proizvod više nije dostupan niti će vjerovatno ikada više biti?

Kako ide sa Amazon-om, kod mene posjeta blago raste već neko vrijeme. Primjetio sam da backlinkovi dosta znače i čini mi se da neki backlinkovi tek sada dolaze do izražaja.

Do backlinkova je najlakše doći infografikom, ili slati portalima i blogerima zahtjeve za backlink… primjetio sam da i backlinovi sa velikih portala koji dozvoljavaju community guest postove znače, tako da savjetujem svima da se malo poigraju na tom polju, a nakupe koji backlink.

Ja bi potrazila neki slican proizvod i u clanku napisala da nazalost taj proizvod vise nije dostupan ali ima jedan srodan koji bi im mogao pasati i linkat na njega.

tek sad kontam da na najposjećenijem best članku koji mi donosi najviše prodaja imam dvije deskripcije za isti proizvod i to jedna za drugom hahahah i to tako stoji god dana na prvoj poziciji na guglu. možda je to sistem pravi

htjedoh nadopuniti članak i tek sad primjetih, a gledao sam ovaj članak milion puta. nevjerovatno. još kontam što je baš taj proizvod ubjedljivo najprodavaniji sa tog članka :slight_smile:

a to je jedan od rijetkih članaka da ljudi šeruju. kakav udarac na logiku, tačno mi ništa jasno nije

1 Like

Znaci Google trazi duple tekstove, konacno si ga provalio :slight_smile:

Ja cu da probam naprimer clanak Samsung S7 versus Samsung S7 :slight_smile:

Kako ide ova distribucija press release-a? Ima li pomaka?
Ostali, kako ide vama, da li zarada raste?
Meni je u februaru negativan balans, neko je vratio proizvod narucen proslog meseca :frowning:

Meni se nastavlja dosta dobro ali manje dobro nego prosli mjesec.

Registrirala sam se i na amazon co uk pa sam i tamo skupila neku sicu, oko 11 funti.