Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Gubis najvise ako jednog dana budes hteo prodati sajt mnogo se vise vrednuje ako npr imas 10000 subanih ljudi :slight_smile: generalno ne gubis nista dok nemas par hiljada subova a onda gubis i sto se tice posete a i zarade…

1 Like

Da li netko zna kako je moguce da se za proizvod koji kosta 600 dolara zaradi samo 1 dolar? Inace taj proizvod spada u kategoriju gdje je provizija 4 posto,pa bi prema tome moja zarada bila 24 dolara,medjutim nije. 1 dolar je cca 0.17 posto. Odakle tako mala provizija za ovaj proizvod?

Najvjerojatnije ne gubiš ništa ako nemaš newsletter formu jer nitko normalan se neće sam od sebe ić subscribat na newsletter neke affiliate web stranice. Jedino ako bi ponudio nešto besplatno tipa ebook ili korisni printable bi se ljudi počeli pretplaćivat. Ali svakako se isplati imat newsletter subscribere. Ja na jednom webu imam njih oko 1500, a na drugom njih 100 samo nemam pojma šta da im šaljem tako da nakraju i nemam koristi od njih. Trebam smislit neku strategiju.

1 Like

Možda si imao refund u međuvremenu, pa ti balans nije otišao u minus jer je refund bio manji nego cijena tog proizvoda… to se meni znalo dešavati pa se isto tako iznenadim.

Moguce, to ce se pokazat onda valjda.

Naravno da je strategija bitna, :slight_smile: tako ni tebi Jeronimo ti pretplatnici ne bi ništa značili ako im ne bi slao nikakve obavijesti ili offere i nakon što se pretplate. To bi iziskivalo nešto više posla i troška za autoresponder, ali otvara mnogo novih mogućnosti. :blush:
O ovome smo baš jako malo pisali na Forumu, mada sad ovi novi EU zakoni o osobnim podacima možda su zafrknuli stvar. :o:

Evo i kako svi ne gledaju najbolje na Amazon;

Doduše, kasnije će u istom tom filmu ipak preporučiti Amazon kao opciju pasivne zarade i time priznati da je njihov Youtube title bio samo marketinški trik. :blush:

Ono što vas želim pitati je slijedeće; koju affiliate mrežu preporučujete koristiti za website o smartphoneima? :roll_eyes:

Da li Amazon :question:
Osobno sam bio npr. i Clickbank affiliate i tamo nikako nije dobro zato jer se affiliate link onemogućava ako je neaktivan neko vrijeme što mi je apsolutno neprihvatljivo. :frowning: :no_entry:

Ne znam kako stvari stoje po tom pitanju kod Amazona, jeli aff. link neograničenog trajanja ako i nitko ne klika, dok je proizvod tamo? Što mislite o Gearbest affiliate opciji za ovaj moj site koji spominjem? :roll_eyes:

Hvala. :o:

Ja nisam vidio nikad kombinaciju neko da ima aff gearbest i amazon, meni djeluje ok kombinacija, al cini se da ameri ne vole pretjerano kupovat kod kineza (mada je i na amazonu bar 80% kineska roba)

ti koji god link ka amazonu napraviš bilo da je ka proizvodu koji se ne prodaje više, ka kategoriji nekoj, ka reviewu nekom, kačiš tome ko je kliknuo kukiz u trajanju od 24h. i sve što kupi na amazonu u naredna 24h dobijaš %. i nije potrebno da iko ikad klikne na link da bi on bio aktivan. jednom napraviš i toeto. ako si npr linkovao na neki telefon koji nije u prodaji više i nije dostupan na amazonu odvešće klikača na eror 404 amazon stranicu, ali će mu zakačit tvoj kukiz pa ako nešta drugo kupi u narednih 24h ti ćeš dobiti pare. računaj da je skoro 50% prodaja nevezano za proizvode koje linkuješ (bar kod mene je tako bilo) jer ljudi baš masovno kupuje svega na amazonu i tu je amazon u prednosti nad svim drugim.

Što se tiče ovog videa i ja sam ga gledao nedavno i jes naslov takav kakav je, ali primjećujem da dosta sajtova linkuje i ka drugim prodavnicama ne samo ka amazonu npr. https://www.huffingtonpost.com/entry/fathers-day-gifts-under-30_us_5b0eb191e4b0fdb2aa58a98c?k6

ja u ovome vidim neku prednost jer malo jeste čudno kad se non stop linkuje ka amazonu jer ne možeš sve živo nać na amazonu, a kad se ubace tu i druge prodavnice djeluje ozbiljnije i vjerovatno bolje i za korisnika i za gugl, samo je problem pogovo kod sajtova malih da se na više strana zarada skuplja zarada

2 Likeova

Ma ne, ne bih radio dupli affiliate nego sam njih naveo kao primjer, dvojim između njih. :blush:

Vjerujem da jesi, to su ovi likovi koje si ti predstavio u drugoj temi sa drugim videom. :blush:

Dakle, najvažnije mi je da nema vremenskog ograničenja kao Clickbank, Anja preporučuje Amazon (koliko sam shvatio) i hvala mu na postu i mišljenju, :+1: ako još tko ima što, napišite. :o:

Da dodam da ne znam kolika je provizija za telefone na amazonu pa bi se to trebalo provjeriti, ako je neka mizerna onda se naravno ne isplati

ovo bi trebalo da je aktuelna provizija za prodaje iz ovih kategorija. ne vidim mobilne telefone međ kategorijama.

https://www.quora.com/How-much-commission-is-paid-for-each-sale-to-an-Amazon-affiliate

ođe u jednom odgovoru piše da je provizija 1% pa ja ne bih preporučio amazon ako je istina

1 Like

Kako vam se cini progres sajta? Kraj aprila je postavljeno. Konverzija za sada ide lepo, 10+%. Nakon startnog busta sa linkovima u medjuvremenu nisam dodavao nista od linkova, ovih dana treba da bude gotov neki veci diversity paket. Isao sam na varijantu da malo ocistim procenat buying anchora da ne bude toliko agresivno vec da malo pojacam brending anchore, naked linkove itd. Inace imam oko 25 clanaka od toga samo 3 nisu buying. Najveci problem mi prave advertajzeri jer sam zbog njih umesto na 1. i 0. poziciji 4-5…Ali svakako ide unapred. Do sada je ulozeno oko 700-800$, nesto se i vratilo od toga.

2 Likeova

Ako je tome tako onda je to žešća pušiona…

Nebud ljen pa sam skočio u svoj Gearbest associate pa skinuo donju listu iz koje se vidi otprilike koliko se zaradi po prodanoj stvari, pa eto ako je neki skuplji mobitel u igri provizija je poprilično dobra…
E sad, ja sam pričao kako sam se razočarao u Gearbest jer sam u proteklih mjeseci unatoč tisućama posjeta zaradio samo $20.???
Danas sam se eto dosjetio da možda imam stari grijeh prema Gearbestu, i možda ga upravo diskretno odplaćujem… Naime, prošle godine su mi greškom na moj GB acc. pustili $1000 koje ja naravno nisam zaslužio, bio sam gad i prve dvije minute potrošio tu lovu na par skupljih mobitela… :sweat_smile:
Nikada me nitko nije obavijestio o toj pretplati i sve je bilo ok mjesecima… al eto…možda su u međuvremenu radili neku reviziju i shvatili gdje im fali…i sad je kako je…
Uglavnom preporučam onda… Gearbest… :smirk:

4 Likeova

Do god linija ide uzlazno iz meseca u mesec dobro je, samo gruvaj a to za advertazjere je normalno pa ja u vecini nicha imam po 4 oglasi znaci fakticki budem onda na 6-7 mestu ali opet bude dobro, ne vole svi da klikcu na reklame.

1 Like

Nije ovo los procenat, koliko viidim oni su dobri ali ne za US ali za ostale zemlje moze da se radi. Amerikanci su navikli na AMZ, negde sam citao da po 3 puta dnevno posecuju i kipuju :slight_smile:

Slazem se, samo sto malo nekad nervira jer jos sve pliva. Jedan dan ode na rekord, pa sledeci mali pad, pa onda treci dan jos veci pad pa onda opet skok i sve tako u krug :slight_smile: Ali sve je to normalno za nove sajtove. Treba imati dobre zivce za ovaj sport :smiley:

Zašto misliš da nije dobro za US? :frowning:
Pa kad već dovedeš podsjetitelja na prodajnu stranicu neće on ako je Amerikanac reći; pa šta je ovo ja kupujem samo na Amazonu? :blush:
To dakle nije problem, nego trebam vidjeti druge opcije, npr. za Amazon imam cijeli niz plugina koji bi unaprijedili takav website, a Gearbest nije još tu, ali ni to nije primarno, jasno.
:o:

Koja je po vama minimalna ulazna cifra $$$ da bi se pokrenuo donekle uspjesan amazon site? Jer koliko vidim tu sve vise manje ovisi samo o novcima.

I jos mi je nesto zanimljivo, pratim te sajtove vec godinama i sjecam se prvo su bili tekstovi po 300 rijeci pa 500 pa 700 pa 1000 sad vec kad covjek malo istrazuje standard po temi je nekih 3000 rijeci. Pitanje je imali li to kraja :smiley: di prestaje granica prekomjernog teksta(totalno beskorisnog) u odnosu na kvalitetan sadrzaj.

1 Like

Ja zapocetak pisem 50000-100000 reci pa krecem da radim off page seo, uzecemo 60000 kao neku minimalu, placam 2.5$ / 100 reci sto mu dodje 1500$ za artikle i za off page jos 1500 a nekad to bude i 2000 al ajde da kazemo da bi ti mogao da uspes i za minimum 1500$ ukupnog troska uz malo srece i znanja sto znaci da moras da pogodis i dobru nichu. Znaci pises oko 30k reci podelis to u 10 artikala.

2 Likeova

Ja npr uglavnom imam tekstove od oko 1.5k reci. Bas iz razloga koji si pomenuo, veci tekstovi su beskorisni i uglavnom ih ljudi ne citaju jer su uglavnom “vestacki”, masa teksta je tu samo da bi imao veci tekst od konkurencije i tako ga rangirao.
Uvek gledam da drzim fokus, znaci ako je npr “best xxx for xxx” pocetak kratak uvod o tome na sta treba obratiti paznju prilikom izbora, koje su im opcije, ako ima neka podela (kratak opis za svaku od opcija) ili uporedjivanje sa nekom slicnom vrstom i onda “best proizvodi” koje im ja preporucujem.
Ja podjem od sebe uvek kad bilo sta radim, nikad nisam procitao tekst duzi od 1k-1.5k reci. Ljudi uglavnom sve to prelete i pomalo se zadrze na nekom od podnaslova i tjt.

Sto se troskova tice,ako sam pises znatno su manji. U principu tekstovi su najveci trosak. Ako znas da izaberes nichu i KWe, daleko manje ti treba za linkove. Ovde pricam o pocetnom ulaganju, kasnijie kad sajt krene da zaradjuje, deo zarade svakako treba reinvestirati dok se ne dobije zeljena zarada.

Zaboravio sam jednu stvar koja je jako bitna. Ne treba preterivati za “best” proizvode, najbolje konvertuje neki broj od 5-8 proizvoda. Preko toga se mnogo razvodnjava i korisnik ne moze da se odluci izmedju 10 proizvoda. To sam osetio i na svojoj kozi, daleko su mi se bolje konvertovale posete dok sam imao manji broj nego kad sam apdejtovao i dodao vise proizvoda.

1 Like

Po meni je puno korisnije i bolje za korisnika da je tekst sazet i konkretan sa informacijama nego da ima primjerice 5000 rijeci u kojima je pola teksta beskorisno. Vjerujem da i Google to prepozna i nagradi sa boljom pozicijom. Problem je u tome sto veliki authority sajtovi puno lakse rangiraju sa manje rijeci pa cak i da stave bezvezni tekst imat ce puno bolju poziciju nego mi mali.