Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ukoliko nemate ideju i mislite da je suvisno 3000 reci za listu od 10 artikala ondak napisete 1500 reci a dodate jos 1500 reci informativnih stvari npr o stampacima pravite listu 10 najboljih stampaca 1500 reci a onda dodati preporucljivi toneri za taj taj stampac kako ga cistiti itd… verujte mi sa 1500 reci je ne moguce rangirati nesto ako konkreuncija ima npr 3000 u proseku, to jest moguce je al samo authority sajt uz ekstremno jake linkove dok npr ja sa 4000 reci prestizem authority od 1500

Google tražilica je po tome čisti smjeh i kroz godinu dvije tekstovi ce morat imat 10 000 rijeci da bi bili u top 3.

Zasto dugacak tekst mora bit beskoristan? Naravno da moze bit, ali daleko od toga da mora. Vecina tema ukoliko se poznaje trazi mnogo rijeci. Sad na piscu je da te rijeci dobro koristi, da da dobre informacije, da dobro i zanimljivo uoblici, da ne koristi prazne rijeci cisto zbog broja rijec vec radi kazivanja price. Takodje tu igra ulogu i editor da to napravi da vizuelno izgleda dobro i privlacno za citanje. Pogledaj npr Beklinka i neke ogromne tekstove, tu nema viska informacija, nema prazne price. Ili onaj aff sajt 10 beasts ili vecina drugih tema koja nekog bas interesuje logicno da je bolja ukoliko ima vise informacija. I ovaj duzi sadrzaj lakse dobija prirodne linkove jer veci spektar ljudi moze naci informacije bitne i korisne njima no na clancima od 700 rijeci. I sve ovo napisano je uslovno jer pricam o dobrom sadrzaju i sa strane dugih i kratkih clanaka.

Sad imao sam i ja clanak od 6000 rijeci koji je prilicno lose rangirao tako da nije sve u duzini. Kad sam se vec krenuo izrazavat seksualno Bred Pit (Hafington Post) ce lakse ■■■■■ sa kracim no ja sa duzim. Takodje NN ce imat vise uspjeha od mene ako ima vise drugova i drugarica koji ga spominju i hvale (beklinkovi) potencijalnim partnerima. A ako Bred Pit pohvali NN i on ce postat bolji frajer. Ako ja sa mojom mocugom nemam prijatelja koji ce me spominjat i rijetko izlazim tesko cu vodit ljubav i sa kim. Mozda ako sam u selu dje nema mnogo muškinja (konkurencije).

2 Likeova

Dugacak sadrzaj ne mora biti beskoristan i najcesce nije, ali postoje teme i stvari o kojima se jednostavno ne moze napisat post od 5000 rijeci.

Već 4 mjeseca mi pozicije na Google takoreć stoje na mjestu. Nešto sitno se povećalo ali uglavnom se vrti oko 500 na dan svo vrijeme. Čini se da nema druge nego da stvarno krenem s backlinkovima kolika god to tlaka bila :slight_smile:

Ili mozda sa prodajom sajta? :slight_smile:

To nema sanse :slight_smile: sta mislis da mi nema pomoci? :smiley:

Koliko ukupno imas backlinkova iz guest postova ka homepage stranici?
Koji ti je DA / PA?

Na kojim pozicijama su ti zabodene kljucne reci ? :slight_smile: @Monika.B

Nekih 8 guest postova mislim da sam objavila. U Search consoli pise da imam 461 backlink.

Mislis rec na kojim pozicijama su na Googlu? Ovisi, neke na 1. mjestu, neka na 30. Ma sigurna sam da ce to krenut rast kad se uhvatim backlinkanja. Budem krenula po Quori sa odgovaranjem na pitanja i jos guest postova. Mozda je i zbog ljeta pa ljudi toliko nisu zainteresirani za tu nišu kao u zimsko doba.

Ok, a domain authority?

Domain authority je 26.

Poradi na Quori i redditu odradi jedno 15-20 kvaltetnih postova sa linkovima pa sacekaj jedno 2 ipo meseca i pogledaj rezultat ako stagnira i dalje samo pojacavaj :wink:

1 Like

Reddit sam izbjegavala uvijek jer koliko vidim tamo te brzo bannaju ako pustas linkove a imas novi account, sta ne?

Imas da kupis state accounte za po 15-20$, ali i tada treba da vodis racuna Od prilike od 10 postova samo 1 sme da bude link inace te banuju.
Generalno to su linkovi koji ti donose traffic ali ne bas i skok KWa.
Dofollow link sa Reddita moze da pomognr, ali to su sve linkovi koji su svima dostupni i svaki moze da ih napravi.

Ok. Budem isprobala.

Točno 10 ih moraš imat’ prije linka, :blush: tako i piše u njihovim pravilima.
Eto, nema mjesta spamerima, odnosno onima koji su došli samo ostaviti link. Valjda dijelom i zbog toga je Reddit pravo mjesto za link. :o:

Da li ima smisla zapoceti Amazon sajt sa novom domenom, ili je bolje kupovati isteklu? Kako naci dobru isteklu domenu?

S’obzirom da nemas iskustva sa domenama, bolje kupi novu. Jer ako kupis staru mozes uzmes nesto sa losim linkovima, nesto sto je penalirano od Google-a i onda dzaba sve.

1 Like

A naziv domene? :wink:

Mislila sam kako odabrati naziv domene, da li kljucna rec da bude u domeni ili ne?