Pitanja razna najraznoraznija

Ja čitam samo na tabletu il telefonu. Nekako sam navikao i praktično mi. Skinem knjigu na balkan download u nekim od ovih formata (ePub, MOBI, AZW3, DOCX…) i čitam na Alreader


Podesim font, veličinu fonta, pozadinu, osvjetljenje da mi paše i čitam. Nekako mi nepraktično kamarat knjige knjige i kupovat ih pa da skupljaju prašinu kad i ako ih pročitam. Još naveče kad čitam treba svjetlo il lampa, ovako samo spustim telefon pored i zaspem (a aplikacija zapamti đe sam stao, ne ko kad knjigu čitam pa veze neam đe sam stao). Prestao sam da kupujem knjige osim knjiga za djecu. Ne nedostaje mi nimalo miris starog papira i nisam od onih koji vele nije to to ako ne držiš knjigu u rukama. Probao sam i kindl jer je kao bolji za čitanje od tableta i telefona ali ja ne vidim ikakvu razliku. Nemam problem sa dugim gledanjem u telefon.

1 Like

Evo rjesenja, sad ovo stavi na svoj sajt s poklonima, tamo gdje ima clanaka “za ljubitelje citanja” :smiley:

2 Likeova

nije loše, ali nemam više poklon sajtove, a sam ko što rekoh ne čitam uz pomoć bilo kakvih svjetiljki, veći mi je izbor eknjiga i lakše mi je dostupno no papirne knjige

Nikako mi ne moze zamijeniti knjigu. Ne mogu citati na plazi. A ne mogu ni napraviti magarece usi gdje sam stala

2 Likeova

Ja se nekako najviše udubim u knjigu kada čitam u večernjim satima, u zamračenoj sobi uz osvetljenje neke lampe iz 80tih.

2 Likeova

A realno ne moze se ni vatra odloziti sa eknjigom ili zaglaviti prozor da se ne zatvara :joy:

Daleko bilo da šta imam protiv invalida, ali meni je ovo nenormalno. Jesam jedini ili je ovo kretenizam?

1 Like

Kretenizam teski, al kad si vise inclusive onda dobijas neke moralne poene valjda

Jah, i to je kao reklama za telefon. Mislim da je ovo marketinski potez i nista vise. Ovakva slika se dijeli…

Ako nije samo reklama, nego sad i Google ima vaspitnu fiunkciju (mosh misliti), donekle i kapiram da ovo namjerno stave, mozda cak i ima nekih pozitivnih efekata (kao invalidi ne treba da budu nevidljivi), ali poplava debelih koji reklamiraju kupace kostime - ne vidim ama nista pozitivno u tome. Jer debeo covjek ima valjda sam moc da smrsa, ne znam sta ja tu treba da prihvatam ili odobravam kao kupac.

Jeste vidjeli na YouTube video reklame sto pustaju za taj telefon- sve su u tom fazonu, bar za njemacko trziste, a mislim da je na engl. isto

Perete li guzicu? ili koristite samo tolet papir?

Perem. Nego da i ja postavim zanimljivo pitanje.

Kako spriječiti dijete da jede zid ?

Nek jede… ne mozes nista, osim ako jede zid kod krevetca pa da zastitis. Ako dijete vec hoda i kopa zidove, proci ce i to (a onda ce doci nesto drugo)

Ovo “nek jede” znaci ono jede ti ides za njim i vices ne ne, ali ne mozes dokazati

Šta god nađe tvrdo igračka ili kašika u ćošak se sakrije i rovi zid a zatim što odbije sve poliže sa poda :rofl::rofl:

Može li mu šta bit ako se predozira od kreča i jupola :rofl::rofl:

Premaži zidove brokolijem.

Ču ne moš ništa.

Koliko je dijete?

15 mjeseci. I ne pokušavam sa “Ne” jer njemu je “NE” ustvari “daj ponovi još 50 puta”…
Odnesem ga na drugi kraj prostorije i očistim što je izrovio…

Obicno kazu da je to znak da mu fali kalcijuma. Faza kao i svaka, proci ce, doci ce gora :joy:

Nadam se da će proći… Inače jede sve bukvalno što i mi jedemo, msm što se tiče hrane, a što se tiče predmeta na meniju su također, knjige, pepeo i sve što nađe u kući…

1 Like

Zašto? A bolje zid no da ti danas sutra traži pistaće da ije.

Da pokušaš sa obrnutom psihologijom i da rečeš ij slobodno ljubi tata i baš dobre komade zida u tanjir pred nj staviš a sebi čokolino il šta je već aktuelno u tom dobu.

Aj da malo ozbiljnije probam. Mora djete reagovat na nešta, ne može da ne reaguje na ne. Ili ako se povisi glas. Šta ako krene neko veće zlo uradit a ne reaguje na ne? Dirat struju ili uspuzat se đe ne treba il noževima se poigrat. Kontaju i mala đeca kad se kaže izričito ne i zato uglavnom ne rade sranja gore navedena.

Da naravno pomaže galama i deranje, ali izbjegavam maksimalno :smiley: dok situacija ne postane opasna po život. Ipak ima svega 15 mjeseci …

Znam sad ćeš misliti da te zajebavam, ali kad dođe do utičnice okrene se pogleda u oči, stavi prst u usta i onda u utičnicu :slight_smile: ali srećom imamo one “čepove” u svakoj utičnici :sleeping:

Ludnica je sa njim, ali neka ga dok ne poraste kad bude znao pričati drugačije će biti (na bolje nadam se :smiley: )

1 Like

Ovaj moj jede krede kad smo vani. Dzaba sto ke ruzno i suvo ali cim kazes ne samo se nasmije i nastavi. 3 i po godine.