Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ako mi verujes upravo sad to gledam…Hvala! Nisam se ni interesovao jer nisam do sada planirao da dizem bilo sta, ali sad kako sam prodao ovaj sajt, vreme je da se podigne sve. Hvala jos jednom!

Baš zbog toga sam i pitao . Ja sam otvorio payoneer ACC prije par dana. Nemam sada prometa na njemu, ali da imam za svaki slučaj jer bih se mogao okrenuti u aff vode. Doduše, ja sam iz BIH, ali tu smo mi u istom smradu :slight_smile:

1 Like

Samo pazite, ima jedna začkoljica ako ćete novac sa Pazoneer računa podizati na devizni račun, a to je da je minimaln iznos za podizanje 1000$ (možda je ovaj iznos individualan i zavisi od računa do računa), i da su provizije baš velike.

1 Like

Ja sam si jednom prebacila nekih 50$ s Payoneera na devizni.

Ma uzecu njihovu karticu i na bankomatu cu da podizem. Nema potrebe da prebacuje na devizni.

Da, bolje je da uzmes karticu, ovako se ceka dosta, moj suprug i ja imamo firmu pa zamisli koliko treba da cekamo da se sve proknjizi, uzas.

Kakav je ovo 11. mjesec, prošle godine sam imala conversion rate 14% u studenom, a ove godine samo 6% (manje od uobičajenih 8%) :smiley: Ja očekivala sad boom sa zaradom pred blagdane kad ono katastrofa. Je li kod vas bolja situacija?

Kod mene isto kao kod tebe ali jos je rano mada mislim da je prosla godina mnogo bolja, tripujem da amazon krade maksimalno.

da stvarno šta je ovo sa konverzijom
image

šalim se malo, šta ću. na vrlo malenom uzorku je konverzija i sa prilično jeftinim proizvodima tako da nema potrebe da zavidite na konverziji, da je šta za pohvalu ne bih isjekao ostatak slike

evo i ostatak slike

moja zarada od amazona zadnja tri dana na 6 sajtova, a tri dana sam stavio jer je bolja konverzija :slight_smile: no ranije

da mi je kukavcu razvit jedan dooooobar sajt

1 Like

Kod mene koverzija standardna ali se malo kupuje,ne znam sta je ovo. Puno vecu zaradu sam imao kad mi je sajt bio star par mjeseci(u ovo doba pred 2 godine) nego sad nakon 2 godine. Katastrofa.

Ja sa mojim sajtom pre nego sto sam prodao sam izludeo par dana. Mislim da 5 dana bese brdo klikova i 2-3 prodaje za jedva 1%. A mesecima pre toga sam bio na 10%+. Tek kad sam kontaktirao podrsku, od sutra dan gle cuda ode na 10+ opet i tako naredna 3-4 dana dok nisam prodao sajt. Tako da sam i ja ubedjen da drpaju.

A nista me vise ne bi cudilo. Ako mi se nastavi ovako los conversion rate, bit ce da Amazon ima prste u tome.Nemoguce da ljudi pred Bozic kupuju manje nego po ljeti.

Sta nam je onda ciniti? Kontaktirati podrsku? Ima netko link?

Imas direktan chat sa njima, idi samo na support stranicu kad se ulogujes i tjt. Videces ne moze da ti promakne.

Bio sam na chatu. Kaze Teresa da mi je sve ok sa sajtom,tako da ne znam di je problem.

Isprati narednih dana pa bas javi situaciju. Mene se posle razgovora promenilo na bolje.

Ja sam isto kontaktirala support i rekli su mi da kod njih sve izgleda dobro i da mogu eventualno provjerit malo svoje linkove ako dobro linkaju. Pa sam išla provjerit jedan stari članak koji najviše klikova dobiva da vidim malo ako i dalje rade svi linkovi kad ono jedan od 5 linkova mi linka na neki sasvim lijevi proizvod koji nema veze s proizvodom koji promoviram. Očito je Amazon nešto zeznuo s tim linkom. Ugl. čisto sumnjam da je to razlog za mali conversion rate ali vjerojatno nije baš ni pomoglo. Tko zna koliko dugo mi link linka na taj nerelevantni proizvod.

ja sam par puta vidio ovo pa je možda to slučaj i kod tebe: čini mi se da prodavci muljaju tj. nabiju dobrih reviewa na određen proizvod i onda poslije određenog vremena na istom linku se prodaje totalno drugi proizvod. čini mi se (nisam siguran) da to prodavci muljaju kako bi brzo skupili reviewse. zanimljivo je da ostanu reviewsi za taj proizvod što je ranije tu bio pa bude poprilično čudno čitati reviewse za npr dron a reviewsi su za šoljicu za kafu. naišao sam na solidan broj takvih proizvoda, pa rekoh možda je i kod tebe taj slučaj.

Kod mene se nakon chata sa supportom nije desilo apsolutno nista, i dalje nitko ne kupuje. To mi je nevjerojatno jer evo jos par dana do black friday a cijeli ovaj mjesec prodao sam samo 6 proizvoda. Kao sto rekoh, puno bolje sam prolazio pred dvije godine u ovo doba kad mi je sajt bio star 2-3 mjeseca.

Koliko ti je % us traffic?