Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Kolika je posjeta na mjesecnom nivou na ovom sajtu?

Pa nije bas tako, koliko si domena nasao sa Huffposta, Gardiana, BBC-a itd tom metodom? :slight_smile:

Pa onda otkrij tajnu kako ti to radis :slight_smile:

Ovo cu morati ljubomorno da cuvam jer mozda aktiviram i neki servis za prodaju exp domena. Domeni sa ovakvim linkovima su jako skupi, tako da ne mogu da delim to.

1 Like

čestitam na lijepoj zaradi

jel bio još uvijek indexovan sajt u guglu kad si ti krenuo radit taj sajt? šta si učinjeo sa beklinkovima koji idu na članke, a kojih više nemaš na sajtu? jesi ih redirektovao na homepage ili na postove?

Po onoj statistici što si postavljao nikakav početni boost se ne vidi zbog expired domene tj članci nisu brzo krenuli rangirat no im je trebalo standardnih otprilike 6 mjeseci. Kakav je tvoj utisak, jel ti pomogla ta expired domena ili misliš da rangiraš više zbog beklinkova koje si pravio?

Cim budem imao malo vremena napisacu tekst kako pronaci takve domene :slight_smile:

2 Likeova

Mislim da je bolje možda samo za par njih napraviti novi URL, a glavni redirekt učiniti na homepage je mnogo jednostavnije, ne treba se puno gnjavit’. :blush:

Ako je tako, onda i nije baš dobro. :neutral_face: :o:


Ovo je klasično ponašanje (statistika) novih sajtova. Ja vjerujem da su mu linkovi njegovi donijeli rangiranje, a ne expired domena, mada je to samo nagađanje.

Nedavno sam čitao isti lik uporedo dva kejs stadija radio za dvije expired domene. I na prvoj koja je baš imala jake linkove je napravio čini mi se reče desetak članaka i vrlo brzo su se pojavili u guglu i vrlo solidno rangirali. I nije poslije toga radio redirekciju na svoj sajt nego je svoj sajt postojeći prebacio na tu domenu i da su pozicije baš popravile se. To mu dođe neki obrnut sistem od standarnog. Valjda je ta domena koju je kupio još uvijek bila indexovana i nije dropana. Drugu dropanu je kupio i imala je slabije linkove no prva i redirektovao je na svoj sajt i nije dobio nikakav boost. Sad ja sam uprostio i parafrazirao, ali to je otprilike to šta je pisalo u tim njegovim kejs stadijima.

@c3po odkud da si ti promijenio mišljenje da dropane domene pomažu? jesi to u međuvremenu imao neko pozitivno iskustvo

Uglavnom nisam promijenio mišljenje, sudjelujem u diskusiji, ali nije nužno da je moja zadnja, ili “ultim“. :blush: Istina je da bih ja prvi volio da pobijete moje prethodno mišljenje (rado ću ga promijeniti), :+1: ali vidiš da i ti u zadnjem postu podržavaš tu teoriju. :neutral_face:
Nemam tog iskustva još, ovo su sve teoretske raspre, ali slijedeća domena koju ću kupiti biti će expired. :o:

Zapravo lose sam se izrazio domena nije bila expired nego sam kupio domen star 4 god, naktivan ali na njemu je bilo sadrzaja nekih 10ak artikala, bez beklinkova znaci fakticki old domain koji je bio live skoro 4 godine i na njemu sam digao content mnogo brze je google indeksirao nove artikle i izbegao sam sandbox

Ma da i ja samo teoretišem, praksa tanka. Ne podržavam nikakve teorije jer ličnog iskustva pretjerano nemam, no prenosim šta vidim i šta sam pročitao. Iz one statistike što je Makica postavio za njegov sajt meni djeluje da nema uticaja ta expired domena. Iz ovog kejs stadija taj što ga je pisao je prezadovoljan uticajem jake nedropane domene u prvom slučaju i u drugom slučaju je razočaran uticajem expired domene. Zaboravih dodat na ovaj gore kejs stadi da je ovaj lik što je uzeo prvu domenu platio je 3000$, Malo sam pratio aukcije na godaddy i nerijetko dobre domene tj one koje mi zapadnu za oko odu na 1000+ dolara. Čitao sam dosta i baš su podjeljena mišljenja i nerijetko ljudi ne dobiju šta očekuju od expired domene. I Moguće da zavisi mnogo i od toga kako je sama redirekcija odrađena, da li se čekalo da se indexuje ponovo sajt, da li je dodato sadržaja, da li je prijavljen sajt u wmt, da li je prijavljena promjena webadrese i još nekiih stvari koje su možda bitne oko toga. Ja lično se bojim sa tim igrat na sajtu koji mi znači i sa kojim ozbiljno radim, a za sada nikada nisam pokrenuo sajt na expired domeni. Uradio sam onaj test sa sajtom koji ima par članaka (6 čini mi se) i na koju sam redirektovao domenu koja je solidno jaka i poprilično srodna, ovo bio coffee roster i kafe bar, a moj sajt aff oko proizvoda vezanih za kafu, evo metrike domene
image
i ima iz njujork tajmsa i još nekih jakih sajtova link ali bukvalno se ništa nije desilo, osim što moja domena ta đe redirekcija izvršena je postala “jača” po raznim alatima, ali članci nisu počeli bolje da rangiraju zbog toga.

Ja nikad nisam primjetio da gugl ne želi da indexuje članke sa novog sajta. Imam još jedan test sajt đe kombinujem unikatan i neunikatan sadržaj za woocomerce proizvode. Sajt nema beklinkova i nije prijavljen u wmt. Kategorija koja ima 20 proizvoda i unikatni su opisi je indeksovana za 2-3 dana ova poluunikatna kategorija je indexovana za 7 dana i to bez ikakvog rada na tome da se indexuje sajt pa ne razumijem što ljudi uopšte pričaju o indexovanju. Indexovat se može skoro svako đubre i to vrlo brzo.

I nije mi jasno kako si izbjegao sandbox kad po statistici se vidi lijepo da ti je trebalo 6 mjeseci da bi sajt počeo rangirat. Koliko ja znam kad neko spominje sandbox misli na puštanje gugla da sajt rangira, a ne da ga indexuje.

kao što se u ovom mom primjeru vidi taj sandbox koji traje određen broj mjeseci i toeto.

Sandboxa je bilo i kod tebe i trajao je slično, da ga nije bilo počeo bi sajt mnogo ranije da dobija posjetu… moguće da zavisi od linkova (bar kod tebe), ali na ovom mom primjeru gore sajt nema niti jedan jedini link i tek poslije određenog broja mjeseci je google postavio sajt na mjesto za koje smatra da mu pripada.

da bi se zaista izbjegao sandbox i ne bi se čekalo tih magičnih nekoliko mjeseci mnogi savjetuju te indexovane nedropane domene sa jakim linkovima. ja lično bi se baš teško odlučio za kupovinu i odvojio od tolike svote novca koje se daju za te dobre domene na aukcijama

2 Likeova

Artikli u jakoj konkurenciji su mi bili nakon sto sam ih objavio i fakticki nakon 7 dana bili su u top 40 za tu kljucnu rec dakle samo sam ih gurao 6 meseci do top 5, dok sa novim sajtom artikli u ovoj konkurenciji ne bi usli u top 100 prvih 6 meseci sigurno :slight_smile:

1 Like

e to je bitna informacija i dobra. ništa ja ne tvrdim samo mi je iz statistike tvoje izgledalo da domena nije dala boost i da dobijanje posjete ide kao kod svih ostalih novih sajtova. odlično ako je dala. i odlično ako je poslije 7 dana bili keywordi na tim pozicijama u jakoj konkurenciji. Jel možeš ako ti se da da filtriraš par najboljih frojih fraza u wmt od početka rada sajta, ostavi uključene pozicije i impresije ovako da izgleda


čisto da vidim kako je išlo rangiranje od početka.

Vidis o cemu ti pricam :slight_smile:

1 Like

Ako nije tajna koliko si platio takav domen?

Apsolutno :slight_smile: pa meni je baš milo da je to tako i vazda mi je drago ovako izbliza naučit nešta novo ili potvrdit neke priče. Zahvaljujem na informacijama. Samo mi opet nije jasno kako, zašto te gugl stavio na tu poziciju, ako je konkurecija baš zajebana, pogotovo što ti reče da je domen bez ikakvih linkova. Nije na osnovu autoriteta sajt jer ga očigledno nema jer nema beklinkove, a što je star 4 godine ne vjerujem da može previše značit. Da možda sam članak ti nije bolje organizovan, opširniji i (sad to je relativno i subjektivno) bolji no što su ostali pa te je odmah gugl ubacio na dobro mjesto. Desi se i meni ponekad da me odmah gugl stavi na solidnu poziciju za potežak termin (da se razumijemo ne događa se često, ali kad se tema obradi baš onako kako spada, zna se ponekad desiti)

Ako sam dobro shvatio ti si kupio sajt (ne samo domen), jesi ostavio postojećih 10 članaka? ja sam skoro kupio jedan sajt ođe na forumu (star nekih godinu dvije) i objavio sam prije nekih mjesec, mjesec i po članak za jedan poprilično lagan termin i još uvijek me niđe nema za taj termin.

Pazi bilo je tu nekih linkova DA25 ali je to ne gledam kao linkove jer su bili krš i polu spamy. Bilo je npr i social shares, ali sve je to smesno mozda je bilo linking domains 15, al eto i meni je prvi put da sam radio tako nesto do tad sam uvek kretao sa novim domenima, uskoro planiram sa nekim expired domenom da probam da dignem sajt.

Ja sam upravo napravio sajt sa expired domenom. Zasad imam 4 clanka na njemu ali redovno cu dodavati nove. Mogu vas izvjestavati o napretku. Sajt ima oko 600 relevantnih backlinkova. Sajt ima DA 22 PA 30 prema moz.

8 Likeova

Nek je sa srecom! (20)

Ja ovo pratim imam i link sajta, posto sam mu ja dao nichu koju sam ja trebao otvoriti al nemam vremena ni moci jer guram 10 sajtova.

Tako da cu nadgledati sajt i pomagati mu. Bice dobro :grinning:

2 Likeova