Pitanja u vezi Dropshiping-a?

EBay ne voli FBA ni kad svoju robu prodajes :smiley:

Pa… kad bi znali da koristiš FBA… :wink:

Prijave kupci, ostave feedbac i kazu da je sa amazona, oko 30% robe bude poslano sa amazonovim tracking brojem koje ebay ne prepoznaje (pa moras koristit npr blueexpress ili nesto slicno).

Uglavnom, protiv pravila eBaya je da se salje iz amazona bilo sta ( i slicnih) i ako otkriju, srozaju domet maksimalno, pa ako si npr imao 500 pregleda dnevno, obore tena 60-70. Za sad ganjaju retail dropshipere preko software-a (potvrdjeno), i vrlo moguce lokacije odakle ide proizvod.

Pa ti se potrudi da ne otkriju, heh, heh! Ne moraju uvek da se poštuju pravila… :wink:

Tracking možeš poslati kupcu direktno, ne moraš uopšte da kačiš na eBay, a možeš i kupcu direktno reći da koristiš FBA skladište. Kupci obično prave problem u tim slučajevima kad vide da su na Amazonu mogli taj predmet da kupe jeftinije. Ako to nije slučaj, kao što OP planira da proizvodi robu, a da FBA koristi kao fulfillment, onda nema ni bojazni za time.

Nekada davno sam stavio link sa jednog drugog foruma gdje se tacno opisuje dropshiping(DS) sa Amazona na Ebay. Znaci kupuje se sve na Amazonu a ti prodajes na Ebayu. On je za primjer uzeo neki tamo joypad i onda opisao sve. Doduse, to je bilo mozda 2015

Ne valja to nista sto je objavio… Nije ni u tom trenutku valjalo da budem iskren.

Naravno, sad dobro rade samo manualne trgovine- gdje ti rucno radis vecinu stvari (mozes koristiti neki extraktor, ali moras rucno ici na sell kad postavljas listing), trebas koristit skugrid ili tako neki tracker koji ne mjenja cijene koristeci API na ebayu nego proizvodi onaj excell file koji se moze postavit na ebay… itd.
Sto se tice ne objavljivanja tracking ID-a, trenutno u slucaju da kupac kaze da mu proizvod nije stigao, a tracking code nije postavljen iako pokazuje da je proizvod stigao, ebay automatski daje refund kupcu. Na kraju krajeva nema ni koristi poslati kupcu amazon broj kad ga ne moze provjeriti.

Ja sam za sada imao 2-3 feedbacka gdje se pominje amazon… svi su bili pozitivni, mada kod jednog je izgledalo kao da je kupac htjeo ostaviti negativan ali je pogrijesio :smiley:

1 Like

Pošalješ kupcu npr. bluecare express broj. Ako se kupac žali da mu proizvod nije stigao, u tom slučaju staviš tracking broj na eBay i u case-u navedeš bluecare express tracking broj koji pokazuje da je dobio. Ovaj tracking možeš da koristiš i za paypal disputes.

Ja sam mnoge INR case-ove dobio gde sam naknadno stavio tracking broj (doduše UPS i USPS broj), a skoro nikad ga ne stavljam na eBay, već direktno pošaljem kupcu. Do sad nisam imao problema ni sa paypal-om, ni ebay-em. Top rated status nažalost zbog nekih dobavljača koje koristim ne mogu postići, jer nekad im treba i do 72h da pošalju robu, tako da me postavljanje tracking broja na eBay trenutno ne zanima.

Jedine case-ove koje sam uvek gubio su NAD i SNAD. Ne znam ni da li je moguće dobiti ove case-ove kad si prodavac. Neki na internetu tvrde da je moguće, ali ja sam pokušavao na sve načine, čak i sa lažnim dokazima u moju korist i nije uspevalo. Uvek stanu na stranu kupca. Bar do sad. Srećom jako retko sam ih imao.

Da li si zbog ta 2-3 feedback-a gde se pominje Amazon imao problema sa eBay-em? Prilično sam siguran da nisi :slight_smile:

Da tako je bilo do prije koju sedmicu. Drugacija pravila sad jbg.

Pa… flagovan sam. Vjerovatno ne ybog feedbacka, nego zvog software, koristio autoDS. Sad pocinjem sa novim nalogom… Trebao bi lagano 10-ak K prodati u prvih mjesec dana, vidjecemo. Imam cashback 5% na amazonu :smiley:

1 Like

Jel imas link mozda do tih novih pravila? Gledao sam skoro novine koje su uveli (poslali mi mejl), ali nisam skontao da moramo da postavimo tracking odmah.

Ne mogu sad trazit, vidjecu kasnije da objavim. Mislim da je u pitanju prethodni update (ne ovaj posljednji).

" Starting September 10, 2018, you will be required to upload tracking in the structured data field before the estimated delivery date has passed in order to appeal an “item not received” claim. eBay will not protect you from a claim if you send the tracking number to the buyer via email.

Without tracking information, eBay can’t protect you because we won’t be able to confirm your item was delivered. Tracking also benefits buyers by enabling them to track the status of their deliveries. We will also update the eBay Money Back Guarantee policy with the new guidelines."

Malo drugacije, znai moras u roku estimated delivery ubacit tracking code (ne preko emaila nego bas tamo na add tracking) kako nebi popusio not received claim.

1 Like

Hvala puno za info! Ne znam kako mi je ovo promaklo… Biće interesantno sad nositi se sa njima :smiley:

Moram se pohvaliti, mada možda još prerano.

Danas sam pustio web stranicu za taj moj proizvod i stavio sam si analitiku da vidim koliko je puta netko pokušao kupiti proizvod, mada još ništa ne prodajem. U zadnjem koraku ga čeka poruka da nema trenutno proizvoda na stanju u skaldistu…

I mislim da imam super score …danas već 4 “pokušaja” kupnji…ni unutar 4 sata od postavljanja stranice. :slight_smile:
Bez ikakvog marketinga…bez ikakvog backlinkanja…ništa ništa još nisam radio na kampanji.
I uopće ni ne kužim gdje su me ti kupci našli…pošto sam pokušao da izguglam stranicu po ključnim riječima i nisam se uspio naći na nekoliko strana Googlea…odustao sam uopće od šaltanja stranica.

A poprilično sam siguran da ću kasnije biti prvi na Googleu, zato jer imam domenu koja se točno zove kao taj proizvod …i nema skoro nikoga ozbiljnoga da targetira te ključne riječi. (O čem svjedoči i slobodna domena koja mi je lako pripala)

Još k tome ja mogu postaviti i adWords kampanju da se zacementiram na prvo mjesto za ključne riječi.

Show…show…imam osjećaj da će me ova “glupost” upisati među milijunaše. :smiley: :smiley:

Ostao je samo još mali problemčić predamnom…kako proizvesti taj proizvod, kad ni ja ne znam kako da kupim prvu instancu po kojoj ću posložiti proizvodnju. Jer kao što rekoh…nigdje…baš nigdje nisam uspio pronaći da netko to prodaje. Što mi je veliki plus, ali trenutno i grda prepreka :slight_smile:

Huh…morao sam istresti prvi dojam iz sebe. Mada kao što rekoh, moguće puno prerano :slight_smile:

2 Likeova

So, three things: a widescreen iPod with touch controls; a revolutionary mobile phone; and a breakthrough Internet communications device.
An iPod, a phone, and an Internet communicator. An iPod, a phone … Are you getting it?

Nisam siguran što želiš reći?

Možda kako su bili prvi sa smartphone-om, koji je na kraju otišao u ruke i svima drugima?

Njabolja najava nove ideje. Nadam se da ćeš imati uspjeha sa svojim proizvodom :wink:

Šuti dok ne kreneš sa realizacijom

Znam da…da sam uranio. Hebiga…morao sam istresti :slight_smile:

A bum tek saznao u čem je caka, za sada mi zvuči poprilično predobro sve.

E da…maloprije sam upravo saznao da uređaj koji će mi trebati za proizvodnju toga košta ni manje ni više nego rabljeni oko 10 000 eurosa. xd.
Al i to vidim kao svojevstran plus…teže će me konkurencija pratiti :smiley: :smiley:

Da li radi neko dropshipping i da ima svoj shop(shopify ili woocommerce) Da li moze da podeli neka iskustva ovde na forumu ako trenutno to sljaka, kako se krece zarada, da li ima problema sa 2co.
Vidim da na fb ima grupa Dropshipping Balkan cesto se ljudi jave da imaju problem sa 2co.
I da cesto izbaci neko od iskusnih ljudi svoj kurs za dropshipping. Sta mislite o tim kursevima ?
Planiram da krenem dropshipping, pa da se informisem oko svega pre nego sto krenem.

DROPSHIPPING u HR… vrijedi li zapocet pricu.? Koje dobavljace mozete preporucit a da rade na podrucju RH…ili ne isplati jedino sa dobavljacima iz Kine…

Amazon ili eBay… Koja platforma je profiabilnija za prodavaca iz Hrvatske?tj.gdje je bolje zapocet gradit neki shop za dropshipping tj.dal uopce dozvoljavaju takav tip prodaje na svojim stranicam?
Hvala Svima unaprijed…Lijep pozdrav