Pitanja oko Amazon affiliate sajta

■■■■ majku sutra i ja pravim affiliate sajt. Kud svi Turci tud i mali Mujo :D.

1 Like

Iskreno nikad teze je za affiliate marketing, bez jedno 2500$ po sajtu i ti ukoliko znate sta radite ne pomisljajte da krenete u biznis.

Ja sam nekad to 2009. probao pa mi nije islo. Dogurao do $100 mjesecno i batalio. Ali vidim koliko vam je zanimljivo i dobro, cijela tema je ogromna i kad god se ulogujem stalno u njoj novih poruka, pa cu probati i ja da se pridruzim.

Probacu da ulazem minimalno i da se licno posvetim tome jer dugo nisam direktno uprljao ruke. Nije budzet problem razmislicu i da potrosim koji dinar.

Odabrao sam temu kompjuterski hardver koji je jako konkurentan, i to je jedino cemu se mogu licno posvetiti da mi je zanimljivo i da me ne odbija. Fraze ce biti buying ali sajt nece biti bas klasican review sajt.

Za pocetak sam osmislio spisak 500 clanaka, svaki je jedan keyword. Kupio sam domenu i stavio je na Google Cloud hosting da malo prodjem kroz njega. Sad na pocetak ove teme :money_mouth_face:.

2 Likeova

Jesi iskoristio onih 300$ free za google cloud hosting? jel problem podesiti to?

ne bi se ja posebno oslanjao na ovu temu jer je masu mojih pisanija tu, a nije da sam se usro od para od ovog amz aff pa moja pisanja možeš i preskakati i skratit sebi čitanje.

u ovoj tvojoj tematici ima lijepih i vrlo traženih onih tema proizvod VS proizvod koje bi se mogle pokrit, eo na, opet ja kenjam.

Jesam. Nije problem podesiti, nasao neki tutorijal i po njemu, sa tim da su neke opcije u medjuvremenu promjenile lokaciju. Najveci problem je uraditi par copy/paste komandi i editovat neke .conf fajlove za SSL sertifikat.

Tvoje pisanije je najbolje na temi, ko kad jedes kolac sa visnjama pa naletis na visnju :D.

Odvagivao sam to jos prije pola godine. Cak i kupio ekstra domenu za to, medjutim ti vs clanci su jako zeznuti i monotoni za rucno pisanje i popunjavanje. Bio kreno praviti neku custom scriptu za to da ne smorim nekoga sa tim, nego da samo dodajemo statistike proizvoda i na kraju odustao i od tog zbog lijenosti.

Tako da sam otisao na neku drugu stranu skroz gdje sam nasao neke ideje gdje nema bas mnogo konkurencije ali sve bi trebalo da su buying fraze.

Tesko se natjerat na nesto novo, ovo me sad bas izbacuje iz komfort zone.

Evo kako je skroman naš Anja, :blush: a kad tamo jedan od najjačih Forumaša ako ne i najjači. :muscle: Posebno primjećen u ovom topicu, ali ne samo ovdje, naravno. :+1:
Koliko se ja sjećam, Anja, ti si čak više teorija ovdje opisao i razradio nego si ih sve i realizirao. :blush: :o:

Nisam ja skroman ja istinu zborim. Ja sam mnogo uspješniji bio sa adultom nego sa ovim aff sajtovima. To što sam se ja naložio na ovo i više vremena no i na šta drugo trošio je druga priča. Ja sam uglavnom suvi teoretičar i rijetko šta je baš baš uspješno primjenjeno od teorija mojih. Nisam ni blizu cilja koji sam bio zacrtao sa onim prvim aff sajtom. Sad ovo ne pišem sve zbog mene no upravo ko što @Hellas reče izlaska iz konfort zone. Ja sad nikom ne bi to predložio da radi i da se zbilja posveti nečemu u čemu nije ako mu na drugoj strani vrlo dobro ide. Dok dobro ide nešta treba ga gurati i biti bar 90% u tome, a amz aff raditi sa strane sa kešom koji ostaje od primarnog biznisa i ne posvećivati mu previše vremena. Ja nisam uspio to no sam se sa svih ostalio sajtova 120% prebacio vamo i pustio ostatak da propada. Tako da treba biti obazriv što se toga tiče i nipošto ne zapostavljat glavni izvor primanja pogotovo što treba masu vremena da se zavrti priča sa amz aff sajtom

upravo zato što je većina stvari automatika kod tih komparacija članak koji ima manuelnog pa makar indijca + komparacijske tabele je u prednosti bar što se sadržaja tiče. I kad gledam kod većine sajtova manji sajtovi kakvi su uglavnom i moji se na ovakvim temama probijaju kao i na drugim manjim temama. ali kod amz aff sajtova ove komparacije dominiraju po meni za lake keyworde.

1 Like

Vidim da kazu da Amazon brise affiliate-e koji nemaju prodaju 90 dana. Kod mene zadnja prodaja 2012. i jos nije obrisan nalog. Mada svaki mjesec mi salju molbu da upotpunim neki tax formular, a na racunu ima par dolara neisplacenih pa mozda zato :slight_smile:

1 Like

Novi nalozi moraju da imaju prodaju samo u prvih 90 dana, u suprotnom ih brisu. Ne znaci da na svakih 90 dana moras da imas prodaju :slight_smile:

1 Like

Koje metode koristite za procjenu koliko je kw zahtjevan? Osim pojedinacne provjere konkurencije?

Ja zapisem keyword na papir i odnesem kod baba vracare. Onda moram da nadjem krilo slepog misa, levo oko zabe, da uhvatim jednoroga za rog i da na pun mesec otpevam vradzbinu deset puta.

Salim se, naravno. Pa ako ima osam affiliate sajtova u prvih deset onda vec mozes da vidis da je situacija kriticna. Ako su u prvih deset i Amazon, Youtube, i neki kratki clanci, onda ima nade. Ne treba puno da razmisljas zato sto nikada neces da nadjes savrsenu kljucnu rec, rizikuj i kreni sa jednim sajtom pa usput uci.

3 Likeova

Vec sam isao sismise lovit :slight_smile:

Domena je spremna, kao i hosting, pronasao par kw iz niche koji mi izgledaju sumjnjivo laki, pa reko da provjerim.

Na prvoj strani samo jedan clanak top 20 product, koji nije affiliate vec web shop koji se bavi prodajom uskog asortimana robe, i u tom top 20 nemaju ni jedan proizvod iz svog asortimana.

Naime, u Native Shopping Ads, broj “Items Shipped” je 0 od 1. januara 2019-te. Ima li neko sličan problem?

https://engagedforums.com/discussions/Amazoncom_Associates/Discussions/Items_not_shipping_for_Native_Shopping_ads_since_January_01/am-associhelp/50957.1?redirCnt=1&dbg=6&nav=messages

Šta kažete na FB posjetu?

nisam registiran pa ne vidim detalje… ali pretpostavljam da ima samo facebook posjetu i toliku zaradu ?

ako da, onda to moraju biti posjetitelji iz usa, canada, uk itd… sa facebooka

Ovo je prevara neka 100%.

THE SELLER
amIndia2020
NEW

:roll_eyes:

Ako mu je Net Profit: $517 p/mo, a Buy it now for: $2,450. Onda je ovo džabe i trebalo bi odma da ju je prodao :grinning:

@Hellas čitaj čitaj :slight_smile:

savjet ne gledaj analitiku prva 4 mjeseca, uštedićeš vremena i živaca

kako ide braćo amazonci jel zgrćete pare?

Sta cu imas fora poruka umirem od smijeha ne mogu da ne dam lajk :slight_smile:.

Vise me zanimaju sitnice da ne preskocim poput ovih stripe linkova. Inace vidim da ljudi imaju i prolaze kroz slicne djecije bolesti kao i amazon sajtovi 2011. Nije se nesto drasticno promjenilo.

Sto se tice zarade ja ne planiram zuriti niti gurati pretjerano.

Trenutno sam poslozio sajt i napisao pet clanaka. Nijedan nakon 16 dana nije indeksiran. Linkove cu graditi kad budem imao barem 50 clanaka. Analitiku cu gledat nakon toga.

Imam dva glavna problema.

Prvi je da je sajt takav da tesko mogu imati duzi clanak od 800 rijeci neki prosjek je 550, sve preko toga picim u offtopic i razvodnjavam temu. Dobra stvar je da konkurencija nema ni toliko. Moram bolje osmisliti format clanka jer ovo ovako sada nema sanse da unajmim nekog da pise.

Drugi je da sto vise razmatram kontam da mi kljucne rijeci nisu bas 100 posto buying fraze medjutim kontam ako ne bude islo uvijek ce ici adsense ili sad citam da postoje i te amazon native reklame.

Problem je i sto sam pretrpao sebe nekim drugim poslovima koje bih mogao outsourcovat al ne ja nekako sve volim licno uradit.