Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Kako odredjujete cenu za vas aff. sajt kada ga prodajete?

Evo ga da li su ovo pravilni koraci kako bi trebalo ici ili kako vi mislite da bi bilo lakse? Sve sam smislio jos da to provjerim i da krenem :smiley:
1.Odabir niche
2.Odabir domene:
3.Host
4.Izrada sajta
5.Keyword
6.Long tail
7.Pronaci proizvode
8. Kupiti i postaviti clanke
9.Prijaviti se na amazon

to je to. mogu misliti koliko će ti vremena trebati domenu da odabereš :slight_smile:

Pogledaš malo po flippi, empire flipers kako se kreću cijene, razmisliš sa koliko bi para ti bio zadovoljan… ako oćeš mogu ti dat moju procjenu ličnu za koliko bih ja pokušao prodati sajt, naravno nije sveto pismo ta moja procjena, ali eto možda može ti pomoći.

hvala, vidjet cemo za domenu haha :smiley:

ima po mom mišljenju nekih dobrih koje sam i ja imao na umu i izdvojiću jednu koju mislim da je baš dobra jer se radi o poprilično skupim proizvodima i koliko sam ja istražio ne baš toliko opasno pokrivena. Naravno zavisi masu od odabira tema članaka beklinkova.

Tonneau Cover & Truck Bed Covers ovu sam temu ja mislio uzet za sajt prije nekih po godine godinu.

i o ovoj sam nekad davno razmišljao, nju nisam pretjerano istraživao

i ova tema je poprilično dobra, imam jedan članak na ovu temu na uopštenom sajtu i mogu reć da nije opasna konkurencija, a ima solidno prilično lakih termina oko ove teme.

ja sam razmiljao uopšteni sajt o svim ovim napravama, sprejevi i sl što odbijaju razne životinje, međutim pojeftini su proizvodi uglavnom, bar koliko ja viđo nekad.

evo nekih sa liste koje bih ja onako odokativno izbjegao

1 Like

Da li je ko probao sa Amazon Store sajtom?
Ako jeste kakvi su utisci?

Kako to funkcioniše uopšte? Koji je princip, samo sam vidio da postoji, ali ne znam ništa više o tome.

Evo primer: https://www.thisiswhyimbroke.com/ (20 karatera)

Pa nema ovo nikakve razlike od amazon affiliate sajta. u čemu je razlika? ne kontam. jesi siguran da je ovaj sajt koji se proslavio preko reddita, amazon store? ja bar ne vidim neku razliku od većine sajtova, amz aff sajtova

Ovde nema niše. Kad klikneš na neki proizvod ideš odma na AMZ affiliate link o kupovini. Znači samo kratki opis o proizvodu. Koliko kome treba pisac za takav sajt. Normalno da treba voditi računa o KW za proizvod. Mislim da sam naveo ključne razlike u odnosu na sajtove specijalizovane za jednu nišu ili slične niše.Znači ovo je kao klasičan store sajt samo što je sa AMZ affiliate proizvodima.

Ja imam nešta slično trenutno, ali i dalje računam da je to običan amz aff sajt. Postojale su nekad neke amazon affiliate astore pa sam ja sa tim pomješao.

ista je putanja linkova sa ovog sajta kao i sa većine ostalih. i da je stavio da se proizvod direktno dodaje u korpu to ista je priča, osim što ti reče nema niše i lakše je mnogo pisat za ovakve sajtove kao i naći pisca za ovakve sajtove. problem ako nema niše ili neke kategorije koje može rangirati je kako dovući posjetu sa gugla. ovaj vlasnik ovog sajta je preko reddita najviše a kasnije i ostalih socijalnih mreža sebi obezbijedio dobru posjetu i zaradu. možeš i niče sajt organizovati ovako, lupam šoljice za kafu je tvoja niša i pravitiš razne kategorije npr jeftine staklene šoljice za kafu, najbolji setovi za dvoje i izlistaš proizvode na ovaj način kao na ovom sajtu. kategorije možeš izlistat na homepageu, a one će izgledati kao ovaj sajt. ako ti je uska niša možeš na homepageu izlistat proizvode isto kao ovaj sajt i dalje je to amz aff sajt, bar sa moje tačke gledišta, samo malo drugačije organizovan.

2 Likeova

Kako nema niše? Niša su čudni i nesvakodnevni pokloni.

1 Like

Ovo nije amazon astore nego normalan affiliate website organiziran kao shop. Nesto slicno mislim i ja raditi u buducnosti samo za jednu siroku niche u kojoj ima konkurencije ali je savladiva.
P. S. Znaci imao bi recimo po 12 proizvoda po stranici u nekom gridu, i kada se klikne na neki otvara se kratak opis i ispod toga button gdje pise buy now, ili buy on amazon, ili add to amazon cart ili sl.

3 Likeova

Nemoj me poglešno shatiti @olaf, ali u poklone staviti http://prntscr.com/lpc9z5 pa čak i za amere baš je čudno :grinning:. S druge strane diskutsbilno je da tumačimo pojmove i proizvode koji su postavljeni. Možda sam se pogrešno izrazio nema niše, ali predpostavljam da je većina razumela šta sam htio reći - nema tekstova od min. 1000 ili 2000 reči, a jahta i igračke kod AMZ nisu u istoj grupi proizvoda.
@anja1 kao što reče tu je najveći problem poseta. Zato sam i postavio na početku pitanje da li je ko uradio sliačan sajt i kakava su iskustva? Uglavnom šta mi je poznato da većina ide na plaćeno oglašavanje i prate ROI.
@drmrgood rekoh možda nisam bio precizan jel astore ili shop, ali bitno je da se razumemo :grinning:. Dosad koliko sam pratio ovaj topic nije bilo reči o ovim sajtovima (ili je možda samo spomenuto). Kako je izbačena lista za moguće niše, a i odnedavno sam se zainteresovao za ovakve sajtove voleo sam pročitati nečije iskustvo u radu sa njima.
U svakom slučaju hvala svima na preciznošću, a ako ko želi može se otvoriti i novi topic kao AMZ Shopovi pa da se preciznije piše ili nek ostane ovde u ovoj temi.

Tako je, tu si upravu. Kako mi je rekao davno jedan covjek ovdje, imaju 2 nacina za aff marketing , sajt u fazonu storea i bloga

Kako mi se cini, mozda ces ovo morati voditi kao dropshipping i puno puno ulaganja u fb reklame

Ako nema tekstova od 1000 riječi, to ne znači da nije Amazon affiliate sajt. Ti ne pišeš članke od 1000-2000 riječi iz zabave, već da bi privukao kupce na svoj sajt tj. zbog SEO-a. On je, za razliku od tebe, koristio društvene mreže i Reddit kao izvor posjete. Zato nije imao potrebe da piše tekstove od 1000 riječi :wink:

2 Likeova

Ja ne znam da sam napisao: “da nije AMZ affiliate sajt”, čak šta više napisao sam da je amazon affiliate.
Napisao sam da nema niše, jer mi nije logički da staviš jahtu i igračku jedno pored drugog. Mislim u pravu si kad se pogleda naziv niše “čudni proizvodi”, da bukvalno niša postoji.
Samo sam hteo da dobijem odgovor na početno pitanje ili pokrenem diskusiju u vezi ovakvih sajtova ukoliko ih već neko radi.
@Kornic izvini, ali ovo veze nema sa dropshippingom.
Što se tiče posete već sam rekao i slažem se Anjom da je kod ovakvih sajtova to problem. Da li će se plaćati reklamiranje ili ići preko društvenih mreža ili … to je stvar individue.

ja razumijem šta @start77 želi i šta oće da kaže. i totalno se slažem sa njim da je lakše ovakav sajt pravit nego klasičan amz aff sajt. čak je lakše mnogo i svakom ko piše napisat 15 tekstova interesantnih od 100 riječi nego jedan dobar članak od 1500 riječi. i može jedan po jedan teks da se dodaje. i ako se sajt ovako organizuje, tada bi trebalo da se ide na rangiranje kategorije. ovakav način organizacije sajta olakšava stvaranje sadržaja, ali po meni smanjuje šansu za rangiranjem jer se ne može baš lako kategorija sa ovakvog sajta seo optimizovati kao individualni članak.

1 Like

Nisi me dobro skontao sta ti hocu reci, mislio sam da ces za taj shop dosta morati ulagati u fb reklame , jer na googleu se potesko takav shop rangira.(kao sto se radi i sa dropshippingom)