Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ako hoces kretati u Nemacko trziste prvo napravi pbn sa jedno 20 osrednjih expired .de domena pa onda pocni. Nemacko trziste je jedno od najboljih posle Americkog a konkurencija je 200x slabija ali tu nista bez pbn a. Sto znaci prvo pravi pbn pa otvaraj sajt. Skoro sam uzeo aawp plugin premium pre nekih mesec dana i stvarno sam zadovoljan za sad.

1 Like

jel ima opciju plugin kad su u pitanju tabele da sam ubacuje neke podatke ili je sve manualno ko što ja napisah. ja sam se razmišljao da ga uzmem za blek frajdej bilo 30% popusta ali sam odustao. usporava li saj ovaj plugin, neđe vidjeh da se neki žale da usporava.

kako kod tebe ide? dokle je došao onaj najjači sajt i šta je sa onim što su se kiselili? jesu živnuli?

Pozdrav onaj najjaci sajt sam prodao, meni ne usporava sajt ali ja sam na VPS-u mozda kod nekih na shared usporava, plugin sve importuje automatski i bas stedi vreme kad naucis da ga koristis.

Dakle prodao sam sajt coveku koji ima svojih 6 sajtova, i od tad smo postali najbolji partneri ja radim outreach tj backlinkove a on radi kvalitetne tekstove zajedno sa svojim piscima koji su sa US govornog podrucja, takodje on radi i on page seo i objavljuje tekstove na sajt… Isto imamo 20 svojih PBN-ova i evo vec 2 zajednicka projekta. Oni sajtovi se jos kisele slabe vajde od njih ovaj jedan ima oko 20 poseta dnevno bez backlinkova pa njega sad krecem da radim. Uglavnom nisam zadovoljan kako se sajtovi razvijaju na novim domenima tako da sam krenuo kupovati expired domene i pokrenuo sam jos 2 nova sajta na exp domenima koje sam kupio na aukciji za oko 300$ po domeni(niche related). RD200+ tako da cu javiti kako napreduju projekti na kvalitetnim exp domenama ( non dropped ).

Ovi exp domeni imaju do follow linkove sa nytimes, forbesa i jos par kvalitetnih.

2 Likeova

Da li mozete da mi preporucite neki dobar kurs za SEO ili Amazon affiliate? Imam pristup fosta kurseva al su ki svi nekako losi :confused: najbolji sto sam gledao za amazon affiliate ki je sa udemija :smiley:

Budget? Kako bi ocjenio svoje trenutno znanje?

Kako si prosao sa apdejtima?

Prodajem jedan Exp .NET domain. FOOD / Recreation nicha.
Star 13 godina.
RD 207
Total backlinks 2007

Sajt je jos indeksovan non dropped, backlinkovi naravno clean.
Pogodan za money sajt, 301 redirekt.
Ima jakih linkova, ucestvovao sam na 3 aukcije u isto vreme i sve tri sam dobio sa autobid i kupio sam ga za $390 ali bih ga dao i za 350 jer necu imati vremena da pocnem sa sajtom narednih 10 meseci a dzabe da bude deideksovan tako da bolje da ga prodam sto pre da neko nesto krene.

Ponudicu ga samo starim clanovima sa foruma i ovima koje znam.
Zainteresovani inbox.
A ovde ako neko ima neko pitanje moze.

Evo top domeni na sajtu:

Link ne moze dobiti niko ko ne uplati $20, jer ne zelim ugroziti buduceg vlasnika a ne zelim ni imati posla sa neozbiljnim ljudima koji se interesuju za domen cisto da bi otkrili ime domene. Iznad imate sve potrebne parametre da bi ste se odlucili za kupovinu ili ne tako da tih 20$ koje uplatite su simbolicni cisto da znam skim imam posla i bice smanjeni od celokupnog iznosa npr ako vas 5 uplati po 20$ domen ce kostati 250$ ukoliko niko od vas ne kupi. Ali ja mogu garantovati za kvalitet i bez ikavog skeniranja domena :slight_smile:

10-30% gore na svim sajtovima. Cekam da se malo stabilizira prije nego sto ista napravim (nove linkove, content).

1 Like

Pitanje za vas iskusne affiliate majstore:
Da li od vas neko saradjuje direkt sa prodavcem koji nije član ni jednog affiliate programa, i ako da, kako trekujete (pay per sale)?
Hvala

Uglavnom im ‘rentam’ #1 spot na comparison tablici za odredjenu cifru svaki mjesec. Link vodi gdje god oni hoce (nofollow).

Cijenu dobijem tako sto uzmem average koliko taj page zaradjuje mjesecno (recimo $500. To se sazna tako sto na svaki money page ide poseban affiliate tag) i onda mu rentam top spot za 20% te cijene - u ovom slucaju $100.

Ja osobno outreacham sve proizvodjace i prodavace koji se nalaze na mojim najprometnijim postovima i nudim im taj deal. Neovisno nalaze li se na Amazonu ili nekom drugom aff programu. Sigurna lova svaki mjesec a njima promet.

2 Likeova

Boga mi nisam proveravao ove sajtove sto sam startovao na novim domenama pre 10 meseci skoro zadnjih 6 meseci, sad udjem kad ono dva sajta mi zaradjuju po 15$ a oba imaju po 5 artikala, imam jos 15-ak napisanih al me mrzelo da ih dodam sad mi je ovo vetar u ledja pa cu dodati nove artikle i odraditi malo linkova. Mislim da cu ih brzo dici do 250-300$

3 Likeova

Imam pitanje.

Naime, namjeravam se uskoro ubaciti u Amazon Affilifate programu, pa me zanima koji su porezi te dali ih uopće ima kada se lova recimo sa paypal-a prebacuje na neki tekući račun ? Kako ste to vi riješili ?

Hvala na vremenu.

Nema isplate na Paypal sa Amazona. Opcija je Payoneer ili check. Ako ides preko Payoneera, uzmes njihovu karticu i nema poreza :slight_smile:
P.S. Ne zapocinji posao sa kraja, isplate i porez su ono o cemu najmanje treba da razmisljas.

5 Likeova

Nova preporuka!

Transferwise je payo na steroidima i radi sa amazonom bez problema

@Jeronimo034 Svakako :blush: Već imam svoj sajt i sadržaj te neke stranice koje su na prvoj stranici google-a. Radim dosta na copywriting-u i SEO ali posao na sajtu nikad nije završen. :smile:

Čitam njihova dva najvažnija dokumenta: “operating agreement” i “program policy” te se upoznajem sa svim pravilima ali u njima nema oko poreza i sl pa zato sam morao to saznati da znam sve.

Payonner i Transferwise mi se činu kao dobre i pouzdane opcije opcije.

Hvala na preporukama!

Inače ako smijem pitati, dali se vi bavite amazon affiliate-om ? @Jeronimo034 @andreint

Baš nekako razmišljam da okupim ekipu koja se bavi općenito affiliate-om u hrvatskoj u jednoj grupi. Da ima neka domaća scena koja može dati podršku i potrebne informacije drugima koji počinju u tom poslu.

Pa evo okupljena ti je grupa ovdje :). Cijeli forum je posvecen svemu vezano za web.

1 Like

Da, ali sam više mislio da je negdje malo lakše dostupnija ka recimo FB.

Svakako mi je drago da sam uspio naći ovaj forum. Svima koji se upuste u ovaj biznis, želim sreću! :blush:

FB je jako problematican. Ja sam subscriber na 20tak raznih grupa na FB. Tamo kad trebas nesto pronaci je nigdje veze. Uvijek se vrte ista pitanja.

Ne mozes pronaci nesto sto si vidio prije 10 tak dana, da ne spominjem prije 2 godine. Pretraga je mizerna, skrolovanje neograniceno je sporo dok ne usteka i najbolji browser.

Problem i na FB je sto npr oni ljudi koji zele sacuvat privatnost moraju koristiti lazni FB nalog, pod pravim imenom iskusniji korisnici izbjegavaju ista bitno da pisu tamo.

Ovdje na forumu u samo dve teme imas vise i preglednije nego bilo gdje na FB-u da ne spominjem usko povezane teme koje su vezane za bilo kakav sajt.

Btw dobro dosao na forum.

1 Like

Savetujem ti da prelistas ovu temu za pocetak, imas dosta korisnih stvari. Prakticno o svemu je bilo reci.
Inace svi mi koji smo u ovom topicu radimo aff.

Ni ja ne volim FB, prebrzo mi je sve tamo, nepregledno. Vise volim forume za IM. Ono jesam u brdo nekih grupa ali kao da nisam.