Pitanja u vezi Payoneera

Sve je to ok, al teško nam je dati i 2% poreza ovakvoj državi a kamoli 10 ili više. :smiley:

Treba izvagati, da li se isplati riskirati (pa štediti te pare koje bi dao za porez - za svaki slučaj) ili sve prebaciti na račun firme i zaboraviti na Payoneer i dr. sisteme…

Ja sam prosle godine platio oko 7000km poreza kao preduzetnik (poceo kao mali). Ove godine, vjerovatno i vise. Mislim da bi mi lakse palo da me neko upuco u koljeno :smiley:

Lijepo naš narod veli Đe ima tu se i prosipa

To tako u teoriji… u praksi se ne isplati ganjati i pravdati troskove (mozes jedino pravdati ako saljes piscima i platformama s kojom bosna ima sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja), i onda umjesto 10% na profit firme u godini, platis 10% na prihod (a npr 50% prihoda se vrati nazad u sajtove i troskove). Patnja :smiley:

Slobodno koristi payoneer revolut wise i sto god znas jer nitko nema uvid u to, samo dizi novac preko njihovih kartica i nemas problema, ove glupe clanke sto su ovde slali nemoj ni citat, to i jest namijenjeno da isprepadaju narod pa da im prijavljuju prilive, ako bas hoces da im “zametnes trag” pa postoje nacini, mijenjaj bankomate, odi u drugu drzavu dizi novac, ako je veci iznos ima crna gora evo sad i hrvatska uvodi euro od nove godine, mada nema potrebe za tim uopce samo radi svoj poso i nemoj se hvalisat naokolo

2 Likeova