Pitanja u vezi Payoneera

Pozdrav svima. Moze li se dobiti Payoneer kartica u Bosni i Hercegovini? Registrovao sam se na Payoneer. Sad sta je potrebno da bi se dobila kartica i isplacivalo na nju sa Payoneera?

da li se moraju sve ove stvari verificirati sto payoneer trazi?

prilikom registracije sam unio bankovne podatke koje su trazili, onda sam slikao licnu kartu i cini mi se pasos, kasnije su trazili detalje o projektu preko kojeg ostvarujem zaradu, sad traze izvod iz banke od zadnja tri mjeseca… ima li kraja ovome ?

jos uvijek ne planiram raditi isplatu na banku, dok ne bude neka veca cifra, a mozda necu nikako ni prebacivati na banku, vec cu naruciti njihovu karticu… zbog toga me zanima da li se moram peglati onda sa ovim dijelom oko bankovne verifikacije?

image

payoneer je nekada bio nesto , sada je nula,bar po meni,

Ali je jedini nacin za isplatu sa Amazon-a, tako da nema alternative u mom slucaju… Mislim ne bjezim ja da dam podatke ali me pocelo iritirati sto svaki mjesec samo nesto novo iskoci da treba verificirati. A ovo mi je posebna muka sto moram ici do banke po taj izvod…

Nije jedini, ja na transferWise primam bez ikakvih problema.

P.s. zasto mi sam stavi affiliate link kad napisem transferwise? Vjerojatno je geek.hr tako postavii.

Zar ne primaš izvod na email?

@petarvu ali oni ne šalju kartice za BiH.

ako ne misliš plaćati porez na te pare, možeš imati problema baš zbog toga što traže to što traže…
zato otvori wise… pa si šalji sa payonera na wise. …hah

Da li se može dobiti WISE card u BiH?
Jel misliš da sa payoneer-a se uplaćuje na Wise pa sa njihovom karticom podiže novac?
Kolike bi bile provizije za tu vraolomiju transfera?

transferWise je ustvari Wise (negde sam to pročitao)?

logično :slight_smile:

hmmm… ja sam na HR dokumente otvorio i na hr adresu dobio karticu… mislim da je netko pisao da može na bh dokumente ali isporuka kartice kod nekog u hr…

ako je ikako moguće payoneer izbijeći…svaka šuša zna za njih… a i oni previše traže… npr ove virtualne banke ne traže ništa…tj. mene su tražili slično što i tebe gore što si naveo ja im ništa nisam slao… i već par mj radim normalno i rekli su mi da me neće blokirati ali im trebam dostaviti… e neću nikad :slight_smile:
kad jedna banka otkaže otvorim drugu, hvala bogu ima ih iha-ha

Da ne otvaram novu temu…

Mogu li ljudi iz Srbije primati novac na Payoneer i tako izbjegavati poreznu i njihove namete?

Ja sam iz BiH ali možda mogu pomoći. Kako vidim Payoneer ima stranicu isključivo za Srbiju i pretpostaviti je da bolje surađuje sa bankama u Srbiji.

Ti kada apliciraš na Payoneer trebaš otvoriti račune vani, USA , Ireland ili Njemačka.

Na te račune će ti ići uplate, koje kasnije možeš prebaciti na svoj račun u Srbiji ili možeš naručiti Payoneer MasterCard i tako izbjeći poreznu.

Ono što je bitno spomenuti, kada se prijaviš, trebaš dati svoje podatke, koje ćeš kasnije potvrditi različitim metodama. Isto tako, na svoj račun moraš povezati i domaću banku koju koristiš. Trebate ćeš i nju verificirati, da bude sve kako treba.

Ja sam slao presliku putovnice, kasnije svoju fotku, da bi naknadno, za mjesec dana slao svoju fotku sa računom koji plaćam na adresi koju sam upisao.

Da sumiram, vjerujem da u Srbiji možeš koristiti Payoneer. Ako koristiš njihovu MasterCard vjv te porezna neće vidjeti.

Payoneer koristimo bez problema u Srbiji, koristim njihovu karticu za isplatu , e sad vezano za porez, da li naša narodna banka ima uvid u te transakcije, verujem da ne ali isto tako verujem da može da zatraži od payoneera podatke koje se tiču priliva novca za Srb.

Da li će i dobiti, to je pitanje od milion dolara.

I sta? Onda bankomat to salje u poreznu? Ne kuzim?

Vjerujem da su jako malo šanse da ti podaci završe kod porezne, ako uopšte imaju te podatke. Rekao bih da osim broja kartice i imena vlasnika nemaju nikakve podatke, što i ne treba da imaju, mada svašta je moguće, možda griješim.

U teoriji bi mogli imati uvid u to sto bi bio velik problem, mada se to ne desava, i nadam se da se nece desavati al nika se ne zna

teorija zavjere…
ali recimo da se nadovežem, u tom smjeru vide li ili ne, u svakom slučaju će da vide kroz nekoliko godina, tj da se banke nekako uvežu jer sve k tome ide… evo primjer

ja sa adresom u bih preko HR dok. 2020 otvorim Revolut, ovo ljeto vidim da su previše počeli da “serendaju” otvore “banku” u HR ili šta već, vidim da kao i tekuće plate mogu HR građani da primaju na revolut…
znači od virtualne banke došli su kroz 2 god jbt na onu pravu… ovo ljeto zatvorio revolut, imam još wise… a i on je idući na redu za sve veću opasnost da te porezna vidi

1 Like

To sve stoji, ali…

Bankomat ima samo uvid u rashod koji radiš u nekoj državi. Poreznoj je bitan priliv novca, a on se odvija u zemljama uređenog svijeta.

Teško je povjerovati da bi neka banka koja radi u SAD-u poslala podatke prema poreznoj BiH. Te stvari se dogovaraju na višim instancama između država, a malo koja je sa naših prostora sposobna to dogovoriti

3 Likeova

Odeš u CG i podigneš pare na bankomatima i ako te onda uvate onda skineš kapu i dodaš im stoju na sav porez koji platiš

3 Likeova

Tako je. I sve druge metode slične ovoj samo da ne platim porez koji je u najmanju ruku bezobrazan.

Ljudi moji placajte porez bolje nego da vam za 5 godina dodju i optuze vas za utaju poreza i jos sve retroaktivno platite. Platio sam i ja retroaktivno iako nije bilo posteno po mom misljenju ali drzavu to ne interesuje. Cijeli svijet i sve drzave stiscu na sve nacine sto se poreza tice. Kod nas je jos i dobro mislim u BiH 10% ako si registrovan obrt ili doo 14% ako nisi, ako pravite ogroman promet mjesecno mozete traziti nacin da legalno smanjite porez, a to je otvaranje firme npr u UAE itd. Ali pazite i ovo ne znate dobro zakone drugih zemalja, knjigovodje ne mozete svakom vjerovati. Kad vidim samo koliko ljudi misli otvorit cu LLC firmu u US za 100 dolara online i nema poreza jer sam drzavljanin druge zemlje, eh kad bi to tako bilo sve dok ne dodjete pod kontrolu IRS.

Sto se tice Payoneera, Wise, Revout i drugih virtualnih banaka od kojih imate kartice shvatite da te institucije moraju davati podatke centralnim bankama drzava gdje imaju licencu i gdje posluju. Vi posto jednom slikate svoj pasos da je to i Juzna afrika ostavili ste licne podatke. Procitajte malo sta je OECD / common reporting standard (CRS) koga interesuje detaljno, a ja cu ukratko objasniti. Sve drzave clanice OECD automatski razmjenjuju podatke o racunima stranih drzavljana radi izbjegavanja placanja poreza. USA nije pod OECD ali oni imaju svoj sistem koji se zove FATCA. Vecina drzava EU su u ovom OECD sporazumu osim ali nisam siguran Srbije, BiH, Makedonije i Crne gore… BiH je potpisala da se prikljucuje u 2020 ili 2019 ali nije jos odredjen datum pocetka automatske razmjene podataka. Trenutno je moguce dobiti podatke od BiH i obrnuto samo na upit ako si pod nekom istragom i ima sumnja na utaju poreza traze podatke npr od Irske ili Litvanije i dobit ce sve za tvoje ime. Mozda to sad zvuci smijesno cuj BiH trazi podatke od drugih drzava, a ne znaju PC upaliti u poreznoj, ali nije tako.

Mozete koristiti kartice isplacivati na bankomatu kao da ste turista ali cim pocnete malo vise zaradjivati onda ste pod lupom ili ovdje ili tamo gdje imate racun.

Da ne duzim post previse reci cu samo jos ovo, porezni dug koji nije otkriven ne moze zastariti. Utaja poreza je ozbiljno krivicno djelo i bolje da placate i budete sto se kaze rahat :slight_smile: