Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Verovatno, zato sam i napisao izvini, a eto i sad izvini ukoliko sam te pogrešno shvatio. Mada postoje metode za plasman takvih sajtova, plaćene, ne plaćene …
U svakom slučaju kako je i u životu, džaba da imaš otkrivene neznam kakve metode najviše ti treba nafaka :grin:.

Pozdrav ljuti na WMT tool mi izlazi da mi je prosecna pozicija npr 7 dok kad gledam na serplab.co.uk za US sajt mi je na drugoj trecoj poziciji sad ne znam sta je relevantno za gledanje?

Vidis i meni su se desavale takve stvari…Ono trebalo bi da je relevantniji rezultat koji daje WMT.

Uzimaju oni još neke parametre, a wmt se ne osvježava tako često i ne možeš se osloniti na te podatke doslovno.

Google dot com (imam osjećaj) nije isti svugdje. Bez obzira da forsiraš dot com, Google će dati rezultate po geo lokaciji, tvojim prijašnjim pretragama i navikama na internetu. Kako netko reče, znaju šta si jeo, i koje snove imaš iz noći u noć … Algoritam je čudo…

Da to je tacno. I ja koristim isti sajt za pracenje KW ali nisam siguran bas siguran da uvek pokazuje tacno.

Tako je, upravu si :grin::grin:

@Monika.B
Kako si ti prosla u Novembru?

Kod mene 130 $ zarade. Nije lose al trebalo bi bit puno bolje, nisam bas zadovoljan previse.
Mozda cak i prodam sajt, prihvatljiva cijena bi bila 4000 $.

Užas :slight_smile: Najgori mjesec u dugo vremena. Samo 524$ kad se zbroji Amazon com, uk i canada. Bio mi je manji conversion rate u odnosu na inače i ljudi su samo kupali neke sitnice pa je provizija po prodaji samo cca 1.4$. Nadam se da ce prosinac bit bolji.

Kako si ti prošao u Novembru?

Pitanje za nekoga tko je imao pozitivno iskustvo:

Gdje unajmljujete pisce za AmAff sajtove ??

Mislim na ove koji pišu na engleskom.

Ovisi koji ti je budget.

Ja osobno odem na problogger i trazim pisce koji imaju hands-on iskustvo u nisi za koju radim/razvijam site. Imaju mali upitnik koji moraju popunit i onda srezem listu prijava s 50ak na 5-10.

Svatko dobije po jedan test task (placeni) i onda odaberem top 3 koja ce mi pisati na sajtu.

Ne volim ici samo s jednim piscem za site jer je onda sve monotono. Vise pisaca stvara nekakvu posebnu dinamiku i puno je ‘citljivije’.

Glavna alternativa je upwork.

2 Likeova

1200$ sa novim sajtom.

3 Likeova

Budget nije problem. Hvala na ovako detaljnom odgovoru pokusat cu da ovom strategijom kako ste napisali.

Svaka cast! Mogu samo sanjati o ovakvim ciframa. Ako nije tajna koja je prosjecna cijena proizvoda?

najs. jel si se fokusirao na taj sajt ili ih više guraš? kako idu oni što se kisele? ako nije tajna možeš li podjeliti skrinšot analitike od pokretanja sajta čisto da vidim kako je išao razvoj sa posjetom po mjesecima.

ja guram jedan sajt ozbiljno i još par sa strane poprilično neozbiljo.


ovo je posjeta sajta u koji polažem najviše nade. treba vala imat živaca dok ne krene rast posjeta sa gugla

koliko placas za 100 rijeci?

Ovisi o iskustvu pisca i o tom sto tocno trazim (prave fotke, dodavanje u wp, i sl.), ali za cisti research i pisanje generalno $60-80 za 1000 rijeci.

Edit: znalo je bit i po $100-120 za 1000 rijeci. Sve ovisi o tom kakva kvaliteta mi treba

Ovo je moj (poprilicno genericki) oglas kad trazim pisce (nije za klijenta, nego za mene. Vise prijava dobijem kad se prezentiram kao agencija)

4 Likeova

Evo statistike za novi sajt, a sto se tice sajtova koji se kisele i dalje su u sandboxu polako krece 1-3 klika dnevno po wmt. Mada nisam zavrsio ni 20% off page seo-a, jbg skupa zajebancija al nek se kisele pa cu lagano dodavati linkove.

@anja1 Koliko trenutno zaradis sa tim sajtom?

4 Likeova

Svaka cast, Makica! Vidim da je broj posjeta oko 200 dnevno, ako s tim uspijes zaraditi cak 1200 $ mjesecno to je fantasticno. Ja sa 100-150 posjeta na dan zaradim jedva nesto preko 100 $.