Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ako nakon toliko vremena nije dostigao neke vece cifre, ja bih prodao. To je moje misljenje, ne treba se vezivati.

@KetiDomacica gresis, PBNa je bilo, ali je vecin skinuta jos pocetkom septembra. Mozda ima 2-3 linka trenutno koji su kriticni.
Zaradu racunas prosek zadnjih 6 meseci puta 20-50, zavisi od mnogo faktora.

Vidim da ima uglavnom backlinkova iz blog komentara, social network linkova, guest postove nisi koristio? Da li si radio sam ili si angazovao nekog? Mozes i privatno ako ne zelis ovde da otkrivas.

To to, neka se tebi ispovijedi pa će mu biti lakše. :blush: :o:

2 Likeova

Moze privatno, ali kad odgovoris na prethodnu poruku koju sam ti slao pre mesec ipo dana… Nisi me udostojila odgovora tada, zasto bi sada? A da, zato sto ti treba pomoc…

Sajt je transparentno postavljen, tako da ko zna, taj ce da procta sve sto mu treba.

P.S. ubuduce postuj svakoga, nikad ne znas ko ce i za sta da ti zatreba. Prost odgovor, tipa nisam zainteresovana oduzima 10 sec zivota samo…

2 Likeova

Neka kaže i nama ovdje tko je on (ne ona) :slight_smile: pa dopušta sebi drskost tražiti privatni odgovor, ošamarivši tako sve ostale Forumaše? :frowning: Ne misliš Jeronimo valjda da je to neka Keti? :smile: :o:

Druze C3po nemam sta da mislim, nisam Poaro pa da istrazujem ko je ko za to imamo tebe :smiley:
A sa ovim za PP se slazem svakako, ja ne bi prodao sajt da nisam npr procitao tut sa foruma, a ni “keti” verovatno ne bi krenula/o da nije naisao/la na ovu temu. Tako da je red i oduziti se zajednici na neki nacin.

2 Likeova

Naravno da se ne zovem Keti, supruga sam jednog clana koji je banovan, pisemo clanke zajedno zato sto smo oboje nezaposleni i ne vidim nikakav problem tu. Ili je trebalo da se registrujem iz kuce svojih roditelja?

Milioni sajtova koji rangiraju imaju stotine i hiljade pbn linkova i gugl ih ne dira, a neki od tih pbn sajtova su baš smećarski čak i u svijetu pbn sajtova. Vjerovatno ima nešta i do sadržaja i ostalih linkova.

Pogledao sam masu aff sajtova i rijetko koji nema pbn linkove. Ja mislim da kažnjavanja nema ukoliko je sajt normalan i korisan i ako ima i normalne linkove. Sad gledao sam masu tih pbn sajtova i linkovane sajtove i u mnogim primjerima sam vidio da linkovi ništa napravili nisu ni poboljšanje ni pogoršanje, dok su neki dali baš solidno poboljšanje. Ne tvrdim da ne može biti kažnjavanja samo mislim da se narod više boji jer je čuo hiljade priča a ne jer je iskusio. Eno prije nekih mjesec dana na flipi se prodaje sajt koji je prvi na guglu za jedan baš tražen pojam best … sa amz aff sajta. I taj članak ima 130 linkova sa pbn sa exact mach anchorom. I rangira već dvije godine bez nekih uspona i padova.

Ja sam takođe ubojažen zbog raznih priča i izbjegavam radit pbn linkove ka glavnom sajtu, sam mislim da uopšte nije pametno takvo razmišljanje, mada to je jače od mene i kako starim sve sam bojažljiviji za sve više stvari. počeo sam i bojler gasit kad se tuširam i vikat na đecu kad se penju visoko.

1 Like

PBN linkovi prolaze ukoliko nisu procentualno dosta zastupljeni. Treba imati prosarane linkove, nofollow, dofollow, profili, komentari, social, bookmarks itd itd i onda u toj masi se stope PBN lnkovi i prodje sve.

Jedini “siguran” nacin je da se prave PBN linkovi sa zivih sajtova sa trafficom, tu su najmanje sanse da se padne. Ovo je moje misljenje, sto ne znaci da sam upravu.

Ulepsao si mi vece sa ovim :smiley:

Zaboravio je da doda da vice na decu kada se prejedu slatkisa pre rucka :slight_smile:

Mi to nikada nismo radili :slight_smile:

Ljudi s obzirom da sam za Amazon Affiliate upravo najviše stvari naučio na ovom forumu odlučio sam podijeliti s vama da je jučer kao ugodno iznenađenje došao moj prvi amazon ček. woooow :smiley:
I iznos je dovoljan za lijepu kupovinu na black friday :smiley:

Neradim više sajt kao amazon tako da nisam mjesecima ni pratio niti znao šta se događa :smiley:
Uglavom trenutno radim na vlastitom projektu u vrijednosti cca 100 000€ (vrijednost ulaganja ne dobiti) ali krajem sljedeće godine bi se opet okušao u amazonu stvarno ima nešto u tome.

Kako sam ja došao do toga:
KVALITETNI ČLANCI. (pisao ih je član foruma ) tu nema štednje
on site seo je bio dobar
linkovi: par linkova na forumima,reditu čak i domaćih forumima sam zaljepio za ciljane keyworde
društvene mreže
nijedan guest post.
nijedan pbn
starost sajta: 10 mjeseci

Vidim da već zarađujete mjesečno lijepe cifre od toga kao i vaša prodaja tih sajtova koja je u većim iznosima ali htio sam s vama podjeliti uspjeh mog prvog sajta. Nadalje neće od njega biti aff zarade jer će svi linkovi biti maknuti zbog drugih razloga i planova.

Neko znanje i iskustvo su skupljeni tako da sljedeci na koji se odlučim bit će puno bolji. Niche: samo hard niche u kojima ima love i ona koja mene zanima.

Konacno je unovcen prvi cek i sada mogu i ja tebi da pomognem :slight_smile:

Cek stize posle 20 do 45 dana. Posle ides u banku sa njim gde moras da imas otvoren devizni racun. Nakon toga se cek salje na proveru i njegovo unovcavanje traje oko mesec i po dana. Kada se cek obradi, dobijes obavestenje od banke i moras da popunis neki obrazac. Tek kada se to zavrsi onda se prebacuje novac na devizni racun.

Jel znaš koliko provizije uzme banka za to?

Nesto sitno, 0.5 posto ili 1 posto od iznosa, zavisi od iznosa i zavisi od banke. Ovo je banka Intesa. Imas cenovnik na sajtu svake banke sa tarifama.

1 Like

Znaci ovaj cek sada sto su trebali da posalju (30. okt), dobijam tek za 20-45 dana?
I posle jos 45 dana da banka obradi…Au, i na njihovih net60 plus ovih 90 dana dodjes da zarada kasni 5 meseci?

Ma kakvi cekovi ljudi pa nismo u kamenom dobu, kako god okrenuo sedne na devizni tako da se porez ne moze izbeci ne kapiram sto bi neko isao na cekove?

Ja nemam opciju za drugo. Naravno da ne bih nikad izabeao cek. Evo bas pre dva dana sam pricao sa supportom i kazu da za moju zemlju samo je cek opcija.
Ako imate neke resenje recite, bio bih vam zahvalan.

Koja zemlja je u pitanju?

Srbija, imam samo cek, gift card. Ima derect deposit ali je to samo za US.

Pa povezi sa Payoneer-om. Imas na Payoneer-u opciju Global Payment Service gdje dobijes USA Bank racun i mozes ga povezati sa Amazon-om bez problema. Kasnije sa Payoneer-a saljes na svoj devizni racun ili izvadis Payoneer Matsercard i podizes novac gdje god zelis.

1 Like