Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Uvijek vratiti što nije tvoje. Nema opravdanja, … Pošteno do kraja…

Da je Amazon pošten nebi bio to što je :wink:

Ako ti je dobra zarada sa njim i zaradjujes odavno preko njega,bolje mu je vratiti da bi se nastavila saradnja.

Evo jos jedan update. Sajt je napunio 4 mjeseca, a 3 mjeseca otkad ima neki smislen sadrzaj.

Zadnjih mjesec dana nisam nista radio postao sam tata :), pa sam odlucio da odmorim od weba. U stvari mozda sam zavrsio 2 clanka prije 20tak dana i dobio jedan guest post. Sad polako jos koju sedmicu pa se vracam poslu.

Inace sajt vidim da ima napretka zadnjih 7 dana posjeta je dosegla ukupno 100 posjeta dnevno.

Takodje za svaki clanak i njegovu kljucnu rijec sam dobio sitelinks ne znam tacno kada, vjerovatno zbog Table Of Contents plugina.

Ovo je grafik od prije mjesec

Ovo je danas

E sad moram uhvatiti jedan dan vremena da kreiram profile na drustvenim mrezama, pregledam u kakvom mi je stanju Amazon Affiliate nalog koji vidim da jos nije obrisan iako je iz 2009 i onda da poredam i ubacim linkove.

9 Likeova

Meni danas na amazon affiliate stoji broj klikova 0, a vidim da sam jucer nesto prodao,izgleda neki glitch.

Prvo cestitke za prinovu.
A za sajt svaka cast, bas ulijeva optimizam. Table Of Contents plugin izbacuje h2 kao sitelinks, tako je bar kod mene.
Koliko rijeci imas u prosjeku po clanku?

Varira neki imaju 350 rijeci, a neki skoro 1000. Bas cu pogledat kad uhvatim vremena koji su citaniji clanci duzi ili kraci. Ipak treba uzet u obzir i da za ove krace vecinu doslovno ne postoji konkurencija. Moj clanak na temu i to je to. Za ove duze je jaca konkurencija i ima barem 15tak sajtova koji ciljaju slicno.

1 Like

E hvala za info. Kod mene duzi clanci ne rangiraju nista bolje od kratkih, i za novu stranicu planiram u prosjeku 700 rijeci po clanku.
@Makica rece nista ispod 6500.

Cestitam.

A grafikon ti je bas lijep.

1 Like

Ja mislim da to zavisi od konkurencije. Kad je nemas moze i 350, kad je imas onda bih gledao da budem bolji od ostalih.

Hvala. Grafikon iskreno stavljam samo zbog tebe jer si reko da volis grafikone, a i ti si jedan od razloga sto sam uskocio u affiliate.

Ne moras stavljat grafikone, moze 10% od prodajne cijene kad sam ja vec zasluzan :slight_smile:

Average position kod tebe je meni fascinantan. S pocetka sam mislio da je to do ne velikog broja impresija, ali ti na 125k drzis prosjecno 11 poziciju sa novim sajtom. Kako ne dobijas neke termine na nekim 70-80 pozicijama. Bice si dobro fokusirao clanke. Kod mene nema cega nema za sta rangiram na tim dalekim pozicijama.

Pa ne znam bas jesil toliko zasluzan ali pocasticemo se :D. Daleko je sve ovo od zarade u mojim ocima, posjeta mi je ok, al kad poredim sa nekim svojim sajtovima pomisljam koliki je dug put i koliko je posla i ulaganja da se dodje do 10tak hiljada posjeta dnevno i to bas demoralise. Ipak tjesi me da sa affiliateom mozes i sa dosta manje posjete dobro prolaziti.

Clanci su striktno fokusirani i uciljani, visoko relevantni i sajt ne lici uopste na neki affiliate sajt. Cak sta vise moj engleski vjerovatno nije najperfektniji ali zasad prolazi. To sto bi mi bilo na tim niskim pozicijama vjerovatno i nema pretraga na pretrazivacima.

1 Like

Cestitke! Sad ces imati i trecu smenu, pa ces moci i nocu da radis :slight_smile:

Nije samo Anja taj koji voli grafikone, meni su ovakvi prirodni grafikoni jednaki nekoj cici u bikiniju :smiley: Nema sta lepse videti nego uzlaznu liniju od 45 stepeni…Bar za mene.
Inace da te ne ureknemo, ovo je odlican rezultat za ovaj vremenski period. Bas nas izvesti kako ce da ide sa prodajama posto nije klasican revju sajt.

Ako ides tamo gde je jaka konkurencija i ako napadas “Best lawn mower” nece ni tih 6.5k da ti pomogne. On prica za tekstove koji “ulecu u krkljanac”, a vecina nas radi drugacije i baziramo se na easy KWima. Zato kod njega treba jakih linkova a kod nas i ne bas.

Ja sam sa 1k na jednom sajtu imao prosek izmedju 100 i 150$ zarade, realno to je bilo bas bas dobro. Neki prosek za 1k US posetilaca je 50-100$, bar kod mene. Tako da verujem da neces da se bunis ni sa 1k dnevno :wink:

3 Likeova

Sa 10k posjete dnevno na amz aff sajtu bi mogao komotno u penziju poslije prodaje sajta :slight_smile:

2 Likeova

Nikad nisam obracala paznju na average position, al’ eto i kod mene vidim sad da je 13,5 za affiliate site, a nisam bas zadovoljna stranicom i imam sigurno puno vise kw od 2 strane pa nadalje nego na prvoj. Tako da, cini mi, se taj parametar “average position” nije cist prosjek svih zastupljenih keywords.

Nisam siguran, mislim da je to ukupan broj impresija podijeljen sa pozicijom gdje se sajt nalazion na poziciji kod upita za te keyworde. Tj ne utiču previše na average poziciju ako imaš keyworde koji se nalaze na lošijim pozicijama, ako ti keywordi ne dobijaju mnogo impresija. Mada u suštini nije to ni toliko bitno. Mene je začudilo jer je meni prosječna pozicija 37 na sajtu na kome najviše radim.

1 Like

Znaci ja sam najgori sto se tice prosecne pozicije :smiley:

I ja konja (kljakavog) za trku imadem.

Mada imam i ovu mazgu uiip

Lijepo izgleda slabo vuče

39k klikova a slabo vuce :smiley: E al nevaze se adult sajtovi :slight_smile: