Pitanja oko Amazon affiliate sajta

U zadnjih 30 dana Avg. daily impressions mi je 32,768 a Avg. daily clicks je 386. Znači CTR je malo više od 1%.

Kod Pinteresta su ful bitne grafike koje koristiš. Najbolje prolaze grafike omjera 2:3, sa natpisom na njima da ljudi odmah mogu vidjet o čemu se radi na linku. Također je bitno aktivirati Rich Pins. Ima tu cijela strategija kako pinati za što više posjetitelja ali sam ja užasno lijena po pitanju Pinteresta. Realno, da se malo potrudim vj bi lako došla do 1000 posjeta dnevno ali sam lijena pa radim minimum minimuma :smiley:

1 Like

Mozes li da napises nesto vise o strategiji kako dovuci ljude sa Pinteresta na sajt? Bar neke osnovne smernice.

I mene interesuje i mene i mene. Koliko bordova imaš, koliko ima pinova u njima, kačiš li samo pinove sa pinovima ka tebi ili i ka drugim sajtovima, ako kačiš pinove sa drugih sajtova kačiš li i linkove ili samo slike, koji je odnos tuđi i tvoji pinovi na tvojim boardima, zašto treba imat tuđe pinove,da li učestvuješ na nekim grupnim bordovima, šta je rič pin, pišeš li opise za pinove, koliki su, jesu unikatni ili kopiraš sa sajta, stavljaš li haštagove i tako to, vidiš đe vodi moja glava pa ako može koja informacija super.

evo i ja da podijelim svoje iskustvo sa pinterestom kojeg onako ponekad radim. pravim grafike u canva koja ima baš neke formate i templejte za pinterest, ugalvnom jednostavno mi je za napravit, slika naziv ili varijacija naziva članka i na dnu ime sajta i to je to, malo šaltam templejte…

evo zadnjih mjesec dana kod mene kako ide. Imam možda 100-150 pinova pojma nemam tačan broj. nekad kad me smori rad na sajtu odem na canva.com i pravim ove slike ili grafike za pinterest, kako god da se to zove.

1 Like

Da otvorim novi topic za Pinteret pa da tamo napisem da ne spamam ovu temu koja nema veze s Pinterestom? :slight_smile:

3 Likeova

To je dobra ideja Monika, :+1: mada na taj način dovodiš promet na svoj amazon site, ali svejedno, stavi topic u kategoriju društvene mreže, molim. :blush: :o:

Jel koristio netko backlink pakete sa BHW. Vidim da ih ima masu i da svi imaju pozivitne komentare, pa nisam siguran jel pola tih komenatara spam odnosno kako to tamo funkcionira ?

@azeee Zavisi koji paketi, ima dobrih a ima i krseva.

koji su dobri paketi po tebi, ako nije tajna

Kao i svuda rade refund da ne bi dobili los revju. Uzmao sam ja tamo uglavnom PBN linkove, od 5-6 prodavaca jedan je samo napravio neki boost, ali sam i te linkove skinuo sa sajta u septembru. Generalno svi ti PBNi tamo su krs odradjeni i ima previseee izlaznih linkova tako da nije za duze staze. Ako pak planiras da rangiras sajt pa da ga prodas brzo, onda moze da posluzi. Ali u tom slucaju dolazimo do moralne dileme koliko je to ok.
Sto se tice ostalih servisa kao sto su guest postovi to je ok, samo su cene malo jace jer su sve to preprodavci.
Ono sto nije lose to su neki servisi npr za linkove iz komentara, 2.0 poneki. Diversity linkovi su takodje ok, mada je upitno koliko to pomaze u rangiranju. Generalno te sve linkove svako moze free da odradi, nema neke ekskluzive.

3 Likeova

Nemoj gledat negativne primjere, pogledaj Anju, mislim da taj čovjek ima besplatnu kavu u bilo kojem mjestu u Ex-yu većem od 10k stanovnika… a boga mi i pivčugu…

Tak da samo tipkaj…

I da vas pohvalim… meni je ovaj topic čista uživancija, hehe… baš ga volim čitat i pratit :slight_smile:

1 Like

Kolika je provizija za povlacenje sa kartice? Evo danas sam video da je Amazon uveo isplatu preko deviznog racuna, a Srbija naravno nije na listi!

Procitao sam vise manje sve, te se planiram ukljuciti u Amazon aff.

Nasao sam nisu, s relativno slabom konkurencijom, no zanima me jedna stvar.

Pronasao sam da za kljucnu rijec jedne trgovine nema nikakve konkurencije, trgovina je naravno prva, dok je druga pozicija ta trgovina na amazonu. Da li mogu, zbog copyrighta, napraviti clanak: “top 10 proizvida u trgovini X.” I staviti amazon affiliate linkove. Broj pretraga je 20 000.

Najvise me strah potencijalnih tuzbi :grin:

1 Like

Nece da te tuze sigurno, ti njima cinis uslugu. Samo nemoj da ih nesto nacrnih vec budi blag i nema problema. Ovo je neko moje razmisljanje, ja da imam takav KW svakako bi isao.

Resih i ja da podelim sa vama od prosle godine moje stanje, moglo je i bolje ali ja sam generalno zadovoljan :smiley:

2 Likeova

svaka čast majstore, koliko je star sajt?

1 Like

Hehehe zajebavam se malo, da motivisem amazonce. Nije ovo moje, da je srece :slight_smile: Naleteh na netu pa reko malo da motivisem ljude.
Inace ovo je zarada koliko sam procitao od 4 sajta stim da je polovina od ovoga zarada jednog sajta koji je star 2 godine.

2 Likeova

ma amazon je čudo, seo posjeta je čudo … ali treba živaca i vremena

Treba zivaca, 3 tumbanja Google-a u roku od 15 dana, treba to preziveti…

1 Like

kad se već kurčimo sa zaradom i ja konja za trku imadem


jes malo kljakav, al moj je i volim ga

ma jok samo opušteno, radiš ko konj po godine i onda ubireš plodove ovako ko ja. 0,76$ u padže

3 Likeova

:smiley: